29.1.2023 | Svátek má Zdislava


GLOSA: Rusko ničí Ukrajinu

7.5.2022

Jako nacisté v jednačtyřicátém

Na straně ruské armády proti Ukrajině válčí též islamističtí radikálové z Čečny a jiných zemí. Rusové masakrují civilisty, rabují a kradou jako straky. Putin také dovolil loupež ukrajinského obilí.

Potvrdilo se, co je známé. Rusové se podle vyšetřování Amnesty International dopustili v okolí ukrajinského hlavního města Kyjeva brutálních válečných zločinů. Důkazy o tom jsou nezvratné a nezpochybnitelné.

Výpovědi mnoha svědků dokazují, že vojáci ruské armády zavraždili stovky civilistů včetně žen a dětí, mučili zajatce a masově znásilňovali ženy.

Někteří znalci místních poměrů upozorňují na fakt, že řádění současných agresorů na Ukrajině si nezadá s pohromou, kterou pro ni znamenal vpád hitlerovských hord v roce 1941. Rusové rádi každého, kdo s nimi nesouhlasí, obviňují z nacismu, ale jsou to oni, kteří se prokazatelně chovají na Ukrajině jako nacističtí okupanti.

Je faktem, že Rusové rabují v dobytých oblastech a ruský prezident Vladimír Putin, jak uvedl web securitymagazin.cz, dokonce dovolil zabavovat čili krást obilí ukrajinským farmářům. Nelze se divit, že toto rozhodnutí vyvolalo mezi Ukrajinci zděšení a připomnělo jim neblahá třicátá léta minulého století, kdy rudé úderky na Stalinův rozkaz také konfiskovaly ukrajinským zemědělcům obilí a způsobily tak hladomor, při kterém zemřelo až na pět milionů lidí.

Ruští agresoři obecně kradou co můžou, televize, mobily, ledničky, pračky, mixéry a vůbec kompletní vybavení domácnosti. Byty a domy v okupovaných oblastech tam dokázali vybílit dokonale. To připomíná jejich předchůdce z Rudé armády, kteří za II. světové války rovněž v dobytých územích řádili jak hordy středověkých nájezdníků a brali, co mohli. Koneckonců, potvrzují to i svědci z května 1945 z českých zemí

V jednotkách ruské armády přitom bojují i islamističtí fanatici z Čečenska. Ti neválčí přímo na frontě, ale tvoří tzv. zátarasové oddíly, čili dávají pozor, aby vojáci z první linie neustupovali před nepřítelem a když se tak děje, tak po nich střílí a zahánějí je zpátky. Ten samý úkol vykonávaly za II. světové války na německé straně jednotky SS a na sovětské pak oddíly NKVD. Ani nepřekvapuje, že Čečenci se v boji o kořist střetli s Burjaty, kterým se nelíbilo, že se o svůj lup mají s někým dělit.

To všechno svědčí o tom, že Kreml vede na Ukrajině totální likvidační válku, jejímž cílem je zničit vše ukrajinské a nemá přitom žádné zábrany.