18.4.2024 | Svátek má Valérie

GLOSA: Trump 2020 a Sparta 1975

12.11.2020

V roce 1975 spadla fotbalová Sparta do druhé ligy. Stalo se to v posledním kole dne 16.června. O sestupu se rozhodovalo mezi Spartou a Třincem, oba kluby měly stejně bodů a skoro stejné skóre a rozhodovaly souběžně hrané zápasy Sparta : Teplice 4:0 a Třinec : Bohemians 5 : 0. Pátý gól v Třinci Spartu vyřadil…

Na té Spartě jsem byl. Viděl jsem trpký srandamač, kde 21 hráčů a 3 rozhodčí hráli proti teplickému brankáři Sedláčkovi. Píše se, že i on byl podplacen, ale jen do čtyř gólů a více ze sebe nechtěl dělat šaška. Já ho viděl chytat fenomenálně, bez něho by Teplice dostaly „deset“. Na konci se diváci rozcházeli s ironickými komentáři, že Sparta porazila Sedláčka a liga je v suchu, protože průběžný výsledek v Třinci posílal do druhé ligy Třinec. V suchu to nebylo.

V Třinci vymysleli onačejší fintu: soudce Jozef Korček v prvním poločase písknul minutu ticha za zesnulého funkcionáře vítkovického hokeje (který neměl s třineckým fotbalem nic společného) a v poločase se šel vzhledem k panujícímu horku sprchovat a dohromady tak vyrobil sedmiminutový skluz konce zápasu, během kterého Třinec (ve spolupráci s Bohemkou a se znalostí výsledku na Spartě) dosypal výsledek tak, aby Sparta akorát vypadla.

V amerických volbách v Pensylvánii prodloužili korespondenční volby o tři dny a soudci jim to v rozporu s ústavou pokryli. To jim se znalostí dosavadního skóre umožnilo dosypat výsledek tak, aby Trump vypadl. V několika klíčových státech během volební noci přerušili sčítání a zdá se, že tam demokraté navezli hlasovací lístky. V Pensylvánii poskočil výsledek v noci z úterka na středu ve 4:00 ráno o 120 tisíc hlasů pro Bidena (pro Trumpa nula). Pro Bidena hlasoval také Lajos Bács a Radjiv Sinha a další mrtvé duše ve věkové kategorii 100+.

Nad americkými volbami se tentokrát vznášel duch soudce Korčeka. V každém případě nám již Divided States of America nemají co kecat do demokracie.