1.7.2022 | Svátek má Jaroslava


GLOSA: Lidice, Srebrenica, Buča…

5.4.2022

Jsou zločiny, nad nimiž zůstává rozum stát a pozorovateli se nedostává slov. Lidice, Srebrenica – a nyní ukrajinská Buča. Město západně od Kyjeva, o jehož existenci mnozí dosud ani nevěděli, vešlo do černé historie lidstva.

Bylo připsáno na seznam zločinů současného kremelského vedení.

Nacističtí vrazi v Lidicích oddělili muže od žen a dětí. Srbové a jejich spojenci masakrovali ve Srebrenici muže a chlapce, ne ženy. Zabijáci v Buče nerozlišovali. Do společného hrobu byli zahrnuti muži, ženy, děti.

Hrůzné obrázky, které byly pořízeny poté, co město opustili ruští agresoři, potvrdily to, co známe odjinud. Namátkou: z obou čečenských válek, z Jižní Osetie, ze Sýrie. Všude se Rusové projevují barbarsky. K neozbrojeným civilistům se chovají jako kruté bestie. Vraždí stejně brutálně a nelítostně jako teroristé, ať už v Izraeli nebo jinde – na Západě, ve třetím světě, kdekoli.

Putinova soldateska si může s teroristickými zabijáky podat ruku. Buča je novým důkazem.

Vpád do suverénní země podpořený vymyšleným důvodem. Falešným, absurdním, účelovým. Milionům lidí se ze dne na den dramaticky změnil život. Západ je často kritizován za tzv. vývoz demokracie. A co exportuje Putin? Nezměrné utrpení, bolest, muka, destrukce, vraždy, mrzačení, vyhánění lidí z jejich domovů, potoky krve a slz, bezmezné zlo.

Také vás napadlo, docela obyčejně lidsky, jaký to má všechno smysl? Máme hodně o čem přemýšlet.

Tak jako nitky z Lidic vedly až k arcizločinci Hitlerovi, vedou nitky z Buči do Kremlu. K arcizločinci Putinovi, který se 24. února 2022 zapsal do historie. Tím nejhorším možným způsobem.

Hitler spáchal sebevraždu, další nacističtí zločinci stanuli v Norimberku před soudem. Tenkrát ještě, navzdory všem prožitým hrůzám, svět v jistém smyslu ještě normálně fungoval. Zvrácenost dnešního světa lze už nyní ilustrovat tím, že Putin před mezinárodním soudem nikdy neskončí. Dokonce se s ním bude vyjednávat jako jedním z „partnerů“.

Je myslitelné, že by Spojenci v průběhu druhé světové války, po pekle na zemi, které Velkoněmecká říše způsobila, jednali v podstatě jako rovný s rovným s nacistickým Führerem? Šílená představa. Jako je šílená celá tato válka.

Převzato z blogu autora s jeho svolením.SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™
SOUTĚŽ: Vyhrajte zásobu Nutrilonu 2 Profutura CESARBIOTIK™

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krabici plnou pokračovacího kojeneckého mléka Nutrilon 2 Profutura CESARBIOTIK™. Zbrusu nová receptura...