26.2.2021 | Svátek má Dorota


GLOSA: Laická úvaha

19.8.2020

I když nesleduji situaci v USA soustavně, přesto mi vychází následující úvaha:

Demokraté použijí proti Donaldu Trumpovi cokoli. Teď je to covid, otevírání škol a návrat k normálu. Čím bude situaci svízelnější, tím silnější zbraň budou mít. Jako ostříži hlídají každou sebemenší chybu presidenta.

Kamila Harris je Bidenův mistrovský tah! Jako věrozvěstka levice a politické korektnosti je dokonalá! Sledoval jsem ji při výsleších v rámci Muellerovy komise. Husí kuže mi naskakovala. Navíc dobře vypadá. A to na povrchnější lidi platí. Jak jen tolik Američanů, tedy jak se zatím zdá, může preferovat Bidena? Co ten člověk dokázal ve své kariéře? Nijak se tím nepochlubil. Jak přibližně pravil Seneca: Člověka třeba soudit dle toho, co udělal, ne co povídal. Platí dokonale na srovnání Trump-Biden!

Navíc je tu Bidenova mentální ochablost. V extremním, ale možném případě by se Harris stala prezidentkou! Děsivá představa! Proti ní se zdá Hillary Clinton jako dobračka. Za padesát let, co žiju v sousedství USA, jsem odtamtud neslyšel tak neuvěřitelné požadavky, takový nihilismus, absurditu, jako v poslední době. A čínský satanáš Si Ťin-pching se jistě pochechtává, jak mu ten virus jde na ruku. Ale přece to, co dopustil, nemá daleko od zločinu proti lidskosti! Dojde ke spravedlivému vyrovnání? Sotva.

Mám veliké obavy, že Trump tomu ohromnému náporu medií a demokratických nepřátel neodolá a volby nevyhraje. (Prosazování volby poštou už mnoho napovídá o pravděpodobnosti podvodů.) To pak bude na velmi podivnou budoucnost založeno.

Omlouvám se za svůj pesimismus. Ale pesimista je prý dobře informovaný optimista.

Nějak bylo, nějak bude, uklidňovala se moje babička, když byla v nesnázích. Jak asi bude v dalších letech tohoto století? Výsledek podzimních voleb v USA o tom nepochybně mnohé napoví.Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan
Bizarní zážitky z těhotenství: Vůně hlíny, hlava v oblacích a neodolatelná chuť na molitan

Těhotenství přináší hodně zajímavých situací a stavů, které jsou jiné než obvykle. Máte chuť na jídlo, které jste předtím nemohla ani vidět,...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.