Neděle 16. března 2025, svátek má Elena, Herbert
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

GLOSA: Petr benga, Silvio bunga

diskuse (24)

Silvio Berlusconi je Ital, jak si mnozí z nás Itala představují. Temperamentní, energický, nadrzlý, hlučný, familiární, politicky nekorektní. A bez servítků. Jak on musel ty místní i ty bruselské levičáky štvát! Jak on jim musel po celá ta desetiletí pít krev!

Kolikrát se ho snažili zničit. Když to nešlo politicky, tak aspoň rukou "nezávislé" justice. Vždy se ze všeho dostal a jako fénix se opět vracel na vrchol. Teď se zdá, že se jim to podařilo.

Berlusconi má jít na sedm let do basy, protože prý na večírku v rámci folklórního rituálu zvaného bunga bunga souložil s nezletilou prostitutkou. On i ona to popírají, svědci nejsou. Jen ti z druhé ruky, kterým se údajně soukromě svěřila. No, iluze si o něm po této stránce nedělám, ale skoro bych mu v tomhle případě i věřil. Jak ho všichni známe, takovým úlovkem by se spíš pochlubil, než že by ho zatloukal.

Pokud jeho rozsudek opravdu i po všech odvoláních a opravných prostředcích nabyde právní moci, určitě to bude mít dopady na italskou politickou mapu. To my ale řešit nemusíme, máme dost svých starostí. Spíš mě v této souvislosti napadla jiná věc.

Když jsem viděl ty tři soudkyně Berlusconiho případu, planoucí a plné spravedlivého zadostiučinění, úplně jsem po nich zatoužil. Napálily Silviovi dokonce víc, než kolik žádal žalobce. Přesně takové ohlodané, tedy odhodlané soudružky nám tu scházejí. S těmi by byla jiná legrace než s tím naším prkenným prokurátorem Ištvánem.

Ten umí citlivé delikátní intimní záležitosti řešit jen zvoláním "benga benga". Zato ony tři italské justiční grácie vědí, že správná palice na pohlaváry je jen "bunga bunga".

Převzato z blogu autora

Aston Ondřej Neff
15. 3. 2025

Jde o variantu klasických odposlechů, podléhá zákonům.

Konzervativní noviny
15. 3. 2025

Demokratický svět jsme si svázali, ale na predátory to nemělo žádný dopad.

Jan Kovanic
15. 3. 2025

Psalo se mi to těžko, u takovýchto textů trpím jako Kassandra.

Hyena Neff
15. 3. 2025

Víkend byl tak jarní, že se před tím nedaly zavírat oči.

Karel Wágner
15. 3. 2025

Trump překotným tempem snižuje finanční podporu vědy na federální úrovni.

Aston Ondřej Neff
13. 3. 2025

Doba nazrává ke zlomové situaci, kdy bude nutné uvažovat o roli hajzlů.

Aston Ondřej Neff
14. 3. 2025

Rychlé ukončení bojů na Ukrajině se nedalo a nedá čekat.

Aston Ondřej Neff
15. 3. 2025

Jde o variantu klasických odposlechů, podléhá zákonům.

Alexander Tomský
13. 3. 2025

Pro Evropany je Trumpova politika zlá, přestože je v zájmu Ameriky.

Chechtavej tygr
15. 3. 2025

Letí v letadle Trump, Putin, Babiš a potulný vandrák.

ČTK, Lidovky.cz
16. 3. 2025

Úvodní Velkou cenu Austrálie formule 1 vyhrál Brit Lando Norris z McLarenu. Po napínavém finiši...

Kamila Pešeková
16. 3. 2025

Slovenští muži si o slovenských ženách někdy myslí, že jsou generálkami. Ženy podle nich ve...

Jan Mrkvička
16. 3. 2025

Loni v listopadu jsem ve Washingtonu D. C. poslouchal dva republikánské politiky a představitele...

Martin Korbáš, ČTK
15. 3. 2025

V úvodním zápase sobotního programu NHL otočilo Buffalo zápas proti favorizovaným hokejistům Vegas,...

Lidovky.cz, ČTK
16. 3. 2025

Čínský prezident Si Ťin-pching odmítl pozvání na návštěvu Bruselu a na účast na summitu s Evropskou...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz