21.5.2022 | Svátek má Monika


Diskuse k článku

GLOSA: Naivita, nebo hloupost?

Zdá se, že lidstvo je nepoučitelné a musí stále opakovat své chyby. Generaci za generací, jako ti lumíci. Vše bylo trochu zbrzděno jadernými zbraněmi, ale zdá se, že nám již pomalu otrnulo a budeme opětovně tahat čerta za ocas.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. P 18.12.2014 6:06

Za sankce si Rusko může samo

protože násilně uloupilo Ukrajině Krym a vyvolalo občanskou válku na východě Ukrajiny pomocí "dobrovolníků" a "vojáků na dovolené" typu Strelkov. Ukázalo se, že Západ není proti ruské agresi tak bezmocný, jak si naše ruská pátá kolona myslela.

P. Maleček 18.12.2014 5:55

Tohle zblajznou tak akorát zemanovi voliči

Bu bu bu a malé dítě vidí strašidlo i uprostřed obýváku. Tohle autore běžte zkoušet mezi Zemanovy voliče v Havířově. Rus není Němec a to co Němec po 1. světové Rus nedokáže (to by to tam už teď vypadalo hodně jinak) a drny se v Rusku žerou už teď. A jejich armáda je schopná dělat rotyku jen tam, kde jim v tom pomůžou místní Rusové.

Stávající pokles cen ropy je dán právě tím, že díky nedůvěře v Rusa jako stabilního dodavatele si svět našel zdroje jinde. No a ty firmy a jejich zaměstnanci, kteří obchodují s Rusy?

Své zisky měly postaveny na rizikových obchodech placených z peněz ukradených místními oligarchy své vlastní zemi. No a tak teď zákonitě doplácejí na to, že kšeftovali se zloději rozkrádajících svou vlastní zem. Nějak nemám sílu je litovat.

R. Gramblička 18.12.2014 6:38

Re: Tohle zblajznou tak akorát zemanovi voliči

S malováním bubáka na zeď, pokud si pamatuju, začala vaše šestá kolona (když už máme my tu pátou). Nejprve strkala klacíky do vosího úlu a pak křičela: Aha bubák, krotitele duchů na něj, parchanta jednoho!

A. Alda 18.12.2014 9:05

Re: Tohle zblajznou tak akorát zemanovi voliči

To je dobré.

B. Hamáček 18.12.2014 7:36

Re: Tohle zblajznou tak akorát zemanovi voliči

Vidím to také tak !!! Řekl bych , že soudruh Hermánek si to tak spíš přeje , aby to tak bylo.

P. Dvořák 18.12.2014 3:32

Svěží vánek pro některé naše firmy nastal tím,

že ztratili ruský trh. To nám snaží namluvit papaláši.

Sankcemi jsme se střelili do kolena a propadem rublu nám rána začala pěkně hnisat. Fakt si nějaký debil myslí, že toto může skončit dobře?

A. Alda 18.12.2014 9:06

Re: Svěží vánek pro některé naše firmy nastal tím,

Někteří lidé pro svou osobní nenávist vůči Rusům nedokáží vidět realitu.

J. Kanioková 18.12.2014 2:15

Souhlas,

jen bych připomněla radujícím se, že to neodnese jen Rusko. "Největší česká textilní společnost Juta ze Dvora Králové nad Labem v minulých dnech zcela zastavila prodej do Ruska. Důvodem je pád rublu. Juta letos vyvezla do Ruska zboží za téměř čtvrt miliardy korun. Řekl to majitel Juty Jiří Hlavatý. Jestli budou propouštět, tak tam je to docela průser, protože je to jediná velká fabrika tam a v přilehlém okolí." ...Ruská nákaza se šíří do evropských bank.

Pád ropy roztáčí deflaci. Hrozí další intervence proti koruně - http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/pad-ropy-roztaci-deflaci-hrozi-dalsi-intervence-proti-korune-1146587

Sankce a krach rublu: Ruská krize zasáhne Německo - http://jdem.cz/brbtc7

Nejdůležitější země pro německý strojírenský vývoz http://de.statista.com/statistik/daten/studie/236611/umfrage/export-deutscher-maschinenbauerzeugnisse-nach-laendern-weltweit/

Již v roce 2011 analýza EWI je varovala, že se v Evropě blíží deflace - http://www.globaldeflationnews.com/as-early-as-2011-ewis-analysis-warned-that-europes-deflation-was-coming-the-latest-report-from-elliott-wave-international/

A. Alda 18.12.2014 9:07

Re: Souhlas,

Jste zbytečně optimistická.

Skutečnost bude mnohem horší.

L. Šarina 18.12.2014 10:26

Re: Souhlas,

Znám Dvůr Králové, bydlel jsem Na Nábřeží dukelských bojovníků, můj tatík studoval(a posléze učil)na tamní textilní průmyslovce a už tenkrát měla TIBA problémy s CCCP když byla výhradní dodavatelkou a jen 2% výroby šlo na západ za valuty. Co bráni Rusku nakupovat v Číně textil a celá JUTA mu může být ukradená.

V. Patkoš 18.12.2014 13:41

Re: Souhlas,

Nebuďte za šaška, Rusko je pro nás naprosto marginální trh, ikdyby zkrachovali kompletně, tak se to u nás nijak zásadně neprojeví.

J. Boleslav 18.12.2014 18:29

Re: Souhlas,

3% zahraničního obchodu. Veškeré kolaborantské strašení je úsměvné.

J. Pražák 18.12.2014 23:53

Re: Souhlas,

Připočítejte k tomu exporty subdodávek z ČR pro Německo, které jdou po finalizaci z Německa do Ruska a dojdete k úplně jiným procentům.

J. Schwarz 18.12.2014 15:46

Re: Souhlas,

Celý vývoz nějaké Juty i ztráty pana kellnera musí česku mnohonásobně vykompenzovat pokles ceny ropy. A pokud Evropa potřebuje drahou ropu, plyn a vysoký kurz rublu aby mohla s Ruskem "obchodovat" a evropané měli "práci" pak jim navrhuji ať do Ruska vozí své zboží zdarma. Evropané budou mít práce dost a Rusové zase radost... všichno dostanou, co si přejí a budou krásné Vánoce...

B. Uhlich 18.12.2014 0:48

Tak tak , tady se nedá nic dodat.....................

.