Neviditelný pes

GLOSA: Konečné vítězství zabitého teroristy

4.5.2011

Latinské terror znamená strach, hrůza, zděšení. Cílem teroristů není zabíjet, ale vyvolávat teror. Vraždění je prostředkem vedoucím k tomuto cíli. Teroristé nevraždí v skrytu a tak, aby se na to nepřišlo. Malárii zabijejícící desetitisíce lidí způsobuje plasmodium. Tento mikrob by byl bezmocný, kdyby ho neroznášeli komáři. Teroristé vraždí a teror šíří média. Kdyby šlo o potlačení terorizmu, likvidovali by Američané potichoučku jednoho náčelníka teroristů za druhým a nevykřikovali by to do světa. Nikdo neudělal teroristům lepší reklamu než Barack Hussein Obama a jásající občané před Bílým domem skandující USA, USA.

Ničím nemohl americký prezident lépe pomoci doktoru medicíny Ajmanu Zavahrímu mobilizovat mstitele než spuštěním rituálního tance nad mrtvolou poraženého nepřítele.

Specifický maločeský příspěvek si neodpustil Petr Hájek. Podle něho byl Usáma bin Ládin mediální fikce. Kdy přijde tento rádce našeho prezidenta na to, že také Muammar Kaddáfí je mediální fikce a to, co se nám předvádí na televizních obrazovkách, je grandiózní hollywoodský velkofilm? Zaplatila ho naftařská lobby, které nestačí zdražení nafty způsobené ustrašenou reakcí světa na Fukušimu?

Obama potřeboval ukázat, že výdaje za boj proti terorizmu nejsou vyhozené peníze. Zároveň předem varuje a šíří strach z pomsty pohrobků bin Ládina. Poselství? Peníze na boj proti terorizmu budou zapotřebí dál!

A jak se dočítám v dnešních LN, trhy smrt Usámy uvítaly.

Jestli nebyl bin Ládin ikonou dosud, teď se ikonou stává.

Převzato z Vinar.bigbloger.lidovky.cz se souhlasem autorazpět na článek