Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

GLOSA: Neutrální Ukrajina?

Přijde-li řeč na Ukrajinu, často padá slovo neutralita. Vladimir Medinskij, poradce prezidenta Putina, řekl, že prý sama Ukrajina přišla s tím, že se může stát rakouskou či švédskou verzí demilitarizovaného státu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MH

Možná je lepší neutrální Ukrajina, než žádná. Chce to zdravý rozum!

0 0
možnosti
PD

Zdravý rozum říká, že "neutrální" Ukrajina dle ruských podmínek nemůže existovat.

0 0
možnosti
MK

Opravdu neutrální může být jen ten, kdo má aspoň tak silnou armádu, jako jeho nejsilnější soused. Nemyslím, že Putin má úmyslu toto Ukrajině tolerovat.

Pak se ovšem nejedná o neutrální stát, ale o protektorát svého souseda. To by Ukrajina neměla přijmout.

0 0
možnosti
PD

Nebo ten, jehož c͟e͟l͟é͟ okolí jeho neutralitu uznává, protože to pro c͟e͟l͟é͟ to okolí je výhodné. Napadá mne jen Švýcarsko, s výhradou snad i Švédsko.

Finsko, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Lucembursko to nebylo ....

0 0
možnosti
JN

Nemyslím si, že Rusko má zájem o nějaký protektorát. Nechce být z Ukrajiny ohrožováno a nechce, aby byli na Ukrajině ohrožováni Rusi. A pokud by se někde v oblastech osídlených převážně Rusy rozhodli, že pod ukrajinskou vládou nechtějí žít, aby tuto možnost měli a měli svou autonomii.

0 0
možnosti
VP

V43a44ň15u77r81a 33P45e37t62r

22. 3. 2022 10:17

Vy si opravdu myslíte, že Ukrajina může ohrozit Rusko? Vždyť sotva brání sama sebe!

0 0
možnosti
VP

Švédsko je neutrální, ale rozhodně ne demilitarizované!

0 0
možnosti
JK

J40a18n 63K18a41r92z16a

22. 3. 2022 8:25

Jsou tři možné koncepty.

1) Ukrajina uhájí svou nezávislost na Rusku za cenu svého výprodeje na Západ.

2) neutrální status pod vojensko-politickou kuratelou Ruska se ztrátou některých částí území na jihovýchodě země.

3) Rozpad Ukrajiny na několik částí s různou ekonomicko-politickou orientací

Je otázkou, co z toho je z dlouhodobého hlediska nejživotaschopnějsim řešením nebo vhodným dočasným stavem.

0 0
možnosti
JH

Pane Karzo, vaše spekulace jsou o Ukrajině, proč.?

Spekulujte o Rusku.! Co takhle: 1.Rozpad Ruské federace na samostatné republiky, bez federace. 2. S tím spojené zbavení moci Putinovské vládnoucí garnitury. 3. Rozdělení armády RF poměrně jednotlivým nástupnickým republikám. Podobně jako se rozložil "Sovětský svaz". 4. Demilitarizace Ruska.! Tím celosvětově zbavení se hrozby nejen nukleární války. - - Prvním krokem je odstranění Putina od moci. Druhým je rozbití mocenské struktury podporující teď Putina, bez něj jeho nástupce. To znamená rozbití moci "Sovětů". Viz Leninovo - "Komunismus je SOVĚTSKÁ MOC a elektrifikace Ruska". Třetím "glasnosť a perestrojka". Čtvrtým demokratizace Ruska. To obnáší "sametovou revoluci". A konečně, svobodné volby a tím nastolení zastupitelské parlamentní demokracie.! Nemožné.? Ve třetím tisíciletí.? Více jak století po likvidaci carského samoděržaví.? Konečné řešení následků bolševické VŘSR revoluce. Hej rup. Jožin.

0 0
možnosti
ZL

Jen tak uvažuju, jestli neexistuje něco jako objektivní neutralita. Švédsko i Finsko jsou poněkud stranou světových komunikaci, i to Rakousko leží v jakémsi koutě mezi docela neschůdný mi horami. Podobně Švýcarsko - taky, ať jdete odkudkoliv kamkoliv, je pohodlnější vzít to jinudy. Možná sem ještě trochu pasuje Slovensko, ale Ukrajina ani třeba naše země ani náhodou.

0 0
možnosti
JP

Podle některých historiků se celou WW2 Švédsko klepalo, jestli je přepadnou dříve Němci, z jihu, nebo Sověti na severu. Přežilo.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz