17.4.2021 | Svátek má Rudolf


GLOSA: Převážně pokojné protesty, hlásí CNN

31.8.2020

„Plamenné, avšak převážně pokojné protesty po policejní střelbě,“ hlásá obrazovka CNN bezprostředně po záběru reportéra na pozadí hořících obchodů v Kenoshe. Pozoruhodné, co všechno se levici vejde do slova pokojné. Její slovník zřejmě jiné než pokojné protesty nezná, i kdyby při nich shořela třeba půlka města.

Pokojné protesty

Vyrabované a vypálené obchody, vytřískané výkladní skříně, hořící auta – to všechno podle CNN k pokojným protestům patří. Co by se asi muselo ještě stát, aby fandové „pokojných protestů“ konečně odložili brýle mámení a pojmenovali tu spoušť pravým jménem? Musela by proti nim místo ochromené policie nastoupit armáda se samopaly místo pendreků? To bychom pak místo „pokojných protestů“ měli na obrazovkách „masakr“ - způsobený ovšem nikoli pokojnými demonstranty, ale brutální protilidovou vládou, kterou je proto třeba neprodleně svrhnout. Tomu se říká revoluce – a to je nepochybně ten skutečný cíl, který se zatím skrývá za údajně pokojnými protesty, ve skutečnosti čím dál násilnějšími excesy davové psychózy. Chaos a anarchie podle všeho demokratům velice vyhovují, tam se cítí jako ryba ve vodě. V městských radách a na guvernérských postech proti tlupám vandalů vystupují velmi smířlivě a média se svými sympatiemi k „spravedlivě rozhořčeným davům“ vůbec netají – dav má v jejich podání vždycky pravdu, ať už provolává sláva nebo křičí ukřižuj, rozhazujekvětiny nebo zápalné lahve.

Na celonárodním sněmu Demokratické strany USA panovalo okolo vyrabovaných obchodů, rozsáhlých spálenišť a milionových škod podivné ticho, nikomu z řečníků nestály ani za zmínku. Jako by mezi delegáty byla jakási tajná dohoda, o čem se mluvit nebude. Obchody se zbraněmi mají vyprodáno a kdo může, stěhuje se z Los Angeles, San Franciska, Seattlu a dalších velkoměst na venkov, kde se cítí bezpečněji, a to nejen kvůli koronavirové pandemii. Rozdělení země na dva nesmiřitelné tábory opravdu nevěstí nic dobrého. Parodie CNN, která na Twitteru referuje „První plavba Titaniku byla převážně úspěšná“, může mít v této souvislosti i další symbolický význam:
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.