Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Pomoci napadenému

Dostala Ukrajina letadla, nebo ne? Těžko to odpřisáhnout. Jeden agenturní zdroj tvrdí, že ano, neboť to řekl mluvčí Pentagonu. Jiný zdroj to relativizuje, neboť Kyjev nic nepotvrdil. Bojovat v tomto ovzduší s dezinformacemi, doporučovat jen oficiální zdroje je pošetilé.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PH

P72e14t60r 23H88a66t61i49n69a

23. 4. 2022 21:01

To se ale obávám že onen takzvaný "selský rozum" jde proti kupeckým počtům, a to je vždycky špatně.\

Není zkrátka možné aby nějaký postkomunistický stát, který má v zásobě vojenská letadla sovětské výroby, je poskytl Ukrajině.

Protože postkomunistické státy jsou chudé a pomenší, takže nemohou Ukrajině věnovat podstatnou část své vlastní letecké síly aby samotné pak zůstaly bez ochrany.

Pro vzpomínku - snažilo se o to Polsko, pod podmínkou že v náhradě za Ukrajině dodané Migy dostanou od Američanů jejich vojenská letadla. Potom ještě jednou, že jim "alespoň" ta Ukrajině předaná letadla proplatí ostatní státy EU, aby si mohly koupit jiné. Ale i toto zamítnuto. Takže soráč. Ukrajina nedostala nic.

Musejí to zkrátka udělat západní velmoci, které mají těch letadel, ale i peněz doslova na rozdávání. A nejsem si moc jistý, zda by to mohly udělat tajně - i v UeSeJ mají vojenský rozpočet pod veřejnou kontrolou...

0 0
možnosti
MP

Glosa je dobrá. Ohledně roku 1941.

Možná ale autor mohl připomenout, že Češi byli utvrzováni v tom, že nikdo nepřišel na pomoc Československu v roce 1938.

0 0
možnosti
PB

P96e30t62e 71B57r37i48c80h

22. 4. 2022 15:45

Nehledě na krev, musí v tom být pěkný balík materiální pomoci. Teď jde o to, je-li nezištná nebo zištná ...

0 0
možnosti
ZJ

Nezištná americká pomoc?

0 0
možnosti
JF

Tak čeští fašisté, tedy ten český čoklík poštěkávající na ruského dobráka medvěda, Míšu zase drze provokuje!!! Nojo, co s tím ale moudrý Vožď Pútin udělá, když jiný vchod, po předchozím přesunutí oficiální adresy do této lokace, už není k dospozici? A alokovat adresu na Ukrajinské hrdiny - vyloučené, nikogda! Třeba ho ale moudře napadne celou ambasádu zrušit, nechat se tu zastupovat Běloruskem a ten obrovský areál, včetně toho kusu Stromovky nezákonně okupované a drze zaplocené po internacionální pomoci 1968, nám vrátit ... ;-) https://zpravy.aktualne.cz/domaci/ruska-ambasada-ukrajinskych-hrdinu-36/r~456a117cc22111ec94760cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

0 0
možnosti

To je málo!Třeba sundat svatého Václava a místo něho tam postavit Banderu. Tím zasadíme Putinovi drtivou ránu!Ruští náckové už jeden pomník v Praze maji, takže proč ty ukrajinské diskriminovat, že?

0 0
možnosti
JK

tak Evropa i USA by se složily na hromádku i kdyby si rusáci atomově zabombardovali čistě na svém území. Možná, že za 2. světové chtěli Německo opravdu porazit, ale s nyní Ruskem je to možná tak, že nějakého vnějšího nepřítele je vždy třeba mít po ruce a proto si zcela nezničíme něco tak osvědčeného. Jinak bych upozornil pobaltské státy a Polsko, že taková vítězná a dobře vyzbrojená Ukrajina nemusí být pro jejich zájmy to pravé ořechové. Jakoby to Maďaři už věděli. Měli spory už po Majdanu 2014, akorát to nepřerostlo v hrůzy. Smůlu mají na Podkarpatské Rusi, tam se referenda od nezáviskosti jen tak nedočkají. Situace nemá dobrý konec.

0 0
možnosti
JF

Tak jsem si opět na CNN Prima News užil bodrého ruského humoru, kochejte se též tím aktuálním i tím předválečným - pardon, předspeciálnovojennooperační akcí Rossijskoj Armiji na Ukrajině - prvotním hudebním. Varuji ale pooperační pacienty - pozor, ať Vám z té velké legrace nepopraskají stehy! https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/veselo-v-ruske-tv-new-york-znici-nase-jedina-raketa-smali-se/r~0a2886b2c18011ec87d40cc47ab5f122/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu * https://www.youtube.com/watch?v=Ndnk4V3Y_Pk * https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/statni-rezervy-nevydrzi-vecne-priznala-sefka-ruske-centralni-banky-40394265#source=hp&seq_no=4&utm_campaign=abtest189_panel_sluzeb_varDD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

0 0
možnosti
JS

ono nejde tak ani o dodávání zbraní, ale o to, že se má údajně značná část těchto dodaných zbraní "ztrácet"

0 0
možnosti
JK

J53a20n 45K66a32r16z78a

22. 4. 2022 11:19

Asi se objeví na Blízkém východě nebo jinde. Ukrajinci zvládli vyprodat sovětský arsenál, asi zvládnou i ten NATOvský. Chce to víc státní podpory a dobrovolných sbírek.

0 0
možnosti
JN

Budeme ve válce proti Rusku pomáhat až do posledního Ukrajince, jak jsem se nedávno dočetl.

0 0
možnosti
JF

V které žumpě, pan kolego Nevrklo, čítáváte, prosím ich pěkně?! Protiproud, Zvědavec, Skrytá Pravda, Nová Republika či Vlastenecké Noviny? Pochlubte svými zdroji! ;-)

0 0
možnosti
MJ

F.Navrátil 8.33. Pravda.

0 0
možnosti
FN

Rusko považuje Ukrajinu za svoji bezpečnostní zónu. Konflikt neskončí, dokud to USA neuzná. Právě o tom se vedou zákulisní diplomatická jednání.

0 0
možnosti
JF

Konflikt skončí, až hrdinná ruská armáda zahrabe poslední masový hrob s banderonacistickými dětmi a matkami, čímž bude dějinné poslání ruského národa provést osvoboditelskou denacifikaci Maloruska úspěšně dovršeno. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusti-vojaci-v-okupovanych-mestech-likviduji-vse-co-pripomin/r~c2199e30c15a11ec9136ac1f6b220ee8/ * https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/rusko-valka-ukrajina-invaze-mariupol-prezident-zelenskyj.A220421_135509_zahranicni_dtt

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz