24.9.2021 | Svátek má Jaromír


GLOSA: Nová, milovaná řecká vláda

16.2.2015

V Evropě věc naprosto nevídaná - v Řecku se už téměř týden konají provládní demonstrace. Jak to vlastně ta nová řecká vláda dělá, že si získala až takovou lásku - důvěru lidu?

Tedy nevím úplně všechno, jen jsem si přečetl, že tihle noví ministři, mimo jiné, také hodlají znovu zaměstnat tisíce úředníků nedávno propuštěných v rámci úsporných opatření, chtějí od příštího roku zvyšovat penze, minimální mzdy atd. atd.

Řekové tak teď nadšeně demonstrují za svou vládu, jež jim slibuje životní úroveň srovnatelnou se špičkou Evropy. Jistě, také už jsem toho spoustu slyšel o těch lidských právech - opravdu bych, nejenom Řekům, všechny ty vymoženosti přál. Jen pořád nechápu, jak to všechno zařídit, když má země na krku obrovské dluhy a bez dalších a dalších půjček jí v řádu měsíců hrozí bankrot.

Omlouvám se, ale ty nápady nových představitelů Řecka, kteří ve volbách zvítězili skrze ty fantasmagorické sliby, mi přijdou hodně podivné.

Vždyť oni v podstatě nepožadují od věřitelů - příslušných institucí EU - nic jiného, než aby staré dluhy bez dlouhých řečí rychle smázly a pěkně svižně poskytly úvěry nové, aby Řekové mohli, konečně, žít důstojně.

Zmíněné plány jsou opravdu velice zajímavé. Nejenom, že jsou míněny úplně vážně, ale také svou mimořádnou drzostí. Ty vize, místním obyvatelstvem tolik milované nové řecké vlády, na pozvednutí ekonomiky - prosperity země - působí vyloženě stupidně. Tedy, snad s jedinou výjimkou, kterou je požadavek na nové válečné reparace od Německa. Ty by opravdu, na několik měsíců, Řecku pomohly.

Jen velká škoda, že se ti zatracení Němčouři ohánějí dokumenty potvrzujícími, že válečné reparace vyplatili už někdy před padesáti lety. Jsem moc zvědavý, zda má nová řecká vláda v záloze ještě nějakou další chytrou myšlenku. Nebo hodlá už jenom vydírat?

Převzato z JosefHavranek.blog.idnes.cz se souhlasem autora.Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby
Narodilo se vám miminko? Zahrajte si s Pampers o ubrousky New Baby

Pampers New Baby jsou dětské vlhčené ubrousky určené pro citlivou pokožku, bez alkoholu, parfemace a s neutrálním pH. Jsou tak ideální od prvního...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.