Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Ukrajinské drama...

Situace na Ukrajině se dramatizuje a počet obětí na životech stoupá. Srdce Kyjeva zvané Majdan se stalo bitevním polem, kde teče krev. A bude hůř, protože kontrarozvědka oznámila spuštění protiteroristické akce namířené proti demonstrantům, kteří údajně usilují o státní převrat.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
ZS

22. 2. 2014 5:59
Odkud jste spadl vy K. Frejlach

Banderovec:):) Netovej trotl jste  a jeste vubec nemate ani pojeti co se na Ukrajine deje Jste celej hlupak jako Klaus a ten jeho z nakradenych penez Institut

0 0
možnosti
BR

22. 2. 2014 19:44
Re: Odkud jste spadl vy K. Frejlach

Každý řádek, který z následujícího textu pochopíte, Vám mohutně rozšíří Vaše obzory. Držím Vám palce, nevzdávejte to!

http://www.institutvk.cz/politicke-komentare/politicky-komentar-ivk-c-18-k-situaci-na-ukrajine

0 0
možnosti
KF

20. 2. 2014 17:49
Banderovci čekali a dočkali se

Téměř sedmdesát let museli banderovci čekat na další příležitost. A dočkali se. Oni, a spíše jejich potomci a pohrobci, přijeli z Haliče do Kyjeva a tam jsou hlavní silou "demonstrantů". Ničí vše, obsazují budovy a zapalují je. To vše společně se žoldáky ze zahraničí, kteří se s nimi a se svými zbraněmi skrývají v oněch obsazených budovách. Mezi těmi posledními to byla v Kyjevě konzervatoř, mimo Kyjev je pozoruhodné obsazení jaderné elektrárny v Rovně. Jaderná elektrárna v rukou teroristů? A navíc to řádění podporují Spojené státy a EU svými apely na prezidenta Janukovyče, že nesmí zasahovat, jinak bude ze strany těchto států zle? Je to neuvěřitelné, co dokáží úředníci ve Washingtonu a v Bruselu vymýšlet za nesmysly. Navíc hrozit všemožnými sankcemi. Přitom mají máslo na hlavě, právě Spojené státy a EU podporou svých chráněnců - převážně teroristů, kterým říkají "demonstranti", násilí v Kyjevě a v Západní Ukrajině rozpoutali. EU chce tuto zemi za každou cenu ovládnout, s podporou Spojených států, které v tom tuší oslabení pozice Ruska. Stačí jim i země naprosto zdevastovaná, hlavně, když bude pod jejich naprostým vlivem. Vždyť už se to projevuje, hospodářské výsledky Ukrajiny poklesly o pořádný schod. K čemu v důsledku nesmyslné politiky Západu dojde? Rozdělí se Ukrajina na dvě části, mezi nimiž bude hranicí  Dněpr? Nebo se oddělí oblast kolem Lvova, kde je hlavní území ukrajinských nacionalistů? To by asi bylo to nejlepší řešení. Ještě lepší by bylo, kdyby se Ukrajina jako celek ubránila nátlaku banderovců podporovaných Západem. Jestliže ale v této zemi zvítězí radikální opozice s banderovci, bude to pro ni špatné. Západní politici dostali tuto zemi do složité situace, těžko odhadovat, jak to dopadne. Alespoň by si mohli všimnout toho, že oni tajemní odstřelovači z Kyjeva střílejí převážně po policistech. První zmínka o odstřelovačích Nato v Kyjevě pochází z 8.2.2014, asi jde o instruktory, kteří zaučují teroristy - banderovce. Je to smutné.

0 0
možnosti
PP

20. 2. 2014 20:33
Re: Banderovci čekali a dočkali se

Fascinuje mě, že máte naprosto jasno. Spousta odborníků váhá, vy ovšem jediný víte. Ovšem diskriminovat banderovce, kteří za všechno mohou i po padesáti letech, je trochu hloupé.

0 0
možnosti
ŠH

20. 2. 2014 17:03
Milý Roučku,

Vy a celý Brusel namáte na to, abyste cokoliv (kromě plamenných rezolucí) na Ukrajině vyřešil. Sílu má Putin, resp. Rusko. Pokud bude chtít. Myslím, že ale bude sledovat a jen "tak tahat za nitky".Těžko dnes hodnotit, kdo při rozpůlené ukrajinské společnosti vyhraje. To je ten průšvih.

Sledujte, učte te (cha cha), až začnou hořet multikulti města Evropy. Ukrajina je daleko a má určitě sílu "si to" sama vyřešit.  A Putin je vedle, uvidí se. Vy jste daleká, bojácná a zadlužená byrokracie.

0 0
možnosti
MB

20. 2. 2014 16:29
Velmi naivní představa

Řekneme Viktorovi aby toho nechal a bude po násilí. To už asi neni o Janukovyčovi, ale o těch chlapcích s ohněm v srdci a v rukách co si to vyřizují se státem v pouliční válce. A s těma se bude domlouvat dost těžko.

0 0
možnosti
PP

20. 2. 2014 12:17
uklidnit

Souhlasím s autorem. EU a Rusko by neměli přilévat oleje do ohně, ale pomoci k uklidnění situace. V době počínající občanské války by ale předčasné volby nyní nic nevyřešily - poražená strana by výsledky neuznala obdobně jako je neuznává nynější opozice proti Janukovyčovi a parlamentní většině.

0 0
možnosti
JK

20. 2. 2014 10:55
EÚ pri pripomína môjho spolužiaka zo základky

Jeho obľúbenou kratochvíľou bolo hodiť po spolužiakovi kriedu či mokrú špongiu a tváriť sa, že o ničom nevie a ukázať na iného. A potom s ohromnou zábavou sledoval, ako si ním vyvolaný konflikt chlapci riešia ručne-stručne.

Je isté, že ukrajinský prezident je korupčník ako väčšina politikov v postkomunistickej Európe. Je pravdepodobné, že voľby mohli byť trochu zmanipulované - isté to už ale nie je. Dôležité je, že tie voľby boli a budú aj ďalšie. Ukrajina nie je (zatiaľ) Bielorusko.

Dôvod, pre ktorý vznikli posledné násilnosti a desiatok mŕtvych, nemá nič spoločné ani s demokraciou ani s polo-autoritátorským režimom. Pred pár dňami v ukrajinskom parlamente koalícia prehlasovala opozíciu a preto sa demonštrácie obnovili s ešte väčšou brutalitou.

Keby to takto fungovalo vždy, keď koalícia prehlasuje opozíciu, tak by bol štát len jedno veľké bojisko...

0 0
možnosti
LD

20. 2. 2014 10:50
Sláva, sláva ! Konečně má Rouček jednou pravdu, když píše

Ukrainské drama a a možné katastrofální následky i pro nás.

Konečně jste Roučku prozřel ! Poněvadž stejně, jako je jisté, že už se svou vládou skončil Janukovič, je jisté, že již brzy skončí Brusel i se všemi přisluhovači.

Pouze si přejme, aby se tak nestalo krvavou cestou, jako na Ukraině.

0 0
možnosti
MK

M. Kosejk

20. 2. 2014 10:00
klišé

To jsou jen plky.  Ukrajina je rozdělená - a bude rozdělená i po případných předčasných volbách - ať dopadnou jakkoli.

Možná je čas mluvit o "československé cestě" z počátku 90. let. Třeba taková Halič byla kulturně vždy spíš Evropa (R-U, Polsko) - a východ byl vždy spíš Rusko.

Nechci tady soudit, která ze stran má na násilnostech větší podíl, to mi nepřísluší. Je však jasné, že záležet Janukovyčovi na Ukrajině, tak už odstoupil i s vládou a vypsal rychlé předčasné volby, aby uvolnil napětí. 

A pokud si mám vybrat mezi těmi, kteří chtějí být našimi spojenci - a těmi, kteří chtějí být spojenci Kremlu - tak je snad jasné, na čí stranu se přikloní moje sympatie (poznámka pro blbé: fanouškům Kremlu nefandím).

0 0
možnosti
JR

20. 2. 2014 9:40
Další malér EU

Po Libyi, Egyptu, Sýrii, další nezdařený pokus o vývoz demokracie. Politici, typu Roucka nebo Ashtonové jsou nepoučitelní. S Ukrajinou se nemají na co vymlouvat. Janukovic jim nevadilo, dokud s EU hrál jejich hru. Jakmile toho nechal, stal se padouchem proti kterému vyvolali povstání. A teď, když se jim situace vymkla z rukou,vyvolávají paniku, že je Evropa ohrožená.

0 0
možnosti
PL

20. 2. 2014 8:58
To jsou starosti

soudruhu Roučku.Vždyť jste to znovu a znovu vy socialisté, kteří dělají vše pro to, aby Evropa byla díky vašim "ekologickým", sociálním a jiným nesmyslům nekonkurenčním prostředím a chcete radit Ukrajině?Táhněte ke všem čertům.

0 0
možnosti
VK

20. 2. 2014 10:00
Re: To jsou starosti

Tam kam se nacpe tato levicová Bruselská banda,tam je to všechno rozes..né.Příští rok jsou na  Ukrajině řádné voby.Tam si můžou zvolit občané Ukrajiny koho budou chtít.Nevím jaký smysl by měli letošní předčasné volby vyvolané Bruselskými parazity.V žádném případě by neměli být v politice Kličkové a jim podobní.Jsou to prozápadní dobře zaplacení provokatéři.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz