22.1.2022 | Svátek má Slavomír


GLOSA: Politická fraška přímo ukázková

27.7.2019

To je přesně ten důvod, abychom Hospodářskou a sociální radu OSN (ECOSOC) přestali brát vážně. Většinově totiž odsoudila demokratický Stát Izrael za porušování práv žen.

Mezi těmi, kdo hlasovali pro byl Írán, Saúdská Arábie a Jemen. Přehled hlasujících je níže (obr. 1).

Všichni víme, jak se vůči ženám chovají režimy v těchto a dalších muslimských zemích. Před časem svět div ne s aplausem přivítal rozhodnutí totalitních vládců saúdské monarchie, že ženy mohou řídit motorová vozidla. Nedávno další „pokrok“ - ženy smějí (vy)cestovat, aniž by s nimi musel jet (či dát souhlas) mužský opatrovník. Hurá!

A v Íránu? Jak dopadne žena, najde-li odvahu na veřejnosti sundat hidžáb? Má dvě možnosti: uprchnout na Západ, nebo počítat s trestním stíháním. Nemluvě o drastických trestech za nevěru ... a tak dále.

A tyto země „přispěly“ k tomu, že Izrael byl znovu falešně očerněn, byla na něj nakydána špína a díky hlasování ECOSOCu byl postaven na mezinárodní pranýř.

Fraška. Absurdní divadlo, jak celou věc označil Hillel Neuer, výkonný ředitel organizace UN Watch, která dění v OSN a jejích institucích monitoruje: „Když máte mezi členy Rady OSN Írán, Saúdskou Arábii a Jemen, kteří obviňuje Izrael z porušování práv žen, jste v absurdním divadle.“

Neuer připomněl, že v Jemenu je odpírána ženám lékařská péče, pokud k ní nedá souhlas mužský příbuzný. V Saúdské Arábii jsou vězněny a mučeny aktivistky za práva žen; v Íránu byla letos v březnu odsouzena ke 38 letům vězení a 148 ran bičem právnička Nasrín Sotúdeová, která se věnuje boji za ženská práva v íránské islámské totalitě.

Podobných příkladů z muslimských zemí bychom mohli snést bezpočet. Přesto tím, kdo je ve věci práv žen odsouzen, je Izrael. Zvrácený, vskutku nechutně zvrácený svět.

xxx

Přehled hlasujících (zdroj: Web UN Watch)

UN Watch

obr. 1/ Proti Izraeli (“YES“) hlasovali i někteří členové EU, ruku v ruce s muslimskými a dalšími zeměmi. Rezoluci přímo odmítly (“NO“) pouze USA a Kanada. Smutná realita.

Stejskal.estranky.czOpět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021
Opět jsme to roztočili: Ohlédnutí za Vánočním kolotočem v roce 2021

Vánoční kolotoč se stal nedílnou součástí eMimina. Letos si už po třinácté naše uživatelky vzájemně poslaly dárečky, které opět udělaly velkou...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.