Neviditelný pes

GLOSA: Přímá prezidentská volba a GAZPROM

25.2.2012

Prezidentská volba. Velké národy ji mají přímou a my, Češi, se k nim konečně přidáváme. Hurá! Rusové, Francouzi, Američané, všichni teď zbrojí na prezidentské volby. Od koho z těchto tří se přiučíme?

Od Američanů? Sledujte republikány v USA, kde se propírá u Mitt Romneyho neúspěšná misijní mormonská činnost. Či se řeší u Ricka Santoruma protipotratová názorová stálost a sňatky homosexuálů. Témata jistě pro zemi jako USA klíčová:-) Kdo $$$ za kampaní stojí, se dá vystopovat, ale moc zajímavé to není.

To Francouzi před prezidentskou volbou nabízejí výživnou potravu pro milovníky konspiračních teorií. Možný favorit DSK byl odstraněn stejně elegantně, jako byly Sudety předány Němcům. Zlosyn Kaddáfí, který si u Sarkozyho na návštěvě před dvěma lety - ještě jako kámoš - stavěl svůj stan, byl pro zvýšení volebních preferencí zasypán francouzskými bombami. Řecko do voleb nezkrachuje a francouzské státní podniky propouštět také nebudou, proti "blbé náladě" se před volbou udělá vše.

Jedině u Rusů je vše jasné a sázkové kanceláře asi na vítěze voleb ani nevypíší kurz. "VVP" měl, má a bude mít vše pod kontrolou. Video přikládám i jako hlavní důvod napsání tohoto blogu - poslal mi je můj spolužák s otázkou: "Mam si vubec jeste kupovat kotel na plyn nebo jit do elektriky?" Vyčkejte v písni se mnou, Tádžik Tolibdžon Kurbanchanov ukazuje v čase 3:30 odpověď. A ta moje pro spolužáka: "Láďo, les je vždy nedaleko, zkus dřevo. Tedy pardon, jsme v EU, dotovanou biomasu."

Inu, mám dovolenou, a tak si mohu dovolit trochu oddychový fejeton. Třeba se u české volby přiučíme u všech tří zmiňovaných zemí...

Převzato z Skoda.blog.ihned.cz se souhlasem autora.zpět na článek