21.10.2019 | Svátek má Brigita


GLOSA: Podpatky, hoši!

15.7.2016

Británie má novou premiérku, Theresu Mayovou

Nové britské premiérce – zdá se – nosí štěstí lodičky s leopardním vzorem. Theresa Mayová je nazula třeba v roce 2002, kdy přednesla klíčový projev na stranickém sjezdu, jenž ji navždy vyšvihl do centra dění u toryů. Do politiky přitom vstoupila o pouhých pět let dříve. Mayová tehdy na férovku popsala mínění běžných Britů o Konzervativní straně. Považují ji za „hnusnou“, tvrdě ťala do svých řad a pár let nato stanula v první politické linii.

Leopardí lodičky na tenkém a nepříliš vysokém podpatku „na kačenku“ dosavadní ministryně vnitra obula iv pondělí, kdy po odstoupení sokyně raketově vystřelila do čela vlády. Výrazných bot si okamžitě všimla britská média. S titulkem „Heel, boys“ neboli „Podpatek, hoši“ otevřel své včerejší vydání bulvární deník Sun. A že jich Britové v budoucnu uvidí. Mayová je svými botami proslulá. Konzervativní politička v jinak nenápadných kostýmcích a elegantních šatech neváhá svůj outfit často posunout „dál“ extravagantní obuví – většinou velmi stylovou. Takový přístup může leccos naznačit. Zaměření na detail, smysl pro humor, ale i trocha punku, jenž se v Británii zrodil, a takový „vystrčený drápek“ – tady jsem a není to se mnou jen tak. Ostatně tohle Mayová může brzy ukázat při vyjednávání odchodu Británie z EU. Počítá s ním. „Brexit znamená brexit,“ řekla stroze po hlasování. Nyní se ale ještě více očekává, že rozvod bude dlouhý a bolestivý.

Na detailu záleží. Kdo by zapomněl na ikonickou kabelku někdejší britské premiérky Margaret Thatcherové? Železná lady dobře věděla, kdy s ní praštit do stolu. A v podpatcích – zvláště v leopardím vzoru – jistě nemusí být příliš těžké si sem tam dupnout.

LN, 13.6.2016Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.