Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Normalizace 2022

Už jsme psali, že ruskou invazi na Ukrajinu nelze přímo srovnávat s invazí v srpnu 1968 do Československa. Nálety na vojenské objekty i města, ostřelování obytných areálů, odhodlaná a dosti úspěšná obrana napadených, nic z toho u nás před 54 lety nebylo.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JK

A já myslel, že budete psát o normalizaci u nás. Protože ta podobnost je děsivá. Pokud ovšem z historie něco víte.

Ale i normalizace je slabé slovo. Je to spíš mix normalizace a arizace.

1. Osoby veřejně známé se musí distancovat od ruské agrese. Jinak se na nich vyvalí neskutečné "liberální" bláto. Neodsoudíš, jsi zatracen a přijdeš o peníze, protože sa v médiích staneš personou non grata. Bohužel se to neděje jen u nás, ale i na Západě. Ruského šéfdirigenta v Mnichovské Opeře na hodinu vyhodili jen proto, že odmítl odsoudit Putina.

2. Co mě ale neskutečně pobouřilo, bylo, když Dominik Hašek (nebo jiný známý hokejista?) veřejně vyhlásil, že Ovečkinu by měl být zabaven majetek, protože se odmítl distancovat od Putina. Co jiného jako arizace (jen ne židů, ale Rusů) je tohle? A co jiného je zabavování majetků ruských oligarchů jen proto, že to jsou Rusové? Jaký je na právní rámec a důvod? Jsou to přece soukromé osoby.

3. A to cenzura? Neviditelný pes zůstal jediným seriózním mediem, který je zatím bez cenzury. Ale mám velké obavy, že buď se zde zavede cenzura nebo ho vypnou.

4. Kdyby jsme byli ve válce, dalo by se tomu rozumět. Ale my ve válce nejsme. Ač z výroků Fialy je cítit, že by nejraději Čechy už v té válce viděl.

0 0
možnosti
PD

To máte jednoduché: Jako vy dáváte najevo svou příchylnost k ruskému svinskému režimu a Putinovi, tak jiní dávají najevo zase svůj odpor. Mohou to i přehánět, to už je lidské, ale od toho zde máme policii a soudy, aby to nepřeháněli přespříliš.

0 0
možnosti
AG

A43d17a58m 93G36a89m81r69o17t

18. 3. 2022 13:35

Jde o zdroje. U Krymu v 2012 byly nalezeny bohazá ložiska plynu. Do 2014 byl klid, protože Janukovyč se snažil chytře balancovat na špičce nože. Byly podepsány s Shellem a Exxsonem kontrakty na vytěžení nerostného bohatství. On do toho vrazil vidle Majdan, kde podivným způsobem byl donucen abdikovat a utéci, zatímco všechna naše slunčata slavila sajuz něrušimyj EU v Kyjevě a nikomu nepřišlo divné, že je to vměšování do ukrajinských záležitostí v podstatě dva měsíce před regulérním termínem voleb. Nulandová a spol prostě mohou.

Jenže navý establishment stejně skorumpovaný, jako ten předtím obrátil prodce kormidlo a ... dál to známe. Nejenom pitomý jazykový zákon či pokusy upozadit ruskou menšinu. Ale taky ruský zájem o nerostné bohatství :/ Vyústilo to do vzniku separatistických republik, nepokrytě podporovaných Kremlem a anexi Krymu. Za těchto okolností západní firmy vycouvaly a tím pádem Putin zůstal většinovým dodavatelem pro Evropu. Nerostné bohatství tam stále čeká a bohužel ke všechny ke škodě všech zřejmě schlamstne Rossija velijaja. Ono kdyby nebylo Majdanu, tak .. zisky z tohodle má Ukrajina. Obecně gosudarstvo po Majdanu mělo hodně sestupnou trajektorií a hrozilo či stále hrozí, že Ukrajina bude či je zemi na prodej, podobně jako Řecko po finanční krizi.

Hřebík do rakve učinilo dění v posledních dvou rocích, kde byly slibovány Ukrajincům nereálné sliby stran Nato a v podstatě ruský medvěd byl popichován neustále. Takže vyřešil to po svém - neomluvitelnou a brutální invazi, aby ze svého pohledu ochránil svůj podbříšek a spacifikoval vzpurné Ukrajince. A taky ložiska plynu. Ono navíc z vojenského hlediska tam jsou stovky kilometrů roviny, které se špatně brání. Ať je to tak či onak, je z toho megaprůser, kde získá jenom Čína.

0 0
možnosti
PD

Tolik slov kolem prostého faktu, že Ukrajina brání obnově SSSR, Putinově životním snu.

0 0
možnosti
FZ

Od Baltu až po rumunskou Bukurešť je Evropa v ohrožení. Není jiná šance, než zastavit lžicara voloďu kremelského, job jivo mať, dřív než ten spratek vtrhne na západ. Jestli ho to podráždí, není rozhodující. Rozhodující je, jestli stihne zmáčknout červený knoflík.

0 0
možnosti
JP

Idoly současného ruského diktátora: "Car není nikomu na světě povinen zodpovídat se ze svých činů. Má právo a moc vládnout svými zeměmi podle své vůle"

car Petr I. Veliký (1672-1725), jeden z idolů Ruska a jeho Vojenský řád (1716)

"Jsme ve válečném stavu, ale tomu už Rus přivykla. Z každé války vychází Rus ještě silnější, než do ní vstupovala".

Kateřina II. Veliká, ruská carevna, původem pruská šlechtična Sofie Frederika Augusta (1729-1796),

0 0
možnosti
FZ

Rus a Prus - éto lučšije Kameraden, nicht Wahr Putyn? A bude Rus po ukrajinské kampani silnější než po válce s Japonci ve Žlutém moři?

0 0
možnosti
JF

Paranoidní schizofrenik, válečný zločinec Pútin, V.rah V.rahovič, rád hovoří o zrádcích - po okupaci Krymu i dnes, takže nic nového! https://plus.rozhlas.cz/jiri-leschtina-putinova-arie-o-zradcich-6549806 * https://www.pokec24.cz/nezarazene/spino-zradci-putin-vydesil-projev-zni-i-zapadem/

0 0
možnosti
VK

Ukrajina má 40 mil. obyvatel, Rusů je více než 3x tolik. V roce 1968 nás bylo 15 milionů a v zemích invazórů žilo skoro 30x více obyvatel. Kdyby nás bylo více miliónů nedovolilo by se nás napadnout v roce 1938 ani Německo, ostatně jejich generálům se do toho vůbec nechtělo.

0 0
možnosti
Foto

My na to jdeme civilizovaně a hlavně sofisticky.

Na rozdíl od Ukrajiny u nás nejsou "unášeni starostové a nahrazováni lidmi varujícími před „extremisty“, my na to máme KOHOSI 8-o ? 8-o, kdo rozhoduje o tom, které "extrémistické a dezinformační" weby nebo jakékoliv jiné zdroje informací řadoví občané smí a tedy i budou číst nebo k nim mít přístup.

0 0
možnosti
BR

Ukrajinci za svoji svobodu bojují a to s velkou podporou svobodného světa, která je na hraně rizika vzniku třetí světové války. Proto věřím, že až toto skončí, bude převážná část Ukrajiny svobodná.

0 0
možnosti
JK

No jistě. Ta kterou Rusko nepotřebuje.

0 0
možnosti
JF

A tohle zase říká o ukrajinské armádě, jejíž příslušníci se dílem zbaběle schovávají za civilní obyvatelstvo ve městech jako za živé štíty, nebo dezercemi na útěku ucpávají hraniční přechody a zaplavují přiléhající země, expert non plus ultra, Kremlin ́s voice neboli Голос Кремля, vojenský analytik Martin Koller na Radiožurnálu v čase 12:18:19 až 12:24:42. Laik se diví, odborník - tedy nikoli Koller - žasne, bo je mu všechno jasné! Už tři týdny se zbabělí Ukrajinci sice schovávají před bojem, ale Rusko čeká neodvratné vítězství! ;-)

https://program.rozhlas.cz/zaznamy#/radiozurnal/

0 0
možnosti
TK

Za Brežněva ovšem ČSSR přepadla zcela jiná síla. Půl milionu mužů, 6200 tanků, i letadla jsou napočítaná do závratného množství. A vedoucí představitele pochytali během pár minut a odvlekli na východ. Každá ves obsazena. Ten začátek - nesrovnatelné. Země obsazena za den. I za pomoci gaunerských přátel Brežněva. Jiná liga.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz