Neviditelný pes

GLOSA: Na černých životech záleží?

18.6.2021

Na černých životech Demokratické straně v USA ve skutečnosti nezáleží – tedy alespoň měřeno počtem potratů, které absolvují ve Spojených státech Afroameričanky. Ačkoli činí černí Američané v populaci přibližně 16 %, jejich podíl na potratech je bezmála 40 %.

Demokratická strana USA prosazuje, aby se reprodukční právo (právo zabít své dítě) stalo základním lidským právem, což by se při tomto statistickém poměřování dalo vskutku zhodnotit jako genocida zabalená do luxusní krabice značkového zboží s nápisem „svoboda“.

A vezmeme-li v úvahu např. newyorské Afroameričanky, které dokonce více svých dětí zabijí, než porodí, pak můžeme politiku Demokratické strany USA považovat nepřímo za snahu Afroameričany postupně vyhladit.

Vysoký podíl potratů u Afroameričanek je např. v Alabamě, kde činí 61,5 % ze všech potratů, přitom podíl černošské populace činí 26 %. V District of Columbia (Washington DC) je podíl na potratech 55 % a podíl černošské populace 47 %. Daleko nejhůře je na tom stát Mississippi. Černošská populace je zde zastoupena cca 37 %, přitom z celkového počtu potratů 2.985 se Afroameričanky podílely bezmála 72 % (2.147).

V každém případě je smrt potratem u Afroameričanů daleko nejčastější důvod úmrtí. Častější, než rakovina nebo zastřelení bílým policistou. V roce 2018 bylo ve Spojených státech hlášeno 619 591 umělých ukončení těhotenství.

Převzato z webu Konzervativní noviny se souhlasem redakce.zpět na článek