19.6.2021 | Svátek má Leoš


GLOSA: Nezodpovědnost Angely M.

15.5.2017

Na serveru aktualne.cz je zajímavý rozhovor s německým investigativním novinářem Robinem Alexandrem o politickém pozadí „imigrační krize“ z podzimu 2015, z něhož vyplývá, že dva lidé, kteří měli a mohli zabránit následujícímu chaosu, zcela selhali.

Robin Alexander o krizi napsal knihu Die Getriebenen, která se stala ve Spolkové republice bestsellerem.

Z rozhovoru na aktualne.cz vyplynulo, že německá vláda vědomě porušila německé zákony a Dublinskou dohodu a že jak kancléřka Merkelová, tak ministr vnitra de Maizière „...nechtěli nést odpovědnost za rozhodnutí, které by bylo na tomto základě...“


Již v říjnu 2015 jsem na tu samou věc upozorňoval ve své poznámce Kdo ctí a kdo porušuje německou ústavu a připomněl jsem znění německé ústavy, které němečtí vrcholní představitelé v této věci porušili:


„...V článku 16 německé ústavy, v odstavci 1, je zakotveno právo na azyl.

V dalším odstavci stejného článku se říká:

„Auf Absatz 1 kann sich nicht berufen, wer aus einem Mitgliedstaat der Europäischen Gemeinschaften einreist“.

Tedy: „Na odstavec 1 se nemůže odvolat ten, kdo přicestoval z členské země EU.“

Vědomé nedodržování elementárních pravidel a ústavních zákonů vrcholnými německými představiteli, nemohoucnost Frontexu a přímé parazitování a kooperace NGO organizací s pašeráky lidí jsou nebezpečným koktejlem, kterým Němci společně s některými dalšími členskými státy EU opět ohrožují okolní státy, které mají na řešení „imigrační krize“ zcela jiný názor.

Text převzat z autorova blogu https://mepoznamky.wordpress.com
 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.