10.8.2020 | Svátek má Vavřinec


Diskuse k článku

GLOSA: Svět se zbláznil

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Kmoníček 30.6.2020 8:34

Dnes nemáte šálu. Abyste nenastydl, senátore Valento.

T. Hraj 30.6.2020 8:34

Především by měl být zakázán prodej jakýchkoli výrobků kosmetické firmy Schwarzkopf! Jak to, že jim to vůbec tak dlouho procházelo?!?

P. Staronový 30.6.2020 8:12

Dostane-li někdo příležitost chovat se jako utlačovaná chudinka (a vydělávat na tom), bude ji využívat. V USA černoši, v Česku cikáni.

Bez rovného přístupu k právům a POVINNOSTEM se nehne nic, určitě ne k lepšímu.

F. De Winter 30.6.2020 6:56

Takhle to má vypadat:R^

Devatenáctiletá studentka Sinai Espisonoe z města Omak ve státě Washington neskrývá strach i zklamání: „Ozbrojená občanská stráž bedlivě sledovala klid a pořádek během celé demonstrace BLM. Bylo nás asi 600 a když jsme chtěli jít ulicemi města, najednou jsme byli obklíčeni po zuby ozbrojenými lidmi. Představili se jako domobrana a řekli, že pokud se někdo z nás dotkne soukromého vlastnictví nebo městské infrastruktury, začnou po nás střílet.“ Devatenáctiletá dívka se svěřila, že cítila strach.

„Pouze jsme vyzývali ke klidnému zničení pomníku jednoho z bývalých obyvatel Omaku, kterého považujeme za rasistu!“ Manifestace # BlackLivesMatter přešla pokojně pod dohledem civilní stráže k pomníku. Střechy okolních budov byly obsazeny odstřelovači domobrany. Jejich pušky mluvily jasně: „Zničte něco, a pozabíjíme vás!“, naříkala aktivistka BLM.

Jak uvádí The Washington Post, město Omak není výjimkou. Ve středních a malých městech se zorganizovala domobrana v podobě všeobecné mobilizace obyvatel. Farmáři, obchodníci i úředníci se připravují na obranu proti vandalům. Rozsáhlé právo na držení zbraně umožňuje místním obyvatelům udržovat pořádek. Při vjezdu do některých měst se také objevily billboardy “Zóna bez BLM”. Šerifové rovněž varují všechny návštěvníky, že pokud budou vyvolávat násilí, policie jim bezpečí nezajistí. Pořádek sjednají ozbrojení občané.

Sebeobrana Američanů proti vandalům „nevoní“ zvláště levicovým médiím, které šíří zprávy o “bílých rasistech z extrémní pravice”. Údajně se tak “brání Afroameričanům vyjádřit svůj spravedlivý hněv”.

P. Dvořák 30.6.2020 6:37

12 000 podpisů? To hýbe světem? Nechybí vám tam tři - čtyři nuly?

Já vím, nechybí ;-€

H. Kotaz 30.6.2020 5:56

Tak jest ! R^ !!

J. Strakoš 30.6.2020 5:23

Cílem je neustály boj a neustále ustupování a utlačování "druhé" strany - až bude černochů na obalech málo, bude to důvod pro petici a ústupek. A až jich tam bude hodně, bude to důvod pro petici a ústupek. A firmy budou ustupovat, protože jim jde o zisk a malá řvoucí skupina (samozvaně zastupující celou menšinu) je schopna vyvolat blokace prodeje.

Jak z toho ven? Napadá mě jedině poklidné vyjádření firmy a její následné neustoupení.

J. Sinnreich 30.6.2020 4:28

Kosmeticka fitma UNILEVER ma problem. Vyrobce pletoveho kremu s nazvem "FAIR and LOVELY ", ktery ma pokozku cinit belejsi byl obvinen z rasizmu. Krem ma odbytiste predevsim v Asii a v Africe a je k dostani i v Evrope a v Americe. . V USA, firma Johnson & Johnson jiz vyradila tento krem z prodeje. Je to vysledek on-line petice, ktera jiz nashromazdila pres 12 tisic podpisu, zduraznujicich, ze prodej a reklama tohoto produktu vyvolava pocity nadrazenosti bile pleti a profituje z rasizmu.

J. Brunner 30.6.2020 3:23

R^

R. Vacek 30.6.2020 3:05

Některá etnika trpí komplexy ze své rasy a proto je s nimi potřeba jednat citlivěji, než s bělochy. Je běžné, že člověka, trpícího pocitem méněcennosti, pochválíte a nebudete ho kritizovat. To všechno děláte proto, že zakomplexovaní lidé se mohou chovat agresivně ke svému okolí - mohou rabovat, ničit sochy úspěšných velikánů historie, přepadávat své sousedy. :-)

D. Bokr 30.6.2020 1:23

Asi se lidstvo začalo mít až moc dobře. Aktivisté všeho druhu začínají vymýšlet do nebe volající hovadiny a to ve všech oblastech. Ať už lidská práva, životní prostředí, automobilismus, mluvená či psaná řeč, gender atd. atd. Ano SVĚT SE ZBLÁZNIL. Bůh ví, kam až tohle povede.

I. Teren 30.6.2020 0:27

Autor zaspal dobu. V krajine svetlejsich zajtraskov je nazov "Eskimo Pie" (eskimacka torta) uz zakazany, ako rasicticky.)