21.1.2022 | Svátek má Běla


Diskuse k článku

GLOSA: Poučení z Afghánistánu

Intervence do Afghánistánu, pyšně zvaná „Trvalá svoboda“, končí porážkou Západu, nikoli překvapivou. Překvapeni jsou jen ti, co léta obelhávali svět tak usilovně, až své lži sami uvěřili.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Zemitý 21.8.2021 6:55

LGBT není celosvětová organizace, leč hnutí. Hadry s duhou tedy symbolizují jen ideu a nelze je nazývat vlajkou. Že považovali idioti z některých ambasád v Kábulu za nutné ten hadr vyvěsit není urážkou Afghánců, ale potvrzením idiotství ( najděte si IYI) vyvěšovatelů. Tedy nejenom tamních zástupců zemí Západu (úmyslně nepíši "diplomatů"), ale i těch, kteří k tomu dali souhlas/popud někde na zamini v jejich zemích. V ještě širším rámci - chorobný zeitgeist celé tamní solečnosti.

Ostatně to idiotství se projevuje furt a pryč a konce nevidět. Tedy vidět: současně s koncem této civilizace, protože jinam, než do katastrofy ji nemůže přivést. Jsem pamětník třistapadesátého vážného varování ČLR na adresu USA, když bezmocně sledovala americké U2 nad Pekingem. Dnes američtí (a jejich kamsi lezové, vč. nás) IYIs dělají nemlich to samé: viz nabídku prohledávače na zadání .... "NATO projedná situaci v Afghánistánu" ... Tálibové se potrhají smíchy. Jako kdysi Američané.

Nevím, co myslíte větou ... ÚDAJNĚ k tomu SKUTEČNĚ došlo. Obě adverbia jsou v opozici: buď platí první, nebo druhé.

M. Grundmann 21.8.2021 15:44

Mezi hnutím a organizací není kvalitativní rozdíl. Každá vlajka je výrazem nějaké ideje, minimálně ideje existence určitého státu. Duhová vlajka je vnímána jako vlajka velkým množstvím lidí a tím se zcela automaticky vlajkou stává. Vlajkou je každý symbol, který je takto vnímám dostatečným množstvím lidí. Názor zbytku lidí je v tomto případě zcela nepodstatný.

Afghánistán je země, kam žádný člověk nepojede za odměnu. Dalo se předpokládat, že tam budou pouze skuteční profesionálové. Podle mě přišel příkaz se shora.

Mnoho lidí na Západě si neuvědomuje, jak špatně je myšlenka hnutí LGBT vnímána ve velkém množství zemí. Čečenský president Kadyrov řekl, že v jeho zemi homosexuálové nejsou a že ji Bůh ochrání před tímto neštěstím. To není osobní názor tohoto člověka, ale názor celého národa i dalších národů. Mít v rodině homosexuála je tím nejhorším neštěstím a potupou nejen přímo pro rodinu, ale i pro sousedy či celou vesnici. A tato obrovská ostuda se netýká jen dnešních lidí, ale i předchozích a budoucích generací. Pro tyto lidi skutečně neexistuje horší pohroma než gay v rodině.

Vyvěšení duhové vlajky v takové zemi, propagace LGBT nebo i vazba na spojence, která má homosexuály nebo dokonce transsexuály ve vládě, mají zničující důsledky. Tito lidé cítí strašnou potupu a ostudu a s tím se nedá nic dělat. Neříkám, že afghánský režim padl jenom kvůli nějaké vlajce, ale samotná filosofie Západu zcela znemožňuje, aby se místní lidé mohli ztotožňovat s tak skandálními myšlenkami.

J. Brunner 21.8.2021 1:14

R^

O. Zuckerová 21.8.2021 1:06

Dík za názor, nejen proto, že je také můj. Ale také mně často vrtalo hlavou, proč musí naši vojáci umírat za to, aby pastevci koz užívali deodoranty.