22.10.2019 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

GLOSA: Podivná sousedství z dnešního světa

Stane se, že se v novinách sejdou dva články vedle sebe tak symbolicky, že už to ani lépe nejde. Jako třeba ve čtvrtek na Die Welt.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Pleva 29.7.2018 14:49

Re: Jak řešit tyto případy

Kapitán má v letadle prakticky neomezené pravomoci. "Do minuty si sedneš, nebo tě vyneseme při vědomí nebo bez něj." Do 5 minut je případ vyřešen a uzavřen, místo několika hodin impotence. Tak by to bylo za normálních poměrů, které dnes v Evropě nejsou k nalezení, vždy se bere nemístný ohled na nějaké okolnosti či osoby...

J. Novotny 29.7.2018 12:24

K tomu Švédskému videu

tam šlo spíše o taktiku a o to, že se Norové kousli. Armfeldt se snažil dobít Trondheim, z té pevnosti už moc nezbývalo (podle jiných názorů by to stejně kvůli špatné výbavě vojáků nedal), nicméně jeho král se na jihu Norska nechal zastřelit a tak dostal rozkaz se stáhnout zpět do Švédska, v lednu. Vydal se nejkratší cestou a přežila to cca třetina vojáků. A to byli povětšinou finové, kteří nemají běžně se zimou problém. (jeden z prvních, co padl za oběť zimě byl průvodce a tak šli přes hory naslepo). Hra to byla ovšem spíše místní, proti věčnému rivalu - Dánsku, než expanze ala třicetiletá válka, případně válka o baltské pobřeží dnešního Ruska.

Jinak ale Švédové podle všeho upustili od velmocenské vojenské ambice jako důsledek sčítání lidu, kdy se dopočítali podstatně menšího počtu, než kolik by bylo na jejich ambice potřeba.

J. Jurax 29.7.2018 11:49

Ta Švédka je magor patřící do šaškecu a k těm imigrantům v Ceutě - na co se krucifix daňoví poplatníci skládají na zbraně pro policii, když ta je nepoužívá? Ba dokonce když je z úradku zbabělých politiků nesmí použít?

J. Sinnreich 29.7.2018 0:34

Svedove

Docela verim , ze ta svedska aktivisstka "citila" ze ma podporu vetsiny cestujicich. U naroda po staleti zatizeneho notorickym alkoholizmem a desetiletimi socializmu, neni sebevrazedne silenstvi nijak prekvapujici.

V. Čermák 28.7.2018 18:44

Re: Jak řešit tyto případy

Jak řešit tyto případy? Neřešit. Švédi a Španělé a další si nas*rali do vlastního hnízda a teď je potřeba, aby se v tom pořádně vymáchali. až se pořádně vymáchají, teprve potom se to řešení jaksi samo od sebe, najde....

J. Sedlář 28.7.2018 18:02

Re: Všechno zlé je k něčemu dobré..

Dovolil bych si oponovat. Oba postupy naopak vedly k zamýšlenému cíli.

Nebo snad ten "chudák" byl deportován a těch 600 dárečků už je zase za drátem připraveno na další pokus ?

Na vzdělání není čas, tak jakou terapii navrhujete ?

J. Sedlář 28.7.2018 17:58

Re: Jak řešit tyto případy

No jo, myslíte že když se chytnou do pastiček na myši, tak už dál nepoběží ? Nene, tohle jsou pane běženci, ty jen tak něco nezastaví. Bohužel.

P. Grigar 28.7.2018 15:15

Re: Co je to evropská migrační krize ?

..lidi na terapii mají, jenže zatím o tom většina neví. Ještě není tak zle, aby šlo permanentně "o kejhák", ale čím dál víc už jich čeká, až to začne. Trumpův postup je v současnosti jediný produktivní, je nutno jim neustále dávat najevo, že se blíží závěrečná, jako je tradicí v anglických hospodách..pánové a dámy, ještě si dejte poslední pivo a potom přijde hostinský s účtem.

K. Janyška 28.7.2018 11:31

Re: Co je to evropská migrační krize ?

Nemám terapii. Vím, čím to je, ale okamžitá terapie neexistuje. Lidi na ni nemají.

Vzhlížím k Trumpovi. Jeho politická cukatura se mi líbí. Úplně rozkližuje momentální levičáky zpitomělý svět a má ho k přirozenosti. Doufám, že zo není náhoda....Dzp.

J. Hajský 28.7.2018 11:03

Jak řešit tyto případy

Ženskou vyloučit z přepravy pro neuposlechnutí posádky a ignorování přepravních předpisů a na černochy útočící na policisty v Ceutě použít již více jak stoletý vynález Hirama Maxima.

To by ale museli mít odpovědní politici koule.

P. Grigar 28.7.2018 9:11

Re: Co je to evropská migrační krize ?

..diagnoza vcelku zřejmá, jakou navrhujete terapii? Na vzdělávání zrovna moc času není, to bude muset počkat..

K. Janyška 28.7.2018 8:44

Co je to evropská migrační krize ?

Je to řízená neschopnost EU, se bránit níjezdníkům z Afriky a třetího světa. Také dovážených řízeně. Z Bilderbergu... Dzp.

P. Grigar 28.7.2018 8:43

Všechno zlé je k něčemu dobré..

.. z těchto dvou uvedených krajností si můžeme odvodit, že ani jeden ze zmíněných postupů nikam nevede. Tak nějak si kdysi kdosi empiricky ověřil, že vyfukováním tabákového kouře do vody v umyvadle... zlato nevznikne.