30.10.2020 | Svátek má Tadeáš


Diskuse k článku

GLOSA: V kmenové válce

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Zinga 2.10.2020 18:43

"Nad Prahou letěla kráva, na stromě zakukal slon, svině je překrásný ptáče, opice snesla citron"-písnička z mého dětství. Divil jsem se, jak může kráva letět... Dnes vím, že může: v nebeských výšinách lidské blbosti, jako některé zde a např. CIVE Zelený. Ale to je vlastně vůl a o tom se tam nezpívá.

P. Zinga 2.10.2020 18:34

..."a že s demokracií to jde v Maďarsku od deseti k pěti vidí každý."

Jede D(ebil) Mach po dálnici, když slyší z rádia upozornění, že nějaký šílenec jede v protisměru. "Kdyby jen jeden, já jich potkal již stovky!"

V. Kučer 2.10.2020 15:10

Nechápu co dělá premiér Orbán špatného, zamezil přístupu nežádoucích migrantů a provedl čistky v justici. Něco podobného by bylo potřeba nejen u nás. Například italský soud propustil pašeračku migrantů na svobodu a prokurátor uvalil na ministra vnitra trestní stíhání za jeho protiimigrační politiku. U nás zase soudy podporují zbytečné obstrukce při výstavbě komunikací, lichvu a našlo by se toho více.

P. Dvořák 2.10.2020 15:50

Řeknu vám naprosto přesně, co m.j. dělá premiér Orbán špatného:

Zamezil přístupu nežádoucích migrantů a provedl čistky v justici.

K. Zelený 2.10.2020 14:46

Ciwe vidím po návratu, že jsem citací Pavla Rychetského vzbudil četné ohlasy, z řad místních notorických přispěvatelů pochopitelně převážně nesouhlasné, nevlídné by i dobytčí. Nehodlám tu tvrdnout dlouho, takže zareaguji jen výběrově:Pokud má Tesařík potřebu používat infantilní pojmenování eurohujer pro člověka, kterému vyhovuje členství Česka v EU, o EU soudí, že klady převažují nad zápory, necítí se EU nijak utlačován a nechce z ní vystoupit, pak jsem tedy eurohujer.

Pokud staříku Juraxovi vadí liberální demokracie a konvenuje mu nacionalismus v demokratickém kabátku panující v Polsku a Maďarsku, nelze mu jeho zálibu zakazovat, lze však poukázat na pošetilost takového postoje ve světle dějinně nedávných zkušeností s nacionalismem zpočátku v onom demokratickém kabátku též oděným v Německu, Maďarsku samém, koneckonců i v tom Polsku.

Pro nechápavou Moravcovou, která ani po výslovném upozornění, že zaměnila pokus o ironii za můj podpis mám výrok 17. presidenta USA: „Vlastenectví je poslední věc, ke které se uchylují darebáci.“

Pokud se někteří EUfobové přesvědčení o mstivosti EU tuto snaží ilustrovat příkladem vyjednávání dohody mezi Spojeným královstvím a EU tak nedělají dobře. Jednu z nejstarších zásad, na kterých stojí naše anticko, židovsko, křesťanská evropská civilizace je Pacta sunt servanda. Je to Británie a ne EU, která tuto zásadu porušila k ostudě své a svého premiéra.

Tak zatím všechno, na koho jsem zapomněl tak se přihlaste, třeba se na vás taky dostane.

L. Novák 2.10.2020 15:24

Tak samozřejmě, pro zelené magory je současná EU zlatý EU důl a vysněný ráj na planetě Zemi...;-D

K. Zelený 2.10.2020 15:31

Ciwe šmoulo jste si jistý, že jste na správném webu? Neuplatnil byste se tady: https://decko.ceskatelevize.cz lépe?

H. Rybnická 2.10.2020 17:13

Pane Zelený, nejen vynikající ale s mílovým odstupem nejlepší rozbor situace nejen na dnešním NP nýbrž minimálně v posledních týdnech. Gratuluji. Srdečně zdravím - kamkoli.

K. Zelený 2.10.2020 17:34

Děkuji a zdravím též z pražské kavárny. Obávám se , že ani jednomu z nás naše vzájemné pozdravy sympatie místní gardy nevynesou.

H. Rybnická 2.10.2020 20:57

To je sice pravda ale sympatie zdejších "místních" nemusím a b) ono neškodí se sem tam postavit proti proudu a pozorovat co se stane. Ve vzácných a opravdu jen výjimečných případech si člověk přečte kvalifikovaný příspěvek Váš k tomu patří. Zdravím u nás je zítra svátek.

P. Brich 5.10.2020 11:43

Pokud to nazýváte rozborem situace, pak podáváte jen další důkaz Vaší mozkové nedomykavosti, paní Rybnická. Jak charakteristické pro ýbrmenše!!

S. Sidlichovsky 2.10.2020 18:53

Demagogie těch zdějších eurojásalů nezná mezí.

Smlouva o rozvodu(Withdrawal Agreeement) zavazovala obě strany k jednání v dobré víře/dobrém úmyslu. To se nikdy ze strany EU nerealizovalo - v souladu s krédem Barniera -"že svůj úkol bude pokládat za splněný, poku se mu podaří stanovit pro UK podmínky tak tvrdé, že raději zůstanou". Inu, sehal.

Vroce 2017 prezentoval Barnier svoji "pyramidu", ve které označil smlouvu EU-UK jako smlouva EU-Kanada za nejhorší variantu pro UK. Když na to Britové kývli, tak tu nabídku stáhl. Věř jim byť jediné slovo. ale na vlastní nebezpečí.

Přestože všechny regiulace UK a EU jsou v současnosti identické, pak UK nebyla po dlozhou dobu zařazena mezi země, odkud je možné do EU dovážet potraviny, ačkoliv tento status má leckdo. Znamená to tedy, ře extremistická interpretac smůouvy o rozvodu může vést k zákazu exporu potravin do Severního Irska.

Všechny podmínky k použití článku 62 Vídeňské smluvy o mezinárodních smlouvách (1969) jsou tak splněny.

S. Sidlichovsky 2.10.2020 18:58

On už říkal Selmayr ́šéf všech úedníků EU za Junckera - že Británie za Brexit zaplaté ztrátou Severního Irska

Nikdy.

P. Han 2.10.2020 21:17

N ačetné ohlasy se vyprdněte. Německá nacionalistka Rybnická vás pokládá za gényja a ostatní za blba, nic se nezměnilo.

M. Moravcová 2.10.2020 21:29

Američtí prezidenti jsou nějakým vzorem světa, či co? Vy asi bez not nedáte ani ránu, že? Ironiku ;-DR^

D. Mach 2.10.2020 13:26

Je přece od začátku jasné, že si to spískal eštébák sám. Dlouho nechtěl jmenovat nikoho do Evropské komise, protože se mu zřejmě zdálo, že mu Jourová přerůstá přes hlavu. Při personální mizérii, která v ÁNO panuje, mu ale nikdo jiný nezbyl. Bohužel čekání využila Ursula von de Leyen k tomu, že nám, Maďarům a Polákům nabídla posty, které zbyly. U tohoto našeho bylo jasné, že bude V4 rozeštvávat a klížit. A teď, když se to děje, tak má být někdo překvapený? V4 je ale stejně vyčpělý spolek, a že s demokracií to jde v Maďarsku od deseti k pěti vidí každý. Ale on už se s eštébákem nikdo jiný v EU nechce bavit, tak si musí Orbána trochu držet, aby se neocitl samotný, jako kůl v plotě. Doma si kromě Agrofertu musí stíhat hlídat Prymulu, který využije každého momentu, aby na sebe upozornil, což v rámci ÁNO samozřejmě nelze, tak na Jourovou nemá čas. Tož tak nějak si to asi (ne)představoval, když se podílel na prosazení paní von der Leyen oproti Timmermansovi.

J. Krynický 2.10.2020 18:05

"že s demokracií to jde v Maďarsku od deseti k pěti vidí každý" kdo sleduje jen a pouze ta správná média a vyjádření odborníků, tedy lidí, kteří se stali odborníky tím, že půl roku "studovali" na tamní poblitologické fakultě a neumí maďarsky ani pozdravit.

Když se budete bavit pouze s tvory z poblitologické fakulty, tak neodvratně dojdete k názoru, že jediná správná demokratická republika je ta Korejská Lidová.

P. Zinga 2.10.2020 11:45

Pane Petráčku, co jste vlastně chtěl říct? Že Jourová má pravdu? Já si myslím, že nezastupuje Čechy a ani EU- zastupuje především své koryto a loutkovodiče, kteří ji vedou. Nikdy jsem jí nevěřil a nikdy mě nedala příležitost, abych svůj názor změnil. Stydím se za ni a Maďarům se omlouvá.

J. Anděl 2.10.2020 12:41

Nikoliv, sdělením není, že Jourová má pravdu.

Sdělením je, že Jourová srozumitelně a pochopitelně hájí zájmy skupiny, pro kterou pracuje.

Souhlasím s vámi v tom smyslu, že kdyby kandidovala na prezidentku ČR, rozhodně bych jí třeba díky tomuto nevolil.

Ale Petráček má v tom, co píše, podle mě naprostou pravdu.

M. Moravcová 2.10.2020 11:10

Ten progresivismus a mistrování Jourové a EK je třeba utnout hned v začátku. Nátlak a vydírání, aby nikdo nevyčuhoval z řady jsou nepřípustné.

J. Herink 2.10.2020 12:00

Naprosto souhlasím, kdysi i RVHP se orientovala na ekonomiku a do vnitřních záležitostí členských zemí si nedovolila takto otevřeně zasahovat! Uniformní názor všech na vše, proto tak EU vyhovuje islamizace Evropy.

J. Anděl 2.10.2020 12:44

Utnout progresivismus hned v začátku, na to byste potřebovala kromě superhrdinských schopností ještě i stroj času.

Spíš co s tím teď? Že je něco nepřípustné? Kdo to nepřipustí?

D. Mach 2.10.2020 13:17

A čo je to také to progresivismus?

K. Zelený 2.10.2020 15:34

Progresivismus pani, česky pokrokářství, provozují progresivisti, česky pokrokáři, kteří vyznávají progres, česky pokrok. Bez pokroku byste teď seděla v jeskyni, vydělávala kůži a klepala se, aby vám průvan nesfouknul oheň. Nechcete si to s tím utínáním rozmyslet?

J. Krynický 2.10.2020 18:08

Tohle je absolutní kravina a dokonce i taková samice vepře domnácího jako vy to ví.

Stejně jako si naprosto iliberální "liberální" demokraté ukradli slovo liberální, tak si progresivisté ukradli slovo pokrok a prohlašují za pokrok každou pošahanou blbost, která se jim vylíhne v těch jejich ultralevicových palicích.

Progresivisti nevyznávají progres, ale rozvrat! Progresivisti totiž jsou natolik progresivní, že nemají čas uvažovat o následcích a nákladech svých nedomyšlených programů.

J. Krynický 2.10.2020 18:10

Mimochodem i starokomunisté prohlašovali komunismus za pokrokové zřízení, i starokomunisté se zaklínali pokrokem a nevyhnutelným vývojem společnosti ke komunismu. I v tom jsou si s novokomunisty, tedy progresivisty podobní.

M. Moravcová 2.10.2020 21:25

Melete nesmysly.

J. Krynický 2.10.2020 11:00

Pokud v USA vyhraje Kamala Harris (a ten senilní děda, který snad ještě zvládne z teleprompteru přečíst slib a o týden později rezignaci), tak se můžeme těšit, že i v Evropě a dokonce i v její "zaostalé" části naroste ublíženost a zároveň násilnost "progresivistů".

Ostatně v západní části už sochy padaly a obchody hořely, jen to nemá tu vytrvalost jako v USA.

K. Zelený 2.10.2020 9:41

No vida, hned to vypadá zasvěceně a takňák vyváženě když to oblepíme novými nálepkami a vyslovíme se k tomu že jako já neříkám tak ani tak, ale na má slova dojde.

Tohle je slovo muže, Petráčku: Soudím, že euroatlantická civilizace neumí žít bez ideologií, bez náboženství. Choroba vypjatého národovectví ožila a pevně se usazuje. Situace v Maďarsku a v Polsku je nesrovnatelně vážnější, než jak se jeví zvenčí. Troufám si říci, že Maďarsko ani Polsko už nejsou demokratickým právním státem. Orbán proměnil ústavní systém tak, aby zajistil vládu jedné strany. V obou zemích vidíme důraz na národní a katolické tradice. Orbán i Kaczyński už veřejně řekli, že liberální demokracie je nepřijatelná a musí se odstranit.

Pro obě země je však příznačné, že první atak nasměřovaly na nezávislou justici a zejména své ústavní soudy. Ostatně i u nás nedávno zazněla z úst nyní naštěstí již bývalého politika, že ústavní soud neměl být nikdy zřízen. Nacionalismus se objevuje i v Česku. Je to patrné třeba na tom, že takřka žádný politik si dnes nedovolí říci, že například podporuje přijímání uprchlíků, byť by šlo jen o pouhou skupinu dětí z Řecka.

Kombinace strachu, sociální úzkosti a nacionalismu hraničícího s xenofobií vyvolala dvojí reakci. Jednak vznikly nové politické subjekty, které s těmito tématy hrají jako s hlavní kartou, zároveň ale způsobila, že když tradiční strany viděly úprk svého elektorátu, tak začaly část těchto názorů přejímat. A právě tím se znemožnily. Zvláště závažné je, že dlouhodobým úsilím lidí, které nechci jmenovat, ale všichni víme, kdo to je, se dokonce povedlo vyvolat silný odpor i k Evropské unii. Vystoupení z ní by bylo katastrofou a málokdo si uvědomuje, že bychom se ocitli v daleko vážnějších ekonomických i politických problémech, než si vůbec dovedeme představit.

Tím mužem je Pavel Rychetský, opajcnul jsem to odsud: http://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-chyla.php?itemid=37802

J. Kanioková 2.10.2020 9:48

Ááá, EUrohujer Rv