23.10.2021 | Svátek má Teodor, Theodor


Diskuse k článku

GLOSA: O Konstantinopoli a Řecku, Jeruzalému a Izraeli

Při obhajobě historického práva Židů (Judejců, Izraelců) na Jeruzalém jako jejich právoplatné duchovní a politické metropole poukazují někteří oponenti na příklad Istanbulu (Cařihradu, Konstantinopole).

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 1.8.2021 23:06

Palestinianismus je roven nacismu. Co mají společného Harvardský výbor pro solidaritu Palestiny (PSC) a bývalý velký čaroděj Ku Klux Klan David Duke? Více, než byste si mysleli. Včetně sdílené víry, že židovské sebeurčení je „židovská nadřazenost“.

Za poslední rok Harvardský PSC použil svůj účet Instagram k šíření nenávistných protižidovských tropů a podpoře nepřátelství vůči židovským studentům.

V jednom zvláště antisemitském příspěvku, v den památky obětí holocaustu, skupina sdílela mem z „Mezinárodní soutěže karikatury holocaustu“, soutěže, která si klade za cíl delegitimizovat jednu z největších tragédií historie. Karikatura zobrazovala židovského muže, který omotával pásku kolem úst personifikované zeměkoule a zjevně se pokoušel promluvit o izraelských „zločinech“.

Protižidovský Meme hraje na rasistický stereotyp, že Židé ovládají svět, letitá psí píšťalka, která byla použita k ospravedlnění pronásledování Židů napříč historií. Jako by zveřejnění takového nenávistného obsahu uprostřed Dne památky obětí holocaustu nebylo dostatečným důkazem jejich nenávisti vůči Židům, karikaturu sdílel sám David Duke.

Mimochodem, toto není první sdílení obsahu PSC s Davidem Dukem. 4. srpna vytvořili a sdíleli příspěvek s názvem „Co je sionismus?“ V něm skupina dále nazvala sionisty „židovskými supremacisty“, což byl termín, který poprvé vytvořil Duke, aby vyvolal nenávist k židovskému národu. Kromě půjčení termínu od vůdce KKK skupina také obvinila sionismus jako „genocidní“, „zákeřný“ a příklad „osadnického kolonialismu“. Tyto charakteristiky naznačují, že Židé mají moc a jsou nedůvěryhodní a znovu tlačí antisemitské stereotypy pod roušku politické neshody.

H. Lukešová 1.8.2021 23:08

To není náhodné. PSC prokázalo, že si uvědomuje problematickou povahu těchto příspěvků, přesto se neomluvilo ani nevysvětlilo své chování. Poté, co stovky komentářů považovaly některé příspěvky za antisemitské, skupina tiše stáhla jak fotografii z Mezinárodní soutěže karikatury holocaustu, tak „Co je sionismus?“...

R. Mikula 1.8.2021 23:11

Oponovat sionistickému bezpráví zpochybňováním holocaustu je po všech stránkách idiotské.

H. Lukešová 1.8.2021 23:17

Žádné "sionistické bezpráví" neexistuje, to je jen Vaše utkvělá vybájená představa, máte stejné postoje jako David Duke, otevřený nacista, čaroděj Ku-Klux-Klanu. Zřejmě nevíte a neuvědomujete si, co to byla organizace Ku-Klux-Klan, lidé, kteří pronásledovali černochy a pak Židy. Zlynčovali a oběsili Žida Lea Franka. Byli to lidé v bílých špičatých kapucích a během svého řádění zapalovali kříže.

R. Mikula 1.8.2021 23:20

Byl bych zvláštní antifašista, kdybych nevěděl, co je Ku-Klux-Klan.

H. Lukešová 1.8.2021 23:23

Tvrdíte, že jste antifašista, přitom zastáváte nacistické postoje Davida Dukeho, čaroděje Ku-Klux-Klanu. To se s antifašismem jaksi "bije".

R. Mikula 1.8.2021 23:29

Dějiny mohou vytvářet podivné aliance. Mnoho amerických Židů se zase s KKK shodne na nenávisti k černochům. Vztahy obou etnik jsou historicky špatné od zapojení židovských obchodníků do vývozu černých otroků do Nového světa.

Já mám to štěstí být internacionalistou.

H. Lukešová 1.8.2021 23:35

Tak to ne. Mnozí američtí Židé byli mezi abolicionisty, lidmi, kteří se zasadili o zrušení otroctví a bojovali i proti segregaci na americkém jihu. Martin Luther King, byl černoch, křesťan, sionista, zastánce Židů a Izraele.

To, co se stalo mezi Židy a černochy, je na velmi "dlouhé loktě", může za to organizace Černý národ islámu, pan Luis Farrakhan, otevřený antisemita, který velebí Hitlera, judaismus uráží jako satanský a Žiy přirovnává k termitům.

Jinak s otroky kupčili Arabové, ti chytali a prodávali otroky bílým otrokářům na americkém jihu. A k otrokům černochům se Arabové po celé dějiny chovali ještě krutěji než bílí otrokáři na americkém jihu.

R. Mikula 1.8.2021 23:53

Díky Vám začínám chápat, že existuje jeden národ, který se nikdy ve známých i neznámých dějinách nedopustil ničeho zlého.

H. Lukešová 2.8.2021 0:00

Jistěže se i mezi Židy najdou zločinci, např. je Židům předhazován podíl na vzniku bolševické totality, jakože byli odpadlí Židé, co odvrhli sionismus, judaismus a přidali se k bolševikům... No nic, mějte se pěkně, přeji dobrou noc.

R. Mikula 2.8.2021 0:10

Děkuji za milou společnost.

R. Mikula 1.8.2021 23:09

Zajímavé. Říká to ale něco o historickém právu na Palestinu?

H. Lukešová 1.8.2021 23:14

Podstatné je, že zastáváte stejné postoje a stejný názor na Židy, Izrael a sionismus jako čaroděj Ku-Klux-Klanu, nacista David Duke, člověk, který nemá žádné morální zábrany k tomu nejhoršímu. To je dostatečná vizitka pro všechny antisionisty. Z toho se nejde vykecat.

Žádné historické právo Arabů na Zemi izraelskou zkrátka neexistuje.

R. Mikula 1.8.2021 23:25

Nikdy jsem netvrdil, že mezi antisionisty nemohou být antisemité. Ovšem vyvozovat z Davida Duka, že "žádné historické právo Arabů na Zemi izraelskou zkrátka neexistuje", to jste tedy zase něco vymyslela.

Kdybych Vám směl radit, tak napíši něco o synchronizaci tempa uvažování a psaní.

H. Lukešová 1.8.2021 23:31

Já bych rozhodně nemohla být na jedné lodi s Davidem Dukem, takovým člověkem, s otevřeným nacistou. David Duke není jediným nacistou mezi antisionisty, takoví otevření nacisté David Icke, Alex Jones, u nás servery jako jsou Zvědavec jakéhosi pana Stwory, serveru Aeronet, který podepisuje pán pod nickem VK. Nacifikace uvnitř propalestinského hnutí je očividná.

R. Mikula 1.8.2021 23:50

Nemám v této věci široký mezinárodní rozhled. Každopádně Vás mohu ujistit, že v českém propalestinském hnutí (ISM ČR) jsem nikdy nikoho takového nepotkal a ani si nedovedu představit, že by se v něm kdokoli s antisemitskou orientací objevil. Naopak samozřejmostí je spolupráce s organizovaným židovským hnutím, viz Židovský hlas solidarity - https://denikreferendum.cz/clanek/29646-solidarita-jako-jedno-z-dulezitych-temat-zidovskych-dejin

https://www.facebook.com/pg/%C5%BDidovsk%C3%BD-hlas-solidarity-2280561515605510/posts/

H. Lukešová 1.8.2021 23:58

Tak propalestinské hnutí je veskrze antisemitské..., ale teď už jsem vážně unavená, mějte se pěkně a přeji dobrou noc.