2.7.2022 | Svátek má Patricie


GLOSA: Ošklivé knihy

16.12.2021

Tuvia Tenenbom píše samé ošklivé knihy. Čtou je jenom sionisté a rozvraceči myšlenek Evropské unie. Tak, myslím, že lepší reklamu jsem panu Tenenbomovi udělat nemohl. Tento autor izraelského původu žije v USA, ale publikuje v několika zemích. Zvláštní: jeho kniha o současné Velké Británii - pardon, o Spojeném Království - vyšla ve světové premiéře v češtině, protože ji žádný anglický nakladatel nechtěl vydat.

Tuvia Tenenbom

Tenenbom je židovského vyznání a zajímá se o to, jak obyvatelé současného Německa, USA, UK, ale i Izraele a Palestiny vnímají Židy a izraelsko-palestinský konflikt. Vyzbrojen nebezpečně důkladnou znalostí reálií a všech „zainteresovaných“ náboženství, logikou, jazykovými schopnostmi a - řekněme - „nežidovským vzhledem“, se vtěluje do rolí Němce, Araba nebo Američana a zpovídá všechny lidi, které potká: od pouličních prodavačů a prostitutek po členy parlamentních stran. Síla jeho knížek je v až skoro ubíjejícím množství uskutečněných rozhovorů. Protože i když lze očekávat, že některé rozhovory nehodící se do koncepce jeho knih vypustil, docela určitě neměl potřebu lhát. Pořád ještě zbylo ohromující množství svědectví o rozrostlém antisemitismu, o iracionální lásce levičáků k Palestincům, o nesmyslné finanční podpoře teroristů ze strany nejbohatších evropských států, o snaze euroamerické civilizace zametat nehodící se pravdy pod koberec a maskovat je politickou korektností.

Tak by mě zajímalo: náš příští ministr zahraničí bude fandit Palestincům nebo Židům? Skoro bych mu chtěl doporučit, aby se nechal inspirovat porovnáním množství Nobelových cen a světových patentů na jednom a na druhém břehu Jordánu.

Převzato z autorovy Palety názorů a ptákovinAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!