16.4.2021 | Svátek má Irena


Diskuse k článku

GLOSA: Testujme demokracii v zátěži nákazy

Demokracie se liší od nedemokracie řadou věcí. Každý si samozřejmě připomíná jiné, podle svého vkusu i politické orientace. Demokracie nevyniká tím, že je schopna sestavit nejefektivnější vládu. Ba ani tím, že je schopna rychle a účinně řešit naléhavý problém typu pandemie.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Benýšek 5.8.2020 16:01

Covidiot - hezké slovo. To jsem, začnu ho u sebe používat. Zatím jsem tedy jen covidiot salónní, páč novodobé rouško-zákony dodržuji, ale tu a tam mne napadá změnit se na aspoň příležitostného občanského neposlušníka v této věci. Zvlášť, až se přitvrdí s ohlašovanou druhou vlnou (páč na ekonomiku už si nikdo netroufne šáhnout, a tak roušky a rozestupy zbudou jako to jediné, čím stát bude umět s Covidem bojovat).

B. Rameš 5.8.2020 10:55

Demokracie neřeší vůbec nic, je to jen metoda.

M. Miky 5.8.2020 9:33

Ne, německá demokracie, pokud lze o něčem takovém ještě mluvit, neobstála. Neobstála média, která podkreslovala zprávy převážně obrázky demonstrantů s císařkými vlajkami a většinou nechávala mluvit účastníky duhovo-marxistické protidemonstrace. Neobstálo ani politické vedení, které místo odpovědi na problémy jen zesměšňuje nebo přímo ignoruje vlastní občany a nasazuje bezpečnostní složky výlučně jen proti nim, zatímco noční řádění "lidí s migračním pozadím i popředím" se bojí zpacifikovat.

P. Hatina 5.8.2020 3:11

No ano, jak popsáno"..Demokracie ovšem – na rozdíl od nedemokracie – umožňuje vlády odvolat či k tomu alespoň vyzývat.".. Tedy jinak řečeno, demonstrovat se smí, ale vládní politici mohou ty demonstrace a jejich požadavky ignorovat. Stejně tedy, že záleží na médiích, jak ty demonstrace popíší čtenářům. (Cos si vzpomínám, tak když u nás za vlády ODS a TOP09 vyhlásili stávku dopraváci a v celé Praze nejezdila MHD (ani metro), tak naše drahá média psala cosi o skvělé příležitosti si cestou do práce na čerstvém luftu zasportovat .)

Neboli, jinak řečeno, ony ty demokracie a nedemokracie se mění, a to že se bude dnešní ne-demokratický politik projevovat jako masový vrah Stalin je asi tak stejně nepravděpodobné, jako že všichni poslanci v parlamentu budou hlasovat o návrzích vlády podle svého nejlepšího vědomí a svědomí--;-D