16.4.2021 | Svátek má Irena


GLOSA: Svět se zbláznil

30.6.2020

Konec černochů na obalech potravin?

To už si snad pseudobojovníci za rovnoprávnost všech ras a pohlaví dělají legraci… Nebo se jen chtějí mediálně zviditelnit? B je podle mne správně.

Jinak by nepřistupovali k tak populistickým a směšným gestům, jakými jsou změny přebalů na potravinách, které mají svou často desítky let trvající tradici. Vždyť je to směšné!

Proč by v láhvi se siluetou ženy nemohl být tmavý sirup? Co na tom může černošky urážet? Přece pokud by byl sirup světlý, logicky by připomínal bělošku. To by vadilo také? Zakážeme tedy sirupy? Nebo zakážeme láhve ve tvaru žen?

A co kdyby byl sirup vyroben z červeného ovoce? Urazí se indiáni, kteří jsou označováni jako „rudí“?

A vůbec – pokud černoši z přebalů některých potravin zmizí – nebudou v tom někteří aktivisté a bojovníci za „lepší svět“ zase vidět diskriminaci spočívající v tom, že jsou na těchto obalech pro změnu běloši?

Co třeba Eskymáci? Nebudou muset zmizet ze všech obrázků, na nichž jsou zobrazeni spolu s psími spřeženími?

Zapojme už konečně zdravý rozum a v době, kdy svět řeší spoustu skutečných problémů, nehledejme další tam, kde opravdu nejsou.

Autor je slovácký senátor

Převzato z profilu.Advantage Consulting, s.r.o.
ZKUŠENÝ SEŘIZOVAČ (25 – 40.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj, Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 40 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.