30.11.2021 | Svátek má Ondřej


GLOSA: Tak kluk, nebo holka?

3.1.2020

Zatímco o prvním miminku narozeném v ČR v novém roce 2020 nebude nejspíš pochyb, kdo se zajímal o první dítě, které spatřilo světlo světa v tomto občanském roce v Izraeli, byl poněkud zmaten.

Tak jako autor těchto řádků.

Vysvětlím proč. Když jsem po ránu surfoval izraelskými servery, upoutal mě následující titulek na webu listu Jerusalem Post:

boy1

Tedy: Seznamte se s prvním izraelským dítětem Nového roku. Je to chlapec!

Tak tedy kluk, zapsal jsem si do paměti – a věnoval se novoroční sváteční činnosti. (Například jsem se zajímal o to, kde na internetu najdu v přímém přenosu projev prezidentky Čaputové. A také jsem naše mladé musel mailem upozornil, že právě Zuzana Čaputová pro ně představuje silnou konkurentku, pokud jde o pečení vánoček, jak je zřejmé z jejího Facebooku – viz zde. Naši dělají vánočky tak lahodné, že jsme si objednali další, neboť po té silvestrovské se jenom zaprášilo. Přece si pro ni nepojedeme do Bratislavy.)

Pak ale nastalo dilema. Člověk obvykle nesurfuje po internetu jednorázově, stále hledáme stále nové a nové aktuality, jelikož svět je v neustálém pohybu, a tak se stalo, že jsem o něco později objevil na stejném portále titulek, který hlásal:

boy2

Čili: Seznamte se s prvním izraelským dítětem Nového roku. Je to dívka!

V první chvíli se mi zatočila hlava a nebylo to francouzským Cabernetem-Syrah (ročník 2017), kterým si ozvláštňuji sváteční chvíli. Pak jsem se ale dozvěděl, jak se věci mají. Prostě – ta první zpráva byla poněkud unáhlená.

Shrnuto:

- První novoroční dítě v Izraeli (míněn je občanský NR) se narodilo minutu po půlnoci místního času (23,01 SEČ) v Hillel Yaffe Medical Centre ve městě Hadera Jamal Majatové; je to v pořadí jejich třetí dcera.

- O chlapecké prvenství se musí letos podělit dvě rodiny. V čase 00,06 spatřil ve stejné nemocnici světlo světa syn Tali Sassonové a ve stejné době se v Yitzhak Shamir Medical Centre nacházejícím se u města Rišon le Cion narodil prvorozený syn manželům Adamovi a Eden Ben Naimovým.

Ať tak či onak, popřejme všem dětem narozeným na Nový rok v Izraeli, u nás a kdekoli jinde ve světě zdraví a šťastný život v míru. Aby s nimi zažívali právě takovou radost jako autor tohoto článku s 13měsíční vnučkou Zuzankou na Silvestra 2019:

Zuzanka

*****************************

Foto:

Hillela Yaffheo

První dívka (vlevo) a první chlapec narození na Nový rok v Lékařském centru Hillela Yaffheo v Hadeře (i se se svými maminkami a zdravotnickým personálem)

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.