28.9.2023 | Den české státnosti


Diskuse k článku

GLOSA: V neliberálním testu

V Polsku to teď vypadá jako v blázinci, přesněji řečeno v jeho karikatuře. Takový obrázek si chtě nechtě udělá i ten, kdo se na tamní spor snaží dívat nezaujatě. Ta situace působí asi takto: vláda navrhne okleštit přístup médií do sněmovny (aby z ní vycházely jen oficiální obrazové záběry).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Chaloupka 22.12.2016 18:20

Nesouhlasím. To je jen kvikot levice,

která byla u moci tak dlouho, že si začala myslet, že je to navždy. Levici obyčejně střídá pravice a tak se stalo i v Polsku. Ostatně to omezení v parlamentu pro takynovináře je u nás běžné a je ticho po pěšině. Všimněte si, že ačkoliv v Rakousku zvítězil levicový president, tak pravice sklapla kufry a mlčí. Žádné demonstrace s plakáty a la "to není můj president, žádné rabování, zapalování aut apod. Na rozdíl od levice, která dělá bor ... pardon nepořádek všude, kde prohraje. Např. v USA.

M. Prokop 22.12.2016 21:10

Re: Nesouhlasím. To je jen kvikot levice,

Levice už v Polsku nebyla u moci ani nepamatuji.

Občanská platforma není levice, je to pravice liberálního zaměření.

PIS je pravice ortodoxní, až náboženská.

K. Janyška 22.12.2016 11:40

Liberalismus je produktem vývoje a nikdo s tím nic nenadělá.

Je to neustále se zkvalitňující soukromoprávní doména jednotlivců a do ní se ideologie nevměstná. Ale to by to slovo nesmělo být doslova zasráno jeho špatnými interpretacemi. Nejblbější z nich je liberalismus prý levicový. To jen potvrzuje tupost a nevzdělanost jeho uživatelů... Dzp.

Š. Hašek 22.12.2016 9:22

Protože Občanská platforma (OP),

jinak též eurohodnotový slepenec, dostala málo hlasů, ač si myslela "že mluví hlasem všech Poláků". A v zádech jest kryta bruseláky. Proto může provozovat "kyjevský parlament".

Není to až tak složité. Socialističtí euroelitáři vůbec nemají rádi, když voliči rozhodnou o ústavní většině/většině, kde oni nejsou.

Podle toho se poznají. Zbývá jim jen vztek, fňukání, nadávky, výzvy, petice, žalování do brusele, ....... vypínání internetu, ...... propaganda .........

K. Frauknecht 22.12.2016 14:17

Re: Protože Občanská platforma (OP),

Ano.

Jen dvě malé poznámky. Neomezoval bych Vámi popisované jevy pouze na Evropu. A za pozornost stojí, že ti rakouští "skoronáckové" nevyrazili do ulic s heslem "Bellen nejni muj prezident" :-)))).

A. Reček 22.12.2016 9:22

Je na tom hodně pravdy.

Sleduju tamní situaci pravidelně, protože do Cieszyna to nemám daleko a sleduju i jejich TV zprávy v 19:30 hod. Občané PL skutečně měli už po krk toho, jak vládla tam PO posledních 8 let. Tzv. kmotrovství a korupce byly na vysoké úrovni. Od vládních míst počínaje, přes justici, policii, až po místní úřednictvo. Proto vloni koncem jara byl prezidentem zvolen člen PiSu Duda a v říjnu v parlamentních volbách levice úplně vypadla z poslaneckých křesel a PO s lidovci dostali řádně přes hubu. Na toto si levice a liberálové nemohou zvyknout. Také současné vedení EU, řízené hlavně multikulturními levičáky a liberály se staví značně kriticky k nové vládě PiSu. Ta je totiž skutečně konzervativní a i vlastenecká. Navíc plně si rozumí s Orbánovou vládou v Budapešti. Ale naše média to nepřijímají vlídně. PiS skutečně nezavádí diktaturu, ale čistí nepořádek. Proto má stálou značnou podporu u občanů.

R. Morava 22.12.2016 12:23

Re: Je na tom hodně pravdy.

Taky mi to tak připadá. Možná by se měli troche kultivovat, al víme dobře jak je to s ultralevičáky složité, navíc když mají v zádech komunisty z EU.

V. Novák 22.12.2016 17:50

Re: Je na tom hodně pravdy.

V polském Sejmu žádní levičáci nejsou - natož ultralevičáci.

PO jsou pravičci liberální a proEU, PiS jsou pravičáci konzervativní a protiEU - žádná levice se do Sejmu nedostala. Už dlouhé roky.

V. Kain 22.12.2016 16:49

Re: Je na tom hodně pravdy.

S tím souhlasí.Nová vláda udělala jednu velice pozitivní věc a to,že se zbavila všech vlezdobruselistů a to se neomarxistické evr.komisi hrubě nelíbilo.

P. Sulc 22.12.2016 1:27

Kdo vi proc to je.

Neni to nahodou tim, ze vlada zasahuje, a to je velice mirne receno, do legislativy? Vlada ma vladnout podle zakonu parlamentu a ne navrhovat zakony, ktere si jen necha odkejvat polusnymi stranickymi kejvaly.

V. Braun 22.12.2016 1:44

Re: Kdo vi proc to je.

Vládní návrhy zákonů je celkem běžný standard i v ČR, spíše to bude v té aroganci jejich prosazování (tam s vámi souhlasím) a v prosazování omezení jako to s přístupem novinářů. A proč to dělají? Jak se zdá, tak proto, že mohou. A zapomněli, že podobné chování se dříve nebo později vymstí.

P. Sulc 22.12.2016 2:06

Re: Kdo vi proc to je.

Ze to je i vCR, vim moc dobre, nejednou jsem to kritisoval a schytal za to ''drzkovou'', Cechy neni radno kritisovat, nesnaseji to. Nastesti v USA si volime ne strany, ale jednotlive zastupce, serify, soudce a starosty. A zakony zde dela kongres, nikoliv vlada. Mozna to neni bez zavad, ale ustavu mame par stranek a funguje uz pres 200 let. Alespon nemusime prihlasovat papousky a muzeme jist i banany spatne zakrivene.

A. Nový 22.12.2016 10:59

Re: Kdo vi proc to je.

Představte si, že volení stran není jen v Česku, ale ve většině zemí Evropy.

P. Sulc 22.12.2016 21:58

Re: Kdo vi proc to je.

Vim, take to podle toho vypada. Ale neni to, tusim, v GB a ovsem v USA. Maji-li podbny system jeste jinde, to nevim. Ale volba stran, misto representantu, dovoluje lepe oblbovat volice. ''Sveho ''poslance, zodpovedneho volicum, uz nemusite volit, se stranami je to horsi.