22.9.2020 | Svátek má Darina


GLOSA: Konečně v bezpečí!

20.5.2019

Asia Bibiová je asi nejznámější pákistánská křesťanka. V roce 2009 byla lživě obviněna z rouhačství a odsouzena k trestu smrti. Letos v lednu se dočkala pravomocného osvobozujícího rozsudku. Vyhráno ale neměla.

Asia Bibi

Asia Bibi

Pákistánský stát jí musel poskytnout ochranu. Na tajném místě, kdesi v přístavu na jihu země. Ač osvobozena, svobodně žít nemohla. Spíše v režimu domácího vězení.

Důvod je prostý: fanatičtí pákistánští muslimové, jejichž vrcholným snem bylo vidět Asii visící na oprátce, byli schopni ji zamordovat, jakmile by se jim dostala do rukou.

Jediné řešení – odjezd do zahraničí. V tomto případě do Kanady, kde už získaly azyl její dcery. Kanada byla připravena a my, kdo její příběh sledujeme, jsme se stoupajícím znepokojením čekali, kdy k tomu dojde. Uplynul únor – stále nic. Pak březen, duben – a opět beze změny.

Až nyní, v květnu přišla ta dobrá zpráva. Osmého května hlásily světové servery, že Asia Bibiová je v bezpečí v Kanadě.

Přiznám se: ulevilo se mi. Byť jen částečně, nutno dodat.

Na internetu se objevilo video, v němž jistý islámský fanatik sděluje, že přiletěl do Kanady, aby Asii zavraždil. Píše o tom web Catholic Register. Tento služebník zla měl přicestovat do Kanady několik dnů poté, co v této zemi našla Asia útočiště. Zpravodajský server Catholic News Service o tom informovala v prohlášení 14. května asociace British Pakistani Christian Association.

A co je neméně děsivé: podle zpráv portálu Christianity Today z 10. května čeká ve stejné celé smrti, v níž seděla před časem Asia, další pákistánská křesťanka odsouzená k oběšení za údajné rouhačství – Šagufta Kausarová. Stejný verdikt vyslechl i její manžel.

Jak patrno, stále je s kým se solidarizovat, na koho myslet – a za koho se modlit.

Stejskal.estranky.czExkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19
Exkluzivní rozhovor s naší Hankou: 12 hodin před plánovaným císařem jsem se dozvěděla, že je syn pozitivní na Covid-19

Naše kolegyně a bývalá šéfová eMimina Hanka v úterý 8. září porodila zdravou holčičku Emičku. Plánovaný porod císařským řezem zkomplikoval Covid-19...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.