17.10.2019 | Svátek má Hedvika


GLOSA: Odsouzení Čechů v Turecku

6.12.2017

Tak nám znovu odsoudili Markétu a Miroslava. V Turecku. Za spolupráci s milicemi YPG. Ty považuje Erdoganův režim za teroristickou organizaci.

Západ je jiného mínění, ale to je nám, a hlavně jim, platné jako (doplňte sami).

Na kauzu můžeme nahlížet z vícero úhlů. Já nabídnu jeden, který je pro současné Turecko příznačný. Oba byli odsouzeni za spolupráci s milicemi Ankarou definovanými jako teroristické, jak již zmíněno. Dlužno dodat, že nejde o PKK, jejíž bojůvky jako teroristické vnímat lze, nýbrž o milice kurdsko-syrské Sjednocené demokratické strany. Ta má sice levicovou orientaci, ale na seznam teroristický organizací rozhodně nepatří.

Kdo na něj naopak patří, je palestinská organizace Hamas a její ozbrojené křídlo. A tady je zakopán pes. Erdogan už delší dobu razí politiku dvojího metru ve stylu rčení Quod licet Iovi, non licet bovi.

Zatímco Čechy spolupracující s neteroristy nechá jeho justice hnít ve vězení, on sám stojí plně na straně Hamasu, o němž před časem veřejně prohlásil, že se nejedná o teroristickou organizaci, ale o cosi jako národně osvobozenecké hnutí. Samozřejmě palestinské (rozuměj: arabské), které původně vzniklo jako filiálka egyptského Muslimského bratrstva, k němuž chová Erdogan neskrývané sympatie. (Proto tak nenávidí Sisiho v Egyptě, který svrhl islamistu – prezidenta Muslimského bratrstva – Mursího.)

Nelze se nezeptat: není snad, podle stejného modelu, Sjednocená demokratická strana a YPG národně osvobozeneckým hnutím – nikoli ovšem palestinským, ale kurdským?

Odpověď nechť si dá každý sám.

Proto má odsouzení Markéty s Miroslavem, ať už na jejich dobrodružství nahlížíme jakkoli, tuto trpkou příchuť dvojího tureckého metru.

Stejskal.estranky.cz
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.