18.9.2021 | Svátek má Kryštof


GLOSA: Světlé zítřky pro Evropu

25.7.2016

Povaha vlády Turecka a jeho dlouhodobý sestup do temnot jsou dlouhodobě veřejně známé. Teď zapálili říšský sněm. Jen německá tajná služba nic takového zřejmě netuší a radí premiérce: USMÍVAT SE!

Merkel-Erdogan

Hlavně přátelský úsměv

Vicepremiér Turecka Bülent Arınç ve čtvrtek ohlásil, že Ankara odstoupí od Evropské úmluvy o lidských právech.

Prezident Erdogan dal najevo, že je pro obnovení trestu smrti.

Spekuluje se o zvláštních tribunálech. Z dosavadních vyjádření zatím vyplývá, že pokud bude zákon o trestu smrti schválen, bude uplatňován retroaktivně, což je v rozporu se zásadou lex retro non agit (zákon nepůsobí zpětně) známou již v římském právu a uplatňovanou v civilizovaném světě.

Kadir Topbaş, starosta Istanbulu, přikázal zřídit speciální pohřebiště pro pučisty. Pozemek na to už nechal vyčlenit. „Nebude to normální hřbitov. Bude to pohřebiště zrádců. Tam je zakopou do země, protože žádný hřbitov v celé zemi je nepřijme,“ řekl.

Podle deníku Hürriyet starostu inspirovaly k tomuto kroku úterní protesty na istanbulském náměstí Taksim a rozhodnutí provincie Ordu, která odmítla přidělovat pučistům hroby. „Rodina si vyzvedla tělo účastníka převratu a pohřbila ho na zahradě,“ uvedl list.

Text: DPA, CNN, BBC, Právo

Převzato z autorova blogu s jeho souhlasemAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.