1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


GLOSA: Otloukánci

29.7.2020

„Otloukej se, píšťaličko …“ Ále, co to sem pletu. Dnes chci psát o jiném „otloukání“. Správně je tedy: „Nech se otloukat, policisto! Nenecháš-li se otloukati a budeš se chtít brániti, budu na tě žalovati politikovi-pánu, ten ti dá výpověď v tu ránu!“

Já vím, že si dělám legraci z velmi vážné věci. Situace je totiž vážná a na rozdíl od názvu jedné francouzské filmové veselohry začíná být zoufalá. Policisté a příslušníci bezpečnostních složek řady západoevropských zemí jsou dennodenně vystavováni brutálnímu násilí ze strany imigrantů početně doplněných stejně agresivními příslušníky všech možných i nemožných politických směrů, které bych pro zjednodušení a společný cíl, kterým je odstranění současného společenského zřízení, charakterizoval jako anarchisty.

Přímo tristní je pohled na skupiny před násilníky a vandaly ustupujících policistů v každém okamžiku ohrožovaných na životě přímým fyzickým násilím, létajícími dlažebními kostkami a zapálenými Molotovovy koktejly.

Tito lidé, původně se snažící zabránit masovému ničení veřejného i soukromého majetku a s tím obvykle spojenému rabování, se tak kvůli nesmyslným rozkazům velení řízeného velmi „korektními“ politiky stávají doslova otloukánky.

Navíc jsou informace o takovýchto mimořádně závažných incidentech silně cenzurovány, a tak se o nich dozví jen omezený počet lidí většinou prostřednictvím záběrů natočených na telefon a později zveřejněných na internetu.

V této souvislosti mne napadla přímo „hrůzyplná“ myšlenka. Vzhledem k dosavadním zkušenostem si totiž dovedu docela dobře představit, že při masových protestech občanů proti současnému politickému vedení státu, provázených byť i jen zlomkem podobného násilí, už by se minimálně gumovými projektily dávno střílelo.

Usmiřovací politika ústupků protivníkovi – tzv. appeasement – dosud nikdy v historii nebyla úspěšná. Obvykle vedla k jeho ještě větší agresivitě. Případné pokračování tohoto přístupu k útokům proti současnému, snad ještě trochu demokratickému politickému zřízení, jednoznačně povede k „horkým“ občanským válkám.

Vypuknout mohou na Západě kdykoli a kdekoli. Čím později zvednou občané těchto zemí své tlusté zadky od sledování tak oblíbených katastrofických filmů, tím dříve budou moci sledovat podobnou „katastrofu“ na vlastní oči.Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě
Kouzelná oslava Mezinárodního dne jógy na Karlově mostě

Pražští jogíni se 21. června poprvé připojili k ostatním jogínům, aby s nimi oslavili Mezinárodní den jógy. Oslavy se zúčastnilo 400 jogínů a sešli...