27.9.2021 | Svátek má Jonáš


GLOSA: Opravdu je Angela tak dětinská?

29.10.2015

Byl to snad ministr Herman, nebo jiný politik, o kterého příliš nestojím, jenž tak výstižně přirovnal Evropu k záchrannému člunu., který ovšem, pokud se přetíží - půjde nutně ke dnu.

Patrně nebudu daleko od pravdy, když předpokládám, že na světě žijí miliardy lidí - z evropského hlediska - v naprosto zoufalých životních podmínkách, často i ve smrtelném ohrožení a mezi nimi přirozeně i spousty strádajících, dojímavých dětí jako přímo stvořených pro objektivy kamer a fotoaparátů.

Pro někoho to může znít surově, ale všechny ty miliardy trpících si prostě k do Evropy pozvat nemůžeme, protože by to potom s Evropou skončilo naprosto stejně jako s tím přeplněným záchranným člunem.

Nejen v tomhle ohledu mi tedy přijde německá kancléřka, která takovou nabídku uskutečnila, jako naivní děcko žijící mimo realitu. Pro takové snivé děti mám velkou slabost, ale ke kormidlu bych je nikdy nepustil.

Angela Merkelová teď už trochu couvá a dokonce všem tvrdí, že Německo bude především ty nesyrské migranty vracet nekompromisně zpět.

Jak známo, do konce letošního roku se na území Německa přihrne tak milion migrantů. Podle hned několika statistik se z uvedeného množství jedná přibližně tak o 25 až 30 % Syřanů.

Ten nekontrolovaný příliv logicky neskončí s kalendářním rokem, ale i kdyby - to si paní Angela skutečně myslí, že z Německa jen tak, dobrovolně, odejde nazpět půl milionu běženců?! A s obušky to také nepůjde...

Opravdu je tahle důležitá panička až tak nebezpečně dětinská, nebo už jen zoufale lže spoluobčanům i svým kolegům v EU?

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.