6.5.2021 | Svátek má Radoslav


Diskuse k článku

GLOSA: Pravda o Ukrajině je prostá...

Už jsem se několikrát doznal k masochismu, takže jsem logicky nevynechal ani ten známý televizní diskusní pořad Máte slovo věnovaný Ukrajině…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
K. Voráček 24.3.2015 1:22

Re: Před dvěma roky byl Ukrajinec

Kyjev napadl Ukrajinské Rusy, vlastní obyvatelstvo. A Rusko si připojilo Krym, když se nejdříve zeptalo tamních občanů (v naprosté převaze Rusů) zda si to přejí. Přáli si to už v roce 1991, nyní tuplem, protože jednak silně narostl ukrajinský nacionalismus, druhak mzdy a důchody občanů Ukrajiny ve srovnání s Ruskem propadly na třetinové hodnoty.

A my jen můžeme mudrovat nad tím, zda má přednost mezinárodní právo před právem občanů na sebeurčení. Když platilo to druhé v Kosovu, musí to platit i nyní...

J. Anděl 23.3.2015 13:08

Souhlasím

Ano, lepší by bylo nějak zajistit, aby se v dané lokalitě všechny zbraně proměnily na hudební nástroje.

J. Kanioková 23.3.2015 19:09

:)))))

F. Lesniak 23.3.2015 10:24

Díval jsem se na chvíli na tento

turecký jarmark u Jílkové a brzy jsem toho nechal. Opravdu se divím, proč tento paskvil dávno nezrušili. Jílková se opět předvedla v nových šatech, ale to je tak asi všechno. Ona sama na takovéto diskuze nemá a pozvat 6 diskutujících, kteří si skáčou do řeči a k tomu nějaký kompars, je k ničemu. Kalousek opět nezklamal.  U něj je asi povinnost se takových debat účastnit, protože jinak si o něj nepře nikdo ani kolo.

P. Lenc 23.3.2015 10:23

Jílková?

To je ta "dáma", co si založila kšeft na lidské malosti, primitivech a závisti?

M. Urban 23.3.2015 10:01

Na Jílkovou se nedívám

Cvičený bolševici kohokoliv v diskusi porazí. Takový pořad je na dvě věci, na houby a na nic! Jestli máme dát zbraně na obranu Ukrajiny, říkám ano. Už jistý Chamberlain hlásil, přivezl jsem vám mír a Churchill říkal mohli jsme si vybrat mezi ctí a válkou. Ztratili jsme čest a máme válku.

K. Voráček 24.3.2015 1:24

Re: Na Jílkovou se nedívám

Ve skutečnosti čest neztratili a válku nakonec vyhráli. Za agresory je nemohli prohlásit ani němečtí občané...

P. Vaňura 23.3.2015 9:36

Je to jako kdyby mladá Němka mluvila r.

1943 o tom, jaké utrpení působí civilistům v Německu nálety RAF...

V. Vaclavik 23.3.2015 16:26

Re: Je to jako kdyby mladá Němka mluvila r.

Plno tupcum by to utnulo argumentacni tipec, jako zde autorovi s tou ukrajinkou.

K. Janyška 23.3.2015 9:21

Programové rozesírací Jílkovu a její pořady je nutno

vyhnat z tzv. veřejnoprávní televize. V rámci boje za duševní a orientační zdraví lidí a národa... Dzp.

J. Anděl 23.3.2015 13:09

Re: Programové rozesírací Jílkovu a její pořady je nutno

Souhlasím

M. Klas 23.3.2015 7:57

Autor má pravdu

Podporuji názor autora,když se hasí benzínem,tak to jen více hoří.Měli bychom se ptát,jaký je zájem ČR,pak možná zájem EU,kde jsme a pak by mělo být vše ostatní.Je v zájmu ČR a EU válka na Ukrajině,potažmo válka Ruska s EU či NATO?Odpověď by měla znít jasně:ANO či NE!

P. Vaňura 23.3.2015 9:38

Válka na Ukrajině je už asi rok realitou

Otázkou je, zda je naším zájmem aby totálně vyhrálo Rusko nebo NE!

J. Brunner 23.3.2015 14:13

Re: Válka na Ukrajině je už asi rok realitou

Otázkou je, zda vůbec někdo může totálně vyhrát. Až to někdo dokáže, my, co si tu cintáme pentle,to neoceníme.

J. Schwarz 23.3.2015 14:29

Re: Autor má pravdu

Jaký je například váš "zájem", když sousedovi vykrádají byt? Dost možná nabídnout jim svůj náklaďák a zinkasovat parádní rito, které se nenaskytne každý den.  Kšeft je kšeft  a rodina chce nové domácí kino, všichni sousedi je už mají jen vy jsme mezi nima za socky.

P. Vaňura 23.3.2015 16:08

Otázka zní JINAK, má se

připustit, aby Rusko zabralo násilím Ukrajinu a tak se dostalo až ke slovenským hranicím?

Kdyby Francie zasáhla proti Hitlerovi už r. 1936 (když Hitler porušil demilitarizovaný statut Porůří), WW2 by se možná vůbec nekonala. Kdyby se pomohlo r. 1938 Československu, válka by možná skončila za rok. Takhle trvala 6 let, vyžádala si 60 milionů mrtvých a východ Evropy se stal ruskou kolonií.

P. Krešňák 23.3.2015 7:35

Trochu přemýšlení, ...

... pane Havránku. Dotyčná, Vámi zmiňovaná slečna, byla z východu Ukrajiny a ani Vy ani já nevíme zda to byla ukrajinka. Mohla to být klidně ruska. Podporovatelka Putina. Ani bych se nedivil, kdyby ji do debaty vyslalo Ruské velvyslanectví. Takže takovéto soudy z Vaší strany jsou hloupé. Proč ale sám za sebe neřeknete, že jste proti dodávkám zbraní na Ukrajinu? A vyjadřujete pocity jiných. Já měl jiný poci ze závěru této opravdu "velmi plodné" diskuze. Ten pocit je velmi jednoduchý, že s lidmi jako je pan Vyvadil a asi i Vy bych si neměl co říci. Krešňák

V. Karda 23.3.2015 8:20

Re: Trochu přemýšlení, ...

Jestli tohle byla podle vás plodná diskuse tak jste stejný jako ta slepice Jílková.

P. Krešňák 23.3.2015 8:34

Re: Trochu přemýšlení, ...

Nevím zda jsem stejný jako paní Jílková, ale upozornil jsem pisatele na skutečnost, kterou si zřejmě neuvědomil, nebo ji záměrně přešel. Nebo si pane Karda myslíte jako pisatel článku, že ona slečna je reprezentativní vzorek ukrajinců. Následně jsem vyjádřil pochybnost, že bych se mohl stotožnit s názory pisatele v tomto tematu. Možná si pane představujete diskuzi jen takovou, kdy budu jen souhlasit s Vašimi názory. Já na diskuzi nahlížím tedy jinak než Vy. Krešňák

K. Vyšata 23.3.2015 9:11

Re: Trochu přemýšlení, ...

Pane Krešňáku, Vaším pohledem na slečnu která emotivně ukázala divákům jak hrůzné jsou následky přístupu všech stran konfliktu na nevinné civilisty, by byla největší a  velmi přesvědčivou  agentkou Moskvy paní Jílková. Ukázat v krátkém programu ubohost Kalouska a obou dalších propagátorů války, bylo docela výmluvné. Myslím, že by měla nejenom dostat děkový dopis z ruského velvyslanectví, ale i osobní pozvání Putina k návštěvě Ruska. Z mého pohledu velmi poučný pořad a všem doporučuji shlédnout.

J. Schwarz 23.3.2015 14:35

Re: Trochu přemýšlení, ...

Jo jo, přenechat Sudety němcům bylo taky rozumné. Přece by nikdo nechtěl aby se zabíjeli lidé, bombardovala města... Nedochází vám, že  Rusko na východní Ukrajinu prostě už dávno zbraně i vojáky dodává? Konečně Stalin mohl taky "ubránit mír" kdyby se namísto odporu Hitlerovi vzdal a američani mohli odmítnout SSSR materiální pomoc se stejnou argumentací s jakou dnešní mírotvorci odmítají vyzbrojit Ukrajinu. Přece kdyby SSSR nepodporovali, Hitler by rychle zvítězil a "utrpení prostých lidí" by bylo omezeno na minimum!

V. Čermák 23.3.2015 15:51

Re: Trochu přemýšlení, ...

A tu o té Americe a Černoších znáte?

J. Anděl 23.3.2015 13:10

Re: Trochu přemýšlení, ...

uvozovky

M. Josovič 23.3.2015 9:24

Re: Trochu přemýšlení, ...

pane Křešňáku,

i kdyby ta dáma byla Ruska, tak jednu věc nelze popřít. Centrum Doněcka je zničeno granáty, vystřelovanými dalekonosnými děly s malou přesností se strany Ukrajinské armády a dobrovolnických složek. To zapřičiňuje ty nevinné oběti pane Křešňáku. Oni ti ukrajinští vojáci vědí, že se Ukrajina již nikdy nevrátí do oblasti Doněcka a Luhanska a proto toto území systematicky ničí. A zasahuje při tom i nemocnice a jiná nevinná zařízení. Ale hlavně nevinné lidi.

Tak je to a žádná ruská propaganda (a já ji neposlouchám) mi nemůže můj názor nijak změnit. I Česká televize najde záběry starých lidí ve zničených vesnicích na území separatistů. Jistě jste viděl ty záběry a dovedete si představit, co to pro civilisty znamená. Nepřál bych Vám, abyste se do stejné situace musel dostat Vy.

Teď už je úplně jedno, kdo si začal. Skutečnou realitou ale zůstane, že oblast s ruskojazyčným obyvatelstvem už nikdy nebude reálnou součástí země, která ji zničila. To by ji museli okupovat a ruské obyvatelstvo vysídlit do Ruska.

Tak je to pane, to je realita s kterou žádná propaganda- ani pana Schwarzenberga ani té mladé ženy, nepohne.

P. Vaňura 23.3.2015 9:42

Pokud by si Porošenko usmyslel plošné

bombardování Doněcka ve smyslu "Nálet tisíce letadel" vypadalo by to sakra jinak!

Mohl by také střílet na Doněck střely ala V-1, ty byly výrobně LACINÉ a dnes by mohly být daleko dokonalejší. Klidně by jich šlo odpálit sto najednou! To by systém Buk těžko zvládl.

J. Fridrich 23.3.2015 13:37

Re: Trochu přemýšlení, ...

Takže Ukrajina střílela granáty a soudruzi rusáci na dovolené stříleli špunty od vína ???? Jaký byl let z Proxima Centauri pane Josovič ? Nefoukalo vám na hlavičku ?

M. Balázsová 23.3.2015 15:46

Re: Trochu přemýšlení, ...

Nevím, jak jste na to přišel.Rozhodně ta slečna nebyla nějaká ostřílená diskutérka,ale jenom obyčejný člověk.Nechápu , jak můžete takového člověka takto "schazovat", aniž víte, kdo je. Ale to je zřejmě Váš styl.Bylo to totiž nejdůvěryhodnější z celé té diskuze.Ostatní bylo jenom předvání hulvátů(Kalouse,a ten pan doktor od něj) a sprosťáků-včetně pana Vyvadila.Takže té slečně neubližujte.

P. Boublíková 23.3.2015 6:34

smůla, no

Západ Ukrajincům zbraně dodá, i kdyby nechtěli. Pendrek ví, co je pro ne dobré :-P

V. P 23.3.2015 6:32

Přičemž dodávky zbraní Ruska separatistům jsou samozřejmě OK

Včetně vojáků "na dovolené".

P. Maleček 23.3.2015 5:30

Utrpení díky ruské nenažranosti

Utrpení nešťastných civilistů v "Doněcku" má jedinou hlavní příčinu - ruskou expanzi, kterou si "slovanští bratři" dovolili, s pomocí tamních kriminálních živlů, hlavně díky své zbraňové převaze.

A tak logicky tamní situaci vyřeší jen dozbrojení a vyškolení ukrajinské armády (kým jiným než NATO?). Jinak nás čeká další ruská expanze s opět hromadami civilních mrtvol.

Chceš-li mír, musíš zbrojit - hlavně když máš za dveřmi Rusa!