7.7.2020 | Svátek má BohuslavaDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Tu loď odmítámeŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 32, poslední: 13.6.2018 18:39, přehled diskusí

Trosečník vypadá jinak ......:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 17:46

Nedodržování dohod ?:
Autor: Z. Klouček Datum: 13.6.2018 16:02

Nu ano, mnohé dohody dodržovány nejsou. Avšak pozor - v Evropě máme mezinárodní soud pro lidská práva. Vsadíte si na to, že tento soud nebude nutit evropské státy "ztroskotané migranty" přijímat s odůvodněním, že jejich lidská práva byla odmítnutím přistání lodí podle konvence porušena? Já bych si nevsadil ani pětník.

Jak prosté, milý Watsone:
Autor: Pavel_J Datum: 13.6.2018 15:17

EU by měla pro tyto případy vyčlenit přístav, kde bude vybudováno dostatečné detenční zařízení, kde zachránění pobudou do doby, než budou roztříděni a naloženi na jiné lodě, či letadla, které je pod dozorem dopraví do jejich domoviny. Státy EU by tím jen ušetřily, humanitě by tak bylo učiněno zadost.

Re: Jak prosté, milý Watsone:
Autor: R. Chodovsky Datum: 13.6.2018 18:11

A vytvoří se nová pracovní místa, viďte.

Zajímavý postřeh z jiné diskuse:
Autor: M. Krátký Datum: 13.6.2018 13:26

Ta loď nemůže jet jinam, protože ta banda ( z té "cestovky" , která to celé organizuje ) si najala tu loď by byla ve ztrátě - dostala ( ta banda ) zaplaceno jen přímo z Afriky do Itálie - snad si nemyslíte, že to jsou nějací humanisti, kteří někoho zachraňují - prostě normální bukanýři, kteří se vydávají za zachránce trosečníků. Na nás na Čechy po našich 60 letech zkušeností s Hitlerem a následně s komunisty to kreténi z ÚV EU nemůžou zkoušet - tůdle jsou dvě nudle.!!!

Obsoletní, neboli přežilí jsou především evropští politici,:
Autor: L. David Datum: 13.6.2018 13:11

jako Makrela a spol.

Když se konečně najde jeden odvážný Salvini, který správně odmítne nájezdníky do Itálie přijmout, moho se z toho všichni evropští zbabělci potento...

Jen víc takových Salvinich, kteří snad najdou odvahu také i k tomu, aby pašeráky lidí obvinili, a snad se najdou také nebojácní soudci, kteří takové hyeny zavřou alespoň na deset let.

Re: Obsoletní, neboli přežilí jsou především evropští politici,:
Autor: J. Kombercová Datum: 13.6.2018 15:14

Italské lodě ale také sbírají dál plaváčky u břehů Libye, a to na přání své (italské) vlády. Tak nevim... na jásání je zřejmě brzy.

Matteo Salvini :
Autor: M. Mikulec Datum: 13.6.2018 13:10

má celkem pevné postoje a mluvil stejně kriticky i jako europoslanec za Ligu. Hlavně ho dohnalo k vzteku, že Evropská unie klidně prohlásí africké ilegály za klimatické migranty, a tím jejich nelegalitu zlegalizuje. Vede si zatím dobře, hlavně, ať se nenechá bruselí strašit: ten tlak je hrozný.

ona je také zajímavá ta interpretace.. :
Autor: O. Mayer Datum: 13.6.2018 12:43

.. bezpečného přístavu, který se pro člověka vyloveného +/- 15 mil od lybijského břehu nachází výhradně na mnohoset mil vzdáleném severním břehu Středozemního moře. Skoro to vypadá, jak kdyby toto moře mělo jen severní břeh, zatímco na jihu ta voda volně padá dolů (pro znalce Terry Pratchetta tzv krajopád)Podle identického přístupu,když vás odnese proud od břehu při koupání dejme tomu v Dubaji, akceptovatelným bezpečným přístavem je pro vás nejdřív tak Perth. Osobně si myslím, migrace přes Středozemní moře se prakticky zastaví dnem, kdy se loď s vylovenými migranty prostě vylodí např. v Oranu nebo Benghází (protože celá ta anabáze se tím ukáže jako velmi nebezpečný způsob, jak utratit hodně peněz)- ostatně podobně prakticky z noci na noc zkrachovala lodní linka Turecko-Samos/Kos

Kdyby nebylo Rakouska, musili bychom ho vytvořit..:
Autor: P. Grigar Datum: 13.6.2018 11:59

..kdyby nebylo trosečníků, co by si neziskovky počaly? Tedy je vytvoří...

Tíha odpovědnosti:
Autor: F. Navr8til Datum: 13.6.2018 11:34

Za odlovené islámské nelegály nese odpovědnost ten, kdo je vylovil a nedopravil do nejbližší bezpečné země, tedy Libye. Pokud tedy pašeráci z parazitických neziskovek nezajistí pro své oběti stravování a lékařskou péči, je třeba je hnát k trestní odpovědnosti.

Kéž by se takový opravdový odpůrce toho blbého :
Autor: J. Kanioková Datum: 13.6.2018 10:47

předpisu našel a nenechal se zastrašit. Moc a moc v to doufám a fandím.

Italští noví vůdci - další loď s 936 na palubě směřujícím na Sicílii http://www.independent.com.mt/articles/2018-06-12/local-news/Italy-s-new-leaders-get-tough-on-migrants-as-another-boat-with-936-on-board-headed-towards-Sicily-6736191521#.Wx9hS9g7w0M.twitter

Uvidíme. Souhlasím s odmítnutím nájezdníků. Ve středověku :
Autor: K. Janyška Datum: 13.6.2018 10:15

by je ještě potopili... Dzp.

Inu,:
Autor: P. Lenc Datum: 13.6.2018 9:41

když se kšeft stane "humanitou", tak jde rozum ke všem čertům.Nakonec, německý skandál s Kurdy jasně odhaluje co to ta "humanita" v podání německých úřadů obnáší.

Salvini prostě plní předvolební sliby.:
Autor: A. Alda Datum: 13.6.2018 9:36

A mezinárodní dohody fungují jen do té doby, dokud je smluvní strany dodržují. Takových mezinárodních dohod, co nebyly vypovězeny a přesto se nedodržují, jsou stovky. Například dohody o potírání pornografie nebo prostituce...

Re: Salvini prostě plní předvolební sliby.:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 9:41

Mám dojem, že dohod, které se uzavřely, se v budoucnu (míním prostor štrasbrusel) nebude moc dodržovat. Nic nového, když se tlačí na pilu ......

Záchrana trosečníků:
Autor: Z. Klouček Datum: 13.6.2018 9:31

Mezinárodní dohody o záchraně trosečníků jsou především zneužívané, a to v obrovském měřítku a ostentativně. Je proto nanejvýš potřebné, aby tyto konvence byly urychleně aktualizovány tak, aby zneužívání bylo zabráněno. Jistě by bylo nejlépe, aby toto téma uchopil některý z lídrů, ale jasný hlas z Česka by mohl zaznít např. i z úst našich zástupců v evropských institucích. Zajímalo by mne, zda se tímto tématem zabývají odborníci na mezinárodní právo a jaké jsou jejich názory.

Re: Záchrana trosečníků:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 9:37

Budeme muset vytvořit nový "právní" termín - "cílený, plánovaný trosečník". Dáme je na kocábku a ve vhodné chvíli se jim podělá motor. Vlastně ne, prostě jim nedovolit přistát. Ale že to trvalo!!!

Maník, který:
Autor: J. Schwarz Datum: 13.6.2018 9:11

úmyslně potopí svou kocábku v ten samý moment co ho zpozoruje "zachránce" není trosečník, ale podvodník a jako takovému by mu ani déle trvající pobyt pod vodou neměl činit problémy...

Re: Maník, který:
Autor: Z. Lapil Datum: 13.6.2018 18:39

Pozor, aby to nebyl maskovaný vodník, s těmi také nejsou moc jednoznačné zkušenosti.

Cíleně, cíleně.:
Autor: Z. Rychlý Datum: 13.6.2018 8:41

Ti lidé platí za převoz a ten nebezpečný tyjátr je tam navíc, kvůli médiím. To není o trosečnících.

Re: Cíleně, cíleně.:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 9:03

Přesné. Trosečník se "vyrobí" potom "televizně, technicky, politicky".

Obecně, stále stejné - pokud někdo chce přijímat drzé cizáky z oblastí, "kde to roste samo a nemusí v lednu topit" - tak ať s hlasováním zároveň složí majetek/peníze, které odebere vlastním dětem a věnuje turistům africkým. Tak nějak bych viděl právo na hlasování v demokracii (naivně). Minimálně by dotyčný musel jasně říci, že místo nemocnice se postaví hotely pro ty lenochy.

Kdyby se ty "záchranářské" lodě:
Autor: J. Vintr Datum: 13.6.2018 8:08

u pobřeží Lybie vůbec nevyskytovaly, nebyli by ani žádní trosečníci. Co takhle ty lidé těm "záchranářům" zabavovat, je obvinit z obchodu s lidmi a pašování černých pasažérů a pozavírat je do vězení.

Re: Kdyby se ty "záchranářské" lodě:
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 9:39

Asi by se našlo dost občanů, kteří "vědí jak na to".

V roce 1938 se také moc nevědělo, "jak na to". Tak doufejme. První vlaštovička ....... .

Jako obyčejně::
Autor: P. Zinga Datum: 13.6.2018 7:51

500 chlapů v nejlepším bojovém věku, ale TV nám ukazuje okaté černošské dítě.

No, nezaplakal byste nad jeho osudem?

Zapřáhnout a hajdy na pevnou zemi do Afriky, trosečníci. Stejně to je v momentu "záchrany" nejblíže.

Re: Jako obyčejně::
Autor: Š. Hašek Datum: 13.6.2018 9:46

Vždycky to je stejné.

Nejdřív objímání ............ potom zbraně! Teď už jde o to, aby se zmenšoval počet politiků, kteří národům hlásají: "Přivezl jsem z Afriky mír a budoucnost pro naši dobu!" Nějak jsem to někde četl o jistém roce 1938, také byli "politici s vizí"!!!

Ty uvozovky nad " obchodováním s imigranty" jsou :
Autor: Z. Čábelka Datum: 13.6.2018 2:25

naprosto zbytečné. To svinstvo levicových fanatiků vč. i agresivních anarchistů, mafinů, dále i z nedostatku abstinujících feťáků a idealistických gigantů morálky a prostých podvodníků chtivých peněz je obecné veřejnosti v celé evropské unii čím dál více jasné. Ať opět prosté právo a mír nad touto naší zemí a EU se opět navrátí!

Re: Ty uvozovky nad " obchodováním s imigranty" jsou :
Autor: J. Fridrich Datum: 13.6.2018 6:32

Souhlas, vyjádření autora článku - " Je to rázný krok, který mění dosavadní zvyklosti. Můžeme samozřejmě spekulovat, co k němu Salviniho vedlo " - nemohl to být ZDRAVÝ LIDSKÝ ROZUM ?

Do Evropy totiž islám nepatří, on se vrací do středověku a Západ neměl nikdy rád. A o utečence v tomto přívalu do naší Evropy přece vůbec nejde - to normální lidé ví od počátku.

Bezpečnost na moři:
Autor: Z. Vydra Datum: 13.6.2018 1:33

Když máme úmluvu o bezpečnosti na moři, tak by se měla dodržovat. Loď, která vylovila 600 "trosečníků" pár kilometrů od libyjského pobřeží a byla v takovém stavu, že se obávala dvoumetrových vln na širém moři, je měla samozřejmě zachránit vysazením na blízkém libyjském pobřeží. Vždyť Libyi USA s pomocí některých států NATO s nemalými náklady osvobodila od diktátora Kadáfího a umožnila tak vytvoření demokratické republiky pod péčí generála Haftara, který má dokonce americké občanství. Nebo je mohli zanechat v sousedním Tunisu, který přece po arabském jaru má také demokratické zřízení. Vozit je do Itálie byl neodpovědný hazard odporující úmluvě o bezpečnosti lidí na moři.

Velmi přesné.:
Autor: A. Alda Datum: 13.6.2018 9:37

Ale v tištěných novinách Vám to určitě nikde neotisknou.