25.4.2024 | Svátek má Marek


Diskuse k článku

GLOSA: Ta nešťastná láska k Ukrajině...

Dobře vím, jaké to je být nešťastně zamilovaný. Neměl bych se tudíž těm skandujícím demonstrantům s ukrajinskými prapory příliš vysmívat, ale…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Alda 21.11.2014 8:44

Znám pár lidí,

co ještě před dvěma lety pohrdali Ukrajinci a Ukrajinu měli za béčkové Rusko. A dnes se mohou přetrhnout z vychvalování kyjevské vlády a odsuzování východoukrajinců a ta láska k Ukrajině "celistvé" z nich stříká jak plivance na všechny strany.

R. Houška 21.11.2014 10:11

Re: Znám pár lidí,

Možná je to právě proto, že v Kyjevě už nevládne to kremelské béčko. ..

J. Mannheim 21.11.2014 13:10

Re: Znám pár lidí,

znám pár lidí, kteří vystupují na diskusích coby "hrdinní" anonymové nebo že by se Alphonso Joseph D'Abruzzo (pro méně chápavé představitel Hawkeye Pierece v seriálu M*A*S*H) naučil (relativně mizerně) češtine a ke své bídné americké pnezi by si tu a tam přihnal nějaký rublík? - myslím si, že to je hodně na hlavu postavená teorie, co, zbabělý anonyme?

P. Lenc 21.11.2014 8:37

Ne vážený autore,

jste hluchý, slepý, nebo placený? Domnívám se, že asi placený.

J. Kočí 21.11.2014 13:40

Re: Ne vážený autore,

Na 100%. Pomalu se vyjasňují pozice, kdo je u nás vyplácen z Moskvy. Tento článek je přesně o tom. Znejistit a podpořit proruské nálady. Naštěstí to vypadá, že tahle primitivní proruská demagogie nemá moc šance.

L. Florner 21.11.2014 8:26

Propaganda

Žádná fakta, jen histerické výkřiky a hra na city. To je propagandistický článek jak z Goebbelsovi dílničky. Ale na to lidi slyší. A bohužel taky dojíždí.

B. Hamáček 21.11.2014 7:54

Všem

Všem kremloborgům, rusofilům , bolševikům a podobným: TÁHNĚTE UŽ KONEČNĚ DO RUSKA A HLAVNĚ , UŽ SE NEVRACEJTE !!!!!

V. P 21.11.2014 7:44

Ruská propaganda na Neviditelném psu

Tohle je jenom sprostá ruská propaganda, která nemá se skutečností nic společného. Holt jsme lákavým cílem ruské informační války, jak říká i poslední zpráva BIS. Jenom se divím Astonovi, že tomuhle dává prostor:

"...I když tihle kyjevští jsou ve zjevné převaze, to, že se rozhodli regulérně válčit zase s jinými Ukrajinci, pokoušejí se je vojenskou silou převálcovat"

"To rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem"

J. Babička 21.11.2014 2:06

poznámka

Prostě pan Havránek říká, že smlovy jsou jen cár papíru a není třeba je dodržovat. Jenže to již říkal Hitler, takže není originální.

S. Vaněček Šauerová 21.11.2014 0:36

Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Nu, pro Vás a další právní ignoranty, pane Havránku, jistě ano.

V. Běhal 21.11.2014 6:43

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Žádný právní oříšek. Každý národ má právo rozhodnout zda chce si vládnout sám, anebo být v soustátí s jiným národem nebo státem. To je právo nad všechny smlovy a práva, Jen ignorant může tvrdit, že obyvatelé autonomní republiky Krym neměli právo se rozhodnou, zda chtějí být součástí Ukrajiny, anebo Ruské federace. Že to bylo dobrovolné může pochybovat jen nelogicky myslící človět, tedy BLB. Krym patřil od r. 1783 Rusku, k Ukrajině ho připoji l v padesárých letech Chruščov a nikoho se neptal, žije tam 69 % Rusů, v posledních letech nejméně ČTYŘIKRÁT v referendech si obyvatelé Krymu odhlasovali připojení k Rusku, Vláda v Kyjevě chce zrušit ruštinu jako úřední jazyk a členové její vlády, ministr obrany a vnitra byli členové strany Svoboda, kteří chtějí bojovat se "svinskými Rusy" a dalšími národy na Ukrajině (tedy i s Čechy), Ukrajina je na pokraji bankrotu rozkradená oligarchy sedícími i v současné vládě, zatímco Rusko je na ekonomickém vzestupu. Ukrajinská armáda, po připojení k Rusku z 90% přešla na ruskou stranu a i dnes ukrajinští vojáci přecházeji na stranu separatistů. Rusové tam žádné vojíky posílat nemuseli. To jsou fakta, která může ignorovat jen BLB!

L. Florner 21.11.2014 8:22

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Krym k Ukrajině nepřipojil Chruščov, ale rada SSSR, tehdy ve složení Chruščov, Malenkov, Molotov, Bulganin, Vorošilov, Kaganovič a Žukov. Předání pod Ukrajinskou správu také vyžadovalo změnu ústavy a podléhalo schválení vedení svazových republik. Něšlo tedy o žádnou jednorázovou akci tehdy nevládnoucího neukrajince Chruščova.

Schvalovat ruskou anexi Krymu a veřit tomu, že místní obyvatelé se sami dobrovolně rozhodli patřit k Rusku může jen opravdový blb.

J. Pejchar 21.11.2014 9:34

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Jednoznačně souhlas.

V. Běhal 21.11.2014 10:17

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Copak tehdy rozhodovalo nějaké vedení svazových republik? Chruščov byl diktátor a co rozhodl to bylo. Obyvatel Krymu se nikdo neptal. Na základě faktů, které jsem uvedl  o logicky myslícímu člověku musí být jasné. že si obyvatelé Krymu dobrovalně odsouhlasili, že se připojí k Rusku. Měli čekat, až je přijdou vrahové z Kyjeva a budou je upalovat jako v Oděse? Měl snad Putin čekat, až si na Krymu vybudují Američané raketové základny a odříznou ho od moře?

L. Florner 21.11.2014 12:58

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Tak rpoVás ještě jednou a velmi velmi pomalu - Chruščov - v - době - předání - Krymu - Ukrajině - nebyl - u - kormidla - a ještě - jednou - rychleji - Chruščov v době předání Krymu Ukrajině nebyl u kormidla. U kormidla byla rada SSSR, tj. 7 lidí, mezi nimiž sice jako vedoucí Strany byl, ale k absolutní moci a diktátorskému křeslu se dostal o dost později, v roce 1957. To už by Simferopol městem automnoní republiky Krym patřící pod správu Ukrajiny pěknou řádku let. Převod schválilly mimo Ukrajiny a Ruska ještě další svazové republiky a představte si, že teprve po převodu dostal Krym určitou část automonie, o kterou ho předtím připravil Stalin. Krymčané by spíš měli být Ukrajincům vděční, protože bez nich by byl Krym jen nějakým okresem Ruska. 

Otázka není, čeho se Putin bál, ale jestli směl porušit Ruskem podepsdanou smlouvu a anektovat cizí území, na kterém se refrendum konalo za zvláštních okolností a protiústavně. Pokud se Vám ale jednání Putina líbí, nejspí byste neměl nic proti tomu, kdybych k Vám domů přišel s pistolí, sebral Vám klíče opd auta a s namířenou zbraní Vás donutil podepsat, že s tím souhlasíte. Princip je stejný. Ovšem v právním státě by mě zavřeli a Vám klíče vrátili. Putina nikdo zavřít nemůže a pochybuji, že Rusko vrátí Krym.

A s těmi údajnými vrahy z Kyjeva (to už je extrémě trapná pohádka, zvláště ve vztahu ke Krymu). Úplně stejně můžu tvrdit, že v Oděse odborák podpálili proruští teroristé, kteří tak chtěli vyvolat protesty veřejnosti proti kyjevské vládě (to se jim v Oděse naštěstí nepovedlo). Dává to stejný smysl a podle záběrů na Youtube, které zveřejnili malomyslní prouští p.tomci s úplně opačným cílem než se zdiskreditovat, je to navíc pravděpodobnější.

K. Laus 21.11.2014 17:05

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

to je jedna velká mytologie. Od Chruščova až po odříznutí od Černého moře

J. Pejchar 21.11.2014 9:36

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Tak s tím se tedy souhlasit nedá.

K. Laus 21.11.2014 0:32

Ta nešťastná láska k Československu...

je to tak divná, takřka komická láska k zemi, která ještě nedávno byla odporným Rakousko-Uherskem...

Jenže, není to přece jenom jejich Československo. I když tihle pražští jsou ve zjevné převaze, to, že se rozhodli regulérně válčit zase s jinými čsl. státními příslušníky, pokoušejí se je vojenskou silou převálcovat, je smutným důkazem totalitního myšlení. Ano, celistvost Československa byla, je a bude ohrožena, ale opravdu stojí ta celistvost podivně poslepované země za rozpoutání občanské války, za ty tisíce mrtvých, zraněných, za miliony utečenců? Co někdo může vnímat jako boj za suverenitu a svobodu, lze také označit za genocidu!

Mohu se mýlit, ale už jenom s ohledem na ty obrovské budoucí náklady na nutnou sanaci dost pochybuju, že Hitler stojí o připojení Sudet k Německu. Nepotvrzují to ani ty často přeháněné informace o německé pomoci etnickým Němcům v Československu. Na druhé straně myslím, že nechat je úplně ve štychu si nemůže dovolit dokonce ani Hitler. Zvláštní kapitolou jsou Sudety. To rychlé připojení k Německu je nesporně právním oříškem, ale naopak jen obtížně lze vyvrátit, že to bylo přání podstatné většiny místního obyvatelstva znechuceného Prahou. Zamilovaní lidé často dělají hlouposti, jaksi to už patří k věci. Jen mě u těch milovníků pražského Československa dost překvapuje, že jim násilí a nespravedlnost vadí výhradně jen na jedné straně. Ale jak se říká, láska bývá slepá...

Převzato z Joseph Hawraneck raven.blog.idnes.cz bez souhlasu autora.

B. Brousková 21.11.2014 5:57

Re: Ta nešťastná láska k Československu...

Všude tam, kde se mluví německy je Německo! Adolf Hitler. Platí to i pro ruštinu?

J. Skála 21.11.2014 6:06

Máte pravdu, pane Laus

Tenkrát také ti chrabří Češi s pomocí Anglie a Francie rozbombardovali Karlovy Vary a Liberec. Tak se to má dělat!

K. Laus 21.11.2014 17:07

Re: Máte pravdu, pane Laus

tenkrát Němci dostali o poznání méně ničivé zbraně

R. Brzák 21.11.2014 11:03

Re: Ta nešťastná láska k Československu...

Zajímavé srovnání - pokulhává sice v některých faktech (například srovnání Československa, desáté ekonomiky světa, s Ukrajinou a jejím ekonomickou situací a tedy nutnou sanací - Hitler získal ekonomickou moc, Putin na Ukrajině získává populisticky přízeň Rusů). Také se domnívám, že naši předkové možná mohli lépe s Německou menšinou komunikovat. Ale v celkovém vyznění s Vámi nesouhlasím. Byť pan Havránek vidí věci příliš jednoduše - ale to Vy také.

K. Laus 21.11.2014 17:11

Re: Ta nešťastná láska k Československu...

inverzní zobrazení funkce k jednoduché funkci je také jednoduchá...

J. Skála 21.11.2014 17:38

Re: Ta nešťastná láska k Československu...

Ale se složitější funkcí už si neporadíte, že? Není všechno 1/x !

P. Sulc 21.11.2014 0:26

Ono i to Ceskoslovensko bylo

poslepovane z ruznych narodnosti a Cesi jim vladli. Ty narodnosti meli velice nepatrne zastoupeni ve vlade ci jej, casteji, nemeli vubec.

B. Brousková 21.11.2014 5:34

Re: Ono i to Ceskoslovensko bylo

Měli "nepatrné zastoupení ve vládě" Vládu sestavuje vítěz voleb. Alespoň v demokratických zemích. Politické strany u nás před válkou byly bohužel organizovány na národnostním principu.To ovšem nezavinil Masaryk, ale zakladatelé těch stran. Takže je logické , že Poláci , či Rusíni těžko mohli vyhrát volby. Němci i Slováci své ministry ve vládě ovšem měli. Kolik žije Poláků ve Francii? A kolik tam mají ve vládě ministrů? A což Češi a Slováci v USA nebo Austrálii? Kolik ti tam mají zastupitelů ve vládě?

P. Sulc 21.11.2014 8:13

Re: Ono i to Ceskoslovensko bylo

Blby argument ! V USA dela vladu jen a pouze president. Take zde nevolime strany, ale lidi, poslance a senatory. A tech Cechu ve 330 milionech moc neni. Je zde vice cernochu a Hispaniku a ti obcas ve vlade jsou. Nemcu ale bylo 3.5 milionu, Cechu 6, pred valkou. Ti Nemci byli ve vlade dva a jen kratce pred valkou. Slovak, tusim jen jeden. A ve volbach pred valkou byla nejsilnejsi strana sudetonemecka, mela mit premiera, ale nemela, to by se sovinisticti Cechackove, uz generace vychovavani v nenavisti k Nemcum nejspise po$$rali.

L. Florner 21.11.2014 8:58

Re: Ono i to Ceskoslovensko bylo

Generace vychovávané k nenávsti k Němcům jsou povídačkou vzniklou zejména po roce 1948, kdy bylo potřeba nové generace naučit lásce k SSSR a zpřetrhat vazby s Rakousek a Německem. Před 1. světovou válkou byly vztahy mezi Čechy, Němeci a Rakušany nadstandardně dobré. Dokonce tak dobré, že Národní divadlo by nejspíš nebylo bývalo postaveno bez císaře pána a jeho dvojitého otevření peněženky. Vídeň a Praha mezi sebou svižně komunikovaly a nějaké ty odstředivé tendence sice byly, ale nebýt 1. světové války, staly by se jen součástí folklóru. Skutečný problém ale přišel až s Hitlerem a jeho věrnými, kteří hlásali vyřešení otázek jiných národů na území Němců (tj. jakékoliv území, kde je nějaká část obyvatel německy mluvící). Pak už začal boj o sebezachování.

Nenávist k Němcům by se časem ztratila (hned po skončení 2. světové války byla velmi pochopitelná na všech okupovaných a válkou zasažených územích, tedy i ve Francii, Belgii apod.), kdyby nebylo Stalina a jím řízených přebrání vlád v podřízených republikách komunisty. Pak bylo nutné živit v lidu strach z vnějšího nepřítele a vytvořit alternativní dějiny, které by více odpovídaly představám komunistické strany a sloužily jako nástroj k ovládání společnosti.

S těmi generacemi živenými v nenávisti jděte do háje. Víte o tom evidentně prd.

P. Sulc 21.11.2014 20:30

Re: Ono i to Ceskoslovensko bylo

No a jeste jste zapomel rici, ze na Risske rade ve Vidni se Cesi s Nemci mlatili nohama od zidli aty si pak vozili do prahy jako suvenyry, tak moc se meli Cesi radi A cisar se snazil nestranit ani jedne narodnosti, byl ''nadnarodni''. A pre vlakou nebyli zadni ''Rakusane'', jen rakousti Nemci. Rakusane se z nich stali az po valce. ''Koncentraky ? To my ne, to Nemci, my jsme preci Rakusane a ti zli Nemci nas anektovali".  A jak se zachazelo s Nemci v CSR pred valkou, o tom se muzete docist v ruznych knihach, treba " Boj o Hrad", vyslo jich po89 dosti.

L. Florner 21.11.2014 7:56

Re: Tak "rychlé připojení k Rusku je nesporně právním oříškem" ?

Krym k Ukrajině nepřipojil Chruščov, Chruščov nebyl v době připojení Krymu nejvyšším sovětem, ale jen jedním z Pětice Mocných. Navíc, není pravda, že by se nemusel nikoho ptát, i kdyby byl nejvyšším sovětem. Připojení znamenamo změnu ústavy SSSR a podléhalo schválení vedením dalších svazových republik, takže nemohlo jít ani o nějakou akci omylem v alkoholovém rozpoložení. Nepřipínejte Chruščovovi zásluhy, které nemá, jen díky tomu, že si neumíte nejdřív ověřit fakta. Jinak děláte Blba jen sám  ze sebe.