3.4.2020 | Svátek má RichardDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Not in my nameŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 12, poslední: 26.11.2015 1:19, přehled diskusí

Jde o nejméně dvě různé války!:
Autor: B. Rybák Datum: 26.11.2015 0:10

Jednu vedou na "západě" již usazení muslimové bojující "dělohami" svých manželek a druhou džihádisté (IS, Al-Kaida, AN-Nusra...) kteří svou okázalou brutalitou mnohem víc bojovníků získávají, než ztrácí (jinak by ji tajili)!

Tyto války spojuje hlavně to že, náboženská daň kterou muslim platí, končí často u džihádistů (jejich rodin)! Nenechme se mýlit ani tím, že proti každé akci sunnitů jsou všichni šíité a naopak!

Islám se od křesťanství, jež vždy požadovalo (usilovalo o) oddělení světské a duchovní moci liší naprosto zásadně, protože muslimský stát je podle koránu definován výhradně jako muslimská teokracie a ta musí být konečným cílem usilování každého muslima!

Muslim žijící ve státu v němž ještě muslimů není dost na to aby prosadili teokracii má právo nedodržovat všechny obvyklé náboženské povinnosti, lhát nevěřícím psům a podvádět je! Ví, že "západní" tresty za zakázanou náboženskou aktivitu jsou směšné proti ortelu, který by na něm vykonali za ním poslaní džihádisté (což je další souvislost obou válek!

Takže buď zbavíme "západní" muslimy jejich současných práv nebo se staneme jejich oběťmi a otroky! Současně ovšem musíme zcela porazit jejich pátou (multikulturní) kolonu přímo na "západu"!

Reforma islamu:
Autor: V. Vaclavik Datum: 25.11.2015 19:45

je asi tak realisticka, jako reforma nacismu.

Zajímavá úvaha.:
Autor: J. Lepka Datum: 25.11.2015 15:11

Jistě, náznaky jakéhosi posunu tu jsou, nesmíme však zapomínat na několik velmi zásadních faktorů :

1) Muslimovi Korán povoluje lhát nevěřícímu

2) Většina vykladačů Koránu ho nikdy nečetla, protože jsou prostě negramotní a jen stále papouškují, co jim do hlavy nacpali rovněž negramotní imámové.

3) ovšem pro nás nejzajímavější fakt je, že islám je o cca 700 let posunut vzhledem ku křesťanství, takže odečteme li tuto sumu od současného letopočtu a ejhle, jsme ve 14. století a v době raketového vzrůstu protestantských církví a náboženských válek. Ne že by to už islám nepostihlo, sunnitsko - šíitských konfliktů měli nepočítaně, ovšem to mi připomíná podobné dávné schizma křesťanů. To hlavní štěpení tak přišlo cca po 13 stoletích a jestli je v tom nějaká zákonitost, čeká to prostě muslimy a tohle je první vlaštovka.

Ano, jistě jsou:
Autor: J. Kraus Datum: 25.11.2015 14:47

Ano, jistě jsou mezi muslimy lidé rozumní a osob opravdu duchovních je mezi nimi, zdá se, víc než v celém křesťanském kléru dohromady. Potíž je v tom, že současný militantní islám nevznikl nějakým samospádem, ale vznikl v reakci na zkaženost, podřadnost a ubožáctví méněcenných, kteří navíc to vše mocí, silou a za cenu už milionů mrtvých šíří mezi pravými věřícími. Ten, jehož povinností je každý rok znovu přečíst, pozorně přečíst a vstřebat, korán, to snadno pochopí a jistě mnozí ze čtenářů nejsou z toho všeho šťastní. Ale s ďáblem, ďáblem stále agresivnějším, je třeba bojovat. Kdyby mladí Pařížané místo Eagles Of Death Metal si četli bibli, oni a jejich otcové, jejich dědové, svět by vypadal jinak. Soudě podle počtu shlédnutí těchto i jiných pekelníků na youtube, jejich světu už ale zřejmě není pomoci a jejich děti, budou-li jaké, budou ve svém ujařmení hltat korán jako zdroj jediného poznání a za své předky se budou hluboce a strašlivě stydět.

Banalita:
Autor: P. Remeš Datum: 25.11.2015 10:57

Mým osobním kriteriem toho, zda muslimové opravdu jsou ochotni přijímat západní životní hodnoty, není odsuzování pařížských atentátů. Vždyť je odsoudil i Írán. V mých očích je takovým kriteriem naprostá banalita: Zda daný muslim souhlasí s tím, aby na Chrámové hoře v Jeruzalémě se mohli modlit příslušníci všech abrahamovských náboženství. Tedy nejen muslimové, ale samozřejmě i židé a křesťané. Z pohledu evropských civilizačních hodnot jde o takovou samozřejmost, že je to vnímáno jako naprostá samozřejmost a banalita.  Dokázali by ale naši muslimové tuto "banalitu" veřejně deklarovat? Pokud ano, pak klobouk dolů a říkám si, není třeba se jich bát. Ale udělal by toto skutečně nějaký náš muslim ... ??

Re: Banalita:
Autor: L. Florner Datum: 25.11.2015 12:17

Předpokládám, že vychytralý muslim by to v rámci Takíji připustil, za odměnu vkráčel do otevřených dveří demokracie, pomocí různých Nenávistí zdarma by odrovnal oponenty a až by měl dostatečnou sílu, odhlasoval by si nasazení Bundeswehru, aby "neislámskou verbež" na Chrámové hoře utopil v krvi (a kdo by nesouhlasil, toho by demokraticky ukamenoval u zdí Reichstagu).

Někdy mám pocit, že v otázce Islámu je důvěra jen pohodlnou cestou k sebevraždě.

Re: Banalita:
Autor: J. Kraus Datum: 25.11.2015 14:41

Chrámová hora je silové místo prvního řádu, o čemž dobře vědí Židé i muslimové. Kdo ho drží, vítězí. O existenci takových míst ale nic netuší současný křesťanský klerus, viz třeba osekání skály a vybetonování podlahy v kostelíku na Valdštejně. A odsvěcování kostelů na Západě a jejich přeměna v mešity nebo „kulturní“ sály? Jak může dopadnout ten, který se dobrovolně vzdává vyšší pomoci?

Re: Banalita:
Autor: J. Jurax Datum: 26.11.2015 1:19

Vyšší pomoc je pošetilost. Ne nadarmo se říká Přičiň se a Bůh ti (možná) pomůže.

A nejlepší pomocnou ruku jeden vždy nalezne na konci vlastního ramene. V zde diskutovaném případě pak neškodí, když ta ruka třímá útočnou pušku.

Někteří muslimové už mají toho fundamentalismu dost:
Autor: A. Reček Datum: 25.11.2015 10:33

Řada iráckých misionářů potvrzuje, že stále více je tam muslimů opouštějících islám, protože nejen viděli, ale i na sobě pocítili brutalitu chování fanatiků Islámského státu. Utíkají do míst kontrolovaných Kurdy a chtějí co nejvíce se dozvědět o křesťanství. V tamní oblasti jsou utečenecké tábory s cca 900 tisíci uprchlíky v naprosté většině křesťany. Nabízí se utečeneckým muslimům četba Bible a porovnání s Koránem.

Reforma islámu?:
Autor: L. Florner Datum: 25.11.2015 9:40

Nejspíš je to jen ta vyčůranost (stejně jako když místní vyznavači Mohamedova kultu osobnosti neodsuzují kamenování, jen respektují, že to v je v Koránu...možná aby neměli problém zvednout šutr, až nějaký místní imám začne kamenování prosazovat).

Pokud by ale šlo o začátek reformace, pak je to vlastně z louže pod okap. Žádná reforma islámu se neobejde bez deseti a možná i statisíců obětí v součtu na všech stranách (tedy i na té naší, neislámské). Ani reformy křesťanství nebyly bez obětí a to se ti správní křesťané ani neměli možnost vyhodit do vzduchu uprostřed chumlu špatných křesťanů a nekřesťanů.

Zbytečné starosti.:
Autor: B. Volarik Datum: 25.11.2015 5:58

Všichni přece vědí, že Islám je náboženství míru. Pokud to někdo popírá, uřízne se mu hlava a je pokoj...

Pane Kolar, :
Autor: J. Huml Datum: 25.11.2015 5:33

tak kolik mate ve Vancouveru muslimu a kolik se jich domaha prava Saria? Jinak ale take touzim po reformaci stredovekeho nabozenstvi..Tak jako Ayan Hirshi Ali. Jina cesta neexistuje.