9.7.2020 | Svátek má Drahoslava


Diskuse k článku

GLOSA: Měření celebritou

Jak se pozná průšvihová pandemie od běžné? Třeba tak, že postihuje i známé osobnosti. Lidé považují politiky, hvězdy showbyznysu, boháče i celebrity za odolnější vůči nákaze. Rozuměj za schopné se izolovat a vše přečkat v klidu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kolman 30.3.2020 13:25

I na pány v krytém voze,

také někdy trhne.

Jeden den se kolo zláme,

jindy vůz se zvrhne.

Karel Havlíček Borovský.

M. Krátký 30.3.2020 12:50

Víkend na chatě - v Praze jsem nasednul na své zahadě do svého auta a sám bez nasazené roušky odjel na svou zahradu s mojí ( naší ) chatou a pak to začalo - ZASE !!! slunečné počasí - stovky cyklistů na označené cyklostezce přes naší chatovou osadu v nulové vzdálenosti od našich pletivových plotů, k tomu desítky pěších rodinek místního původu a přes zákaz vjezdu ( dopravní obsluze vjezd povolen - to jsme my za§raní Pražáci ) desítky místních automobilů zkracujících si cestu mezi Nespekami a Týncem nad Sázavou a k tomu vtipné poznámky - "vidíš je - Pražáci si klidně k nám jezdí šířit koronavir" - nic nového pod sluncem - hezký den všem

D. Stirsky 30.3.2020 12:20

Celebrita je jeden z nejodpudivějších výplodů doby polistopadové. A tragédií bývá, když celebrita začne filosofovat (čest výjimkám).

V. Kolman 30.3.2020 12:44

Samotný termín "celebrita" není vinný svojí nepopularitou. Tou je spíše zneužití tohoto termínu pro označení zpěváků, herců a pod. Pod pojmem celebrita si já představuji pana Heyrovského, nositele ceny Alfréda Nobela a jiné nadprůměrně inteligentní vědce.

Ale je to diskutabilní věc názoru.

Š. Hašek 30.3.2020 14:21

Já bych tam "přidal" i Palackého, Hlávku a Švehlu. Baťa. Rašín. Možná dohromady tenčí kniha.

Někteří ale trvají na seznamu "Tančí celá Letná a mluví ČT09". Věc názoru.

M. Hoblík 30.3.2020 11:37

Blbeček promluvil? Ty bohaté na přístroje připojíme, i kdyby byli starší, než britská stařenka. Chudé však selektujeme podle věku.

V. Pokorný 30.3.2020 9:59

Já si myslím, že ta oznámení, které zdůrazňují, že epidemií jsou postiženi i osoby uvedené v článku mohou být pravdivá, ale taky nemusí, a že jde jen o hrátky s plebsem. Podobné případy v minulosti byly. A že určití lidé chtějí, aby tedy ten plebs si myslel, že i slavní a bohatí jsou s ním na jedné lodi. Což nikdy nebudou.

P. Flener 30.3.2020 9:27

Proč říkáme některým lidem celebrity - abychom je odlišili od řadového plebsu. V tom názvu celebrity se často skrývají jedinci nejhoršího křivého charakteru, zloději, padouši, smradlaví politici a vůbec žumpa lidstva.

J. Frček 30.3.2020 3:38

Lidi, zustavejte doma. Woe, ja musim chodit do prace. Slysim furt Bejbise, hlavne chodte do prace. A tak tady na sebe prskame a modlime se, aby to nekdo do te rachoty nepritahl...

R. Langer 30.3.2020 5:43

Dovolenou nemáte?