Neviditelný pes

GLOSA: Myslíte, že šéf Pfizeru už je naočkován?

10.3.2021

Rozumí se proti covidu, a to oběma dávkami vakcíny, kterou jeho firma vyrábí a ve velkém distribuuje po světě. Tím šéfem je Albert Bourla (sluší se znát jméno byznysmena, jehož produkt zachraňuje životy).

Izraelské servery informovaly v pátek 5. března, že očekávaná návštěva Alberta Bourly a jeho doprovodu v Izraeli se odkládá. Šéf newyorské firmy Pfizer měl přiletět v pondělí 8. března.

Odklad jeho návštěvy má pozoruhodný důvod. Jistě by nebylo překvapivé, kdyby s ohledem na pozici, jakou ve firmě zastává, obdržel už dávno obě dávky vakcíny. Jak se ale ukázalo, není tomu tak.

Web listu The Jerusalem Post napsal („Pfizer CEO’s Israel visit cancelled because he is unvaccinated“), že v prosinci 2020 Bourla prozradil, že očkován ještě nebyl, protože nechce předbíhat a počká, až jeho věková skupina bude na řadě (je ročník 1961). Aktuálně je na tom tak, že obdržel první injekci, nikoli druhou – a to je důvod odkladu jeho návštěvy.

Ta by se měla uskutečnit později, někdy na konci jara.

Věc má také svoji politickou dimenzi: Izrael je před volbami a premiér Netanjahu by mohl Bourlovu přítomnost v zemi využít ve svůj prospěch. Spekulace na toto téma není ale obsahem tohoto příspěvku. Pouze přináší odpověď na otázku uvedenou v titulku.

Inu, někde lidé mnohem menšího významu při očkování předbíhají, jinde je tomu jinak. Co víc k tomu ještě říci?

Převzato z blogu autora s jeho svolením.zpět na článek