12.8.2020 | Svátek má KláraDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Poklekněte, pane vévodo!Výpis zvoleného vlákna. Zobrazit celou diskusi podle vláken, času
počet příspěvků: 2, poslední: 4.11.2015 12:59, přehled diskusí

Jsme oba.....:
Autor: S. Rehulka Datum: 4.11.2015 10:22

....Australané českého původu, ale cítím, že v lecčems rozdílní. Sice se dušujete, že nejste "republikán" jako Turnbull, ale jinak o Abbottovi hovoříte s ironií a tvrdíte, že "národ" bral jeho monarchistické rozhodnutí s "povzdechem" ! Kde jste k té statistice přišel ? Republikánské hnutí v Austrálii se o změnu systemu, ba i vlajky, pokoušelo několikrát a tehdy právě ten "národ" svůj názor ukázal, že nemají pravdu ! Neopravuj, co není rozbité !

Možná, že se Vám můj názor bude zdát jako "poturčenec horší Turka", ale když jsem před lety přísahal (na Bibli, nikoliv Korán) svoji věrnost, bylo to Austrálii a Jejímu Veličenstvu Alžbětě Druhé !

Re: Jsme oba.....:
Autor: V. Koreis Datum: 4.11.2015 12:59

Pane Řehulko,

Vive la differénce! volám jako ti Francouzi. To je, co činí demokracii demokracií

Jinak, přísahat na Bibli věrnost královně Alžbětě Druhé jsem nikdy nemusel, protože jsem Britem od narození. Po rodičích jsem Čechem a Australanem se cítím podobně, jako ti, kteří věrnost královně přísahat nikdy nemuseli, podobně jako Turnbull a zhruba polovička tohoto národa.

To, že o Abbottovi píši někdy s ironií, si tento zasloužil tím, že se nikoho neptal když se výše zmíněným rytířským titulem takto podbízel. Třeba doufal v to, že ho královna také poctí podobným způsobem. Nestalo se a asi už nestane. Kdysi jsem mu docela držel palce, přesvědčil mě ale o tom, že na to nemá...