5.12.2021 | Svátek má Jitka


GLOSA: Případ Naamy Issacharové jde do klíčové fáze

29.11.2019

Dnes přináším krátkou, ale snad příznivou zprávu týkající se mladé izraelské ženy jménem Naama Issacharová. Příští měsíc ji čeká v Rusku slyšení před odvolacím soudem.

Naama Issachar

Naama Issachar

Izraelská média píší, že termínem je čtvrtek 12. prosince. Datum, k němuž upíná svoji naději jak samotná Naama, její rodina a blízcí přátelé, tak izraelská veřejnost a všichni lidé dobré vůle na celém světě, kteří se s Naamou solidarizují, drží jí palce, modlí se za ni a jsou přesvědčeni, že trest sedm a půl roku vězení za necelých 10 gramů konopí nalezených na moskevském letišti v jejím odbaveném zavazadle během návratu z Indie do Izraele (s přestupem v ruském hlavním městě) je nepřiměřený, krutý, nelidský.

Dvanáctý prosinec je také dnem, kterým začne (soudní) proces, na jehož konci si může Rusko, tamní režim a jeho justice poněkud vylepšit reputaci. Stačí málo: uznat prvoinstanční verdikt za nespravedlivý a Naamu pustit na svobodu. To není výzva k obcházení zákonů, to není podpora užívání drog.

Je to je výzva k uplatnění zdravého rozumu, výzva k lidskosti, k přiměřenosti, k uvědomění si, že Naama není žádná pašeračka drog. Výzva k zasazení jejího činu do správného právního rámce. Naama je normální mladá žena, svobodomyslný tvor. Měla v zavazadle takové množství konopí, které je v Izraeli v zákonném limitu pro osobní potřebu. Nutno podotknout, že Naama v Moskvě pouze přestupovala ze spoje na spoj, pohybovala se toliko v tranzitním prostoru letiště a neměla v úmyslu vstoupit na území Ruské federace.

Dvanáctý prosinec má pro Naamu hodnotu světla na konci tunelu. Věřme, že tomu tak bude.

Případ bude autorem tohoto příspěvku i nadále sledován.

Stejskal.estranky.czAdvantage Consulting, s.r.o.
SILÁK DO VÝROBY (22-25.000 Kč)

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.