24.5.2022 | Svátek má Jana


Diskuse k článku

GLOSA: Už žádný plyn na dluh

Těch sporných bodů ve vztazích mezi současnou kyjevskou vládou a Ruskem jsou možná stovky. Ale asi úplně nejhorší, co se v této chvíli dá dělat, je míchat všechny ty problémy dohromady. Zůstaňme proto raději jen u toho plynu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Jež 21.10.2014 15:35

Re: EU čelí ve sporu o plyn s Ruskem

Správný žid prodává vždy oběma stranám za války. :::))))  Za 2. světové se například na strojích IBM sčítali stavy v koncentrácích a obchodníci z USA čile obchodovali s Hitlerem. Ford například desetitisíce náklaďáků pro wermacht atd. Válka je válka, ale kšeft je kšeft. A tak nač chodit do války, lepší je louskat buráky ::))) Jenže lidi jsou hlupáci a poslouchají mocné a tak se střílí do hlav flintama místo aby si sedli a u šašliku se bavili ::))))

K. Jež 21.10.2014 15:29

Dluh Ukrajiny bych smáznul jako zálohu na reparace.

EU by měla jednotně nabídnout Putinovi třetinu ceny, kterou nyní za jeho plyn platí a pokud by nesouhlasil, tak odběr zcela ukončit. Putin totiž potřebuje dolary víc, než Evropa jeho plyn. Být já na místě Ukrajinců, tak vyhodím do vzduchu vodovody na Krym, stejně jako elektrovody a plynovody vedoucí z Ruska na Ukrajinu. Ukrajina by to v pohodě přežila.

Ś. Svobodová 20.10.2014 19:51

Re: Psi štěkají a karavana jde dál

Svatá pravda. Oni těch pár let bez plynu přečkají. Nebo ne?

Ś. Svobodová 20.10.2014 19:49

Re: Slovenský premiér Fico to vidí inak

A za to ho Merkelka dneska přijela srovnat do latě.

J. Kanioková 20.10.2014 18:39

Je..

jenže.. kdo v pozadí tahá za nitky pro rozhodnutí Bruselu ?

J. Kanioková 20.10.2014 18:38

Ano, souhlas..

J. Kanioková 20.10.2014 18:37

Kolik roků už poslouchám či čtu tento argument ?

Proč to už dávno není pořešeno ???

Autor má pravdu !

J. Kanioková 20.10.2014 18:34

EU čelí ve sporu o plyn s Ruskem

překvapující nové alianci: Vladimir Putin a Petro Poroshenko se dohodli, že EU přijímá neuhrazené faktury do Gazpromu. - http://jdem.cz/bqvyc7

Absurdita světových dějin. "Německý komisař pro energetiku Günther Oettinger již před několika týdny oznámil, že EU chce použít peníze svých daňových poplatníků k platbám dlužných účtů Gazpromu."

Je na čase, aby nám EU její finančníci vysvětlili, proč USA trvá na tom, že EU má přijímat faktury ze zemí, které nejsou členy EU. Které navíc vedou válku na dluh, místo financování potřeb svých občanů.

Finanční "úspěchy" nového režimu Ukrajiny - "V září, guvernérka Národní banky Ukrajiny (NBU), Valeriia Gontareva, hlásila, že inflační růst cen v letošním roce bude činit 19 procent. Devalvaci ukrajinské hřivny vůči americkému dolaru již dosáhl 60 procent. Vychází tedy, že příjmová strana ukrajinského rozpočtu v reálném vyjádření by měla být snížena o stejné 19 procent. Ale v souvislosti s loňskými příjmy v vyjádřeno ve stálých hřivnách, příjmová strana ukr. rozpočtu se bude letos zmenšovat asi o 17 až 18 procent. Je ale zřejmé, že skutečný pokles na příjmové straně rozpočtu bude podstatně větší.

Pro rusofoby - netvrdím, že Rusko a Putin jsou Mirkem Dušínem, ale to, co převádí Ukrajina, to naprosto postrádá logiku !!! Taky bych už nedodávala cokoliv někomu na dluh, zvláště po dlouhodobých zkušenostech.

F. Matousek 20.10.2014 17:34

Re: kde se to tu bere ?

cenzury se mi nezachtelo. Jen jsem pro profesionálnejsí vyber clánkú. 

Z obou stran pohledu - samozrejme. Vsak alespon mírne na úrovni.

To uz by se tu také mohl objevit clánek od pí. Semelové a to si ctenári Psa nezaslouzí.

J. Kadeřábek 20.10.2014 16:27

A další území to čeká.

Kdy to čekáte u nás? Zvací dopis jste už napsal?

J. Kadeřábek 20.10.2014 16:25

Autor nemá ani páru jak funguje plynárenství,

například netuší jak se měří plyn mezi Ruskem a Ukrajinou, ale neustále zde mele svoje moudra.

K. Frejlach 20.10.2014 14:12

Dvacet tisíc na každého

Při volbách do evropského parlamentu to jeden z našich kandidátů měl spočteno. Podpora EU Ukrajině a její přesun z ruské oblasti směrem na Západ, bude každého z nás stát dvacet tisíc korun. Včetně nemluvňat.  Navíc to vypadá tak, že tyto peníze budou házeny do bezedné studny. Nepochybuji o tom, že ukrajinští oligarchové na tom z evropských peněz zbohatnou, vždyť v tom umějí chodit. Taková Tymošenková hned po propuštění z basy stihla obchodovat s uranem (Muzyčka, který si nedal pozor na ústa to stálo život), před nedávnem obchodovala s lidskými orgány zavražděných civilistů a příslušníků doněcké a luganské domobrany, nyní se tedy vrhne na peníze, které jí tam nasype EU. Inu, kdo umí, tak umí....

V. Mlich 20.10.2014 13:58

Hledají svébytnost?

Já bych řekl, že spíš nemají co žrát a vypadá to, že nebudou mít ani čím topit. Takže hledají vinníka. A nas.anost stoupla tak, že neváhají ani zabíjet. Co s tím? Především by měli odložit zbraně a chopit se práce. Pak by zbylý svět viděl, že je perspektiva vrácení dluhů a něco málo by jim půjčil.

V. Mlich 20.10.2014 13:51

Rozpad Ukrajiny nakonec bude v zájmu Evropanů

Protože takhle jsou jen 2 možnosti: Buď si Ukrajinci budou v zimě topit tím, co loni nespálili na Majdanu, anebo to za ně zatáhneme my ze svých daní. Ale kdyby se východní regiony trhly, tak odhaduji, že Putin by nakonec zjihnul a dodal by jim plyn i na sekyru, takže my bychom ze svých daní museli platit jen tu západní část. Ovšem i to bude taková pálka, že rotačky na EUR se nezastaví. Jestli vůbec bude Putin ochotný ty naše papírky přijmout.

V. Čermák 20.10.2014 13:38

Re: re: Takhle to prostě na světě nechodí!

No a Vy jste zase záměrně pozapomněl na to, že Nikdo Ukrajině žádné území neobsadil, ale že obyvatelé toho území se dobrovolně rozhodli, že s vlastní nepřátelskou vládou nechtějí mít nic společného. Referendum proběhlo v souladu s Krymskou ústavou a bylo tedy regulérní. A další území to teprve ještě čeká.

V. Venc 20.10.2014 13:05

Dobrý článek

který se ovšem nelíbí těm, kterým slábne rozum.

Protože: jestliže od někoho něco potřebuji, tak buď (1) mám sílu, abych ho přemohl a věc si ukradl, nebo (2) musím slušně požádat, aby mi ji prodal nebo dal, nebo (3) ji musím oželet.

Porošenko a jeho věrchuška nemůže udělat ani jedno, ani druhé a se zbývajícím si neví rady.

Diskutéři, kterým se článek nelíbí, ovšem také neví, jak Porošenkovi poradit, ale hlavně, že kdákají o narudlých mudrlantech.

V. Venc 20.10.2014 12:48

Re: Pomoc Ukrajině

ad Boublíková (20.10.2014 6:15)

Nikdo se Vás ovšem ptát nebude, budete pouze platit!

J. Kostelanský 20.10.2014 12:13

Slovenský premiér Fico to vidí inak

Slovenský premiér Fico (ktorému som donedávna nevedel prísť na meno) to vidí trochu inak: Ukrajincom pred pár dňami cez médiá odkázal, že nech Ukrajina neráta s tým, že jej dlh voči Rusku za ňu zaplatí EÚ.

Je to dobrý odkaz alebo nie? :-)

J. Šrajer 20.10.2014 11:41

Psi štěkají a karavana jde dál

Dle závěrů autora článku za všechno zlo může EU a USA. Tož trochu cynicky: Ukrajina již 20 let hledá svoji občanskou a národní svébytnost.Pravda kořeny sahají až ke Kyjevské Rusi kdy kultura její oblasti dosáhla až k negramotným mužikům kdesi u Finského zálivu. Čím více bude mrtvých v konfliktu s Rusy na východě Ukrajiny, tím toto národní uvědomění a hrdost bude sílit a náklonost k bratrským Rusům klesat. Potrvá dalších 100 let než se vzájemné vztahy znormalizují a nic na tom nezmění tvrzení že šlo vlastně o pouhou občanskou válku. A plyn? Ten bude za pár let vyměněn za technologii E-cat Andrea Rossiho.

J. Lepka 20.10.2014 11:19

re: Takhle to prostě na světě nechodí!

ano, opravdu to takhle v civilizovaném světě nechodí, protože jste záměrně pozapomněl na to podstatné, totiž vydírání sousedů energetickou politikou. A když se nechce nechat, obsadíme mu území, kde se ten plyn a ropa vyskytují (Krym). A protože ten poloostrov je bez vody k ničemu, obsadíme si ještě kus pevniny,kde jsou kanály přivádějící vodu a jako prémii ještě obsahují těžitelné zásoby břidličného plynu. To pro sichr, že by jim někdo dodal technologie.

Tak až tohle všechno napíšete a podle reálných mezinárodních zvyklostí pojmenujete, přijďte s článkem.

K. Luboš 20.10.2014 11:13

Rudou barvou dneska září Brusel...

Přesně tak! Stálo to dost práce, ale na internetu jsem si vyhledal jeden Putinův projev. A víte, že jsem byl docela překvapen, jak ve vysoce konzervativním duchu se nesl. Každý český pravičák by se pod něj fakt musel podepsat. To Brusel je proti Moskvě snad plný levicových snílků.

K. Luboš 20.10.2014 11:08

Re: Další Putinův užitečný idiot ...

Rozhodně to bude užitečnější pro úplně obyčejného Ukrajince!

F. Lesniak 20.10.2014 10:16

Re: kde se to tu bere ?

Ale, ale,  tak cenzury by se vám zachtělo? To jste potom ale stejný magor, jako ti bolševici.

P. Zeman 20.10.2014 9:53

Re: narudlého mudrlanta ?

Moskva už je spíš hnědá, než rudá.

R. Langer 20.10.2014 9:36

Re: narudlého mudrlanta ?

Obojí!

J. Schwarz 20.10.2014 8:51

No, a nám nezbylo

než Rusku jeho dluhy "velkoryse" odpustit. Kolik procent že jsme z něj nakonec dostali? Deset? A to ještě prostřednictvím zvláštní "firmy" Falcon Capital  napojené na ruské oligarchy a tehdejšího šéfa ČSSD, nějakého Zemana!

L. Křivan 20.10.2014 8:19

Re: dobrovolná sbírka ?

To jako jezte hrách a potom se budou sbírat naplněné balonky ?  Holt se cena plynu zvedne, a lidi zaplatí i ten pro Ukrajinu.  Nejvyšší čas, zatrhnout evropským politikům tipec.

L. Křivan 20.10.2014 8:10

Re: narudlého mudrlanta ?

Rudou barvou dneska září Brusel, ne Moskva.  To je ten průůser !

L. Machala 20.10.2014 7:41

Moje řeč!

Mám naprosto stejný názor.

F. Matousek 20.10.2014 7:20

kde se to tu bere ?

Kdo delá vyber clánkú zde na Psu ? Proc se tu objevují takové slátaniny ?

Ten Havránek, co je to za narudlého mudrlanta  ?