4.7.2022 | Svátek má Prokop


GLOSA: Timmermans se zbláznil

2.3.2022

Nejbizarnější reakcí Evropské komise na ruský válečný útok na Ukrajinu bylo zatím vystoupení jejího místopředsedy, který má na starosti Green Deal.

Když někdo ztratí kontakt s realitou, nezbývá, než aby opustil své veřejné funkce. Právě to zjevně postihlo místopředsedu Evropské komise, socialistu Franze Timmermanse. Prohlásil totiž ruskou invazi na Ukrajinu za pokus o odvrácení pozornosti od klimatické krize. Rozhovor s ním zveřejnil v pátek 25. února (v den zahájení ruského útoku) podcast Reliable Sources na portálu Dag en nacht (zde). Upozornil na něj portál (zde) a v tuzemsku pak portál Echo 24 (zde).

Pokud byl podcast vysílán živě, čili po začátku agrese, je jeho vyjádření snad rovnou poukázkou na léčení. A jestli byl předtočen, pak je to jistě poukaz na zařazení mezi významné dezinformátory a šiřitele fake news, kteréžto činnosti se Brusel v posledních letech intenzivně věnuje. Protože prohlásit vážně soustředění bezmála 200 tisíc vojáků u hranic sousedního státu za zastírací manévr pro „klimatickou krizi“ svědčí minimálně o mentální krizi toho, kdo to vypustí z úst. Česká eurokomisařka Věra Jourová nechť tedy tyto řádky bere jako podnět.

Ostatní politici v Evropské radě, Evropské komisi i Evropském parlamentu, nechť je berou jako upozornění, že druhý nejvyšší činitel Evropské komise buď ztratil mentální způsobilost vykonávat svoji funkci, nebo se sám usvědčil z toho, že je tajným spolupracovníkem imperiálního státu, který bezdůvodně rozpoutal válku. Ať je to, jak chce, Franz Timmermans má v Evropské komisi okamžitě skončit. A nejlépe kdekoli v politice. Neboť kroky tohoto politika, nejpozději od roku 2019, vedou jen k oslabení energetické a tím i celkové bezpečnosti států EU a v důsledku k prohlubování jejich závislosti na Rusku.

Je nejvyšší čas vrátit energetiku energetikům. A dalším lidem, kteří nepodléhají ideologickým tlakům. Protože bez energetické bezpečnosti nebudou mít státy v Evropě ani celkovou bezpečnost. To je teď už snad každému jasné.

Převzato z webu iUhli.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!