13.8.2020 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

GLOSA: Kdepak muž z Měsíce

Mají evropské identitární strany slabost pro Rusko? Zdá se, že ano. I kdyby nebylo aféry v Rakousku, i kdyby se již bývalý vicekancléř nenechal nachytat s „Rusy“, i kdyby jim za jejich peníze nenabízel bianco šek, i jiní čerpají z ruských zdrojů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Pavel 24.5.2019 19:44

Re: Jó, ti Austrijáci,

S ohledem na tom, kam strkáš svou hlavu bys měl být na větry zvyklý. Normální občané ČR mají raději čerstvý vzduch, kterého jsme se bohužel dočkali až po roce 1989.

P. Pavel 24.5.2019 19:42

Re: Netroškařit!

Dřív nebo později v puťkově prdeIi potkáš i co nevidět bývalou rakouskou ministryni zahraničí, volksrusáku.

J. Kanioková 24.5.2019 17:47

Chicht :)

V. Liptovský 24.5.2019 17:02

Najväčší diplomatický úspech Rakúšanov -

- presvedčili svet, že Hitler bol Nemec a Beethoven Rakúšan... Ale spomeňte si - ako pred desaťročiami Československo nakupovalo rôzne embargované zariadenia cez rakúske firmy, pravda, poriadne predražené, firmy sa dobre nabalili...

V. Novák 24.5.2019 16:40

Re: Netroškařit!

Jak kdy...

Na Moskvu táhl Schwarzenberg jako Napoleonův spojenec.

M. Valenta 24.5.2019 13:32

Re: No

Tak hloupoučkou výmluvu by nedali dohromady ani v Moskvě, blahopřeji paní Svobodová.

S. Kubů 24.5.2019 13:05

Re: Není vůbec důležité co žvanil Strache.

Cui bono ?

P. Zinga 24.5.2019 13:02

Jó, ti Austrijáci,

ti se maj! Závidím jim, že to mohou a chtějí hrát na obě strany. To my ne, když na věčné časy, tak na věčné časy, tedy až do další změny směru větru.

S. Kubů 24.5.2019 12:54

Re: Netroškařit!

Hlavně aby tam neměli taky ruská vejce. Z toho jsem měl vždycky největší strach.

J. Poláček 24.5.2019 12:43

Re: Netroškařit!

Navíc v dobách Napoleonských bylo Rakousko spojencem Ruska proti Francii. Takhle snad pokračovat nebudeme ...

Ś. Svobodová 24.5.2019 12:07

Re: No

Ale houbelec. Strache by kšeftoval s kdekým, kdo by mu nabídnul podporu za oplátku. Nějak zapomínáte, že se ta žena byla jen nastrčená volavka a Rusko s tím nemělo nic dočinění.

Ś. Svobodová 24.5.2019 12:03

Tentokrát mimo.

Když se z celé záměrné a vyprovokované kauzy vynechá Rusko, co zbyde?

Žena která tvrdí že kupuje vlivný list a chce investovat v Rakousku a politik, který jí slibuje za podporu v onom listě protislužby.

To není nic, co by se nedělo naprosto běžně. Pravda, u nás Babiš lakotil a noviny si koupil sám aby nemusel nikomu solit. Rakouský hajzlík chtěl platit ze státního a je dobře že odstoupil. Ovšem rakouský příklon k Rusku bude tak stejný jako ke každé jiné zemi ze které se přikutálejí love. Peníze nesmrdí.

J. Lepka 24.5.2019 11:42

Re: Není vůbec důležité co žvanil Strache.

Odvážné tvrzení: "Jedno je jisté: nebyly to ruské tajné služby"

Jakkoliv nehodlám přeceňovat ruský vojenský potenciál, odmítám podceňovat ruské tajné služby.

K. Wágner 24.5.2019 10:54

Re: Netroškařit!

A hlavě se učil Putin v Rakousku lyžovat....Poněvadž je s Rakušáky jedna ruka...

F. Navrátil 24.5.2019 10:20

Netroškařit!

Důkazy o ruském vlivu v Rakousku je třeba doplnit. Tak v Prátru mají ruské kolo, v cukrárnách dort Malakoff, v restauracích řízek Stroganoff a pijí vodku Smirnoff. A co je nejhorší, je tam volně dostupná hybridní dezinformační série Máša a medvěd!

F. Kusák 24.5.2019 9:54

No, větší slátaninu jsem od pana Petráčka nečetl,

jako kdyby nic nepochopil. Třeba to, že Ruská federace není vítěznou mocností, ale že to byl ideologií zmítaný Stalinův Sovětský svaz, že Rakousko bylo rádo nacistické a Hitler byl kdysi rakouským občanem. Nebo že tehdejší dohoda se Sovětským svazem byla v podstatě jedinou možnou, jinak by se Rakousko rozdělilo na dvě části, podobně jako Německo a Vídeň by čekal podobný osud jako Berlín, a taková maličkost, že rakouská životní úroveň je jednou z nejvyšší na světě, přesto že se mu po válce říkalo Hungerland. V šedesátých letech minulého století se mnoho Rakušanů, žijících v Československu, houfně stěhovalo zpět do Rakouska. Proč asi. Rakousko, a zaplaťpánbůh pro ně, nepoznalo nic podobného jako my nebo Maďaři. Tak ať si autor ty své úvahy nechá spíše pro nás. Rakušané ví lépe než my, co je pro ně lepší.

S. Kubů 24.5.2019 9:40

Stream 2

Autor zapomněl zmínit tento projekt merkelovského Německa v době protiruských sankcí.

A. Alda 24.5.2019 9:31

Ale kdež.

Spolupráce Vídně s Moskvou je mnohem staršího data. Pouze války minulého století to přerušily, ale to je jen taková drobná historická výchylka.

V. Pavelka 24.5.2019 8:38

Re: Co se LePenky týče

To jsou informace které nám Naše, JEJICH prý veřejnoprávní televize ,neposkytne jako třeba všechy požadavky stávkujících ve Francii, že je mezi nimi i přístup do TV France "a konec cenzůrování jako v Čt,kde nám reportér přežvýká a cenzůruje informace ,abycho m se nenakazily.

J. Pokoutný 24.5.2019 8:23

Re: Rakousko

O žádnou křivárnu se pochopitelně nejedná. Tohle byla naprosto klasická zpravodajská hra, jako vyseknutá z příruček pro agenty, jaká se hraje prokazatelně od 17. stol. (hezky ji popisují v zábavné formě Dumas ve Třech mušketýrech, nebo Merle ve Fortune de France / Dědictví otců). Takže jediná otázka zní, kdo tu hru sehrál?

V. Pavelka 24.5.2019 8:16

No

Myslím že "Strache",je jemné připomenutí se Ruska, kde všude má své

prsty ,dodnes pořádně nevíme co Rakousko stálo, že bylo puštěno do neutrality .Maně mi přijde, že Zeman s lehce vlezlou prokremelskou kartou vyváženou čínským kamarád čoftem plní roli mořenína , kterou si prvoplánový idiotský etablisment neumí představit a zneužívá toho . A představa kde mohlo být Československo,se svou zachovalou a připravenou ekonomikou v porovnání s Rakouskem (případnou injekcí Maršalova plánu")mě sejří fest,GottWaldovi idealisti kteří nás potopili a zabrzdily,by měli postavit pomník vlastní blbosti, a podobných iluzí které jdou proti konání klidné lidské přirozenosti.

J. Vrzal 24.5.2019 8:04

Nordstream

Ovsem Schroeder byl socialista. Merkelova je udajne konzervativec. To neni o pravicovosti ci levicovosti.

Putin by byl na hlavu padly, kdyby nevyuzivaval tak neuveritelne pitomych politik.

R. Gramblička 24.5.2019 7:58

Co se LePenky týče

těžko jí můžete vyčítat, že si půjčila u ruské sberbank, když jí na nátlak ze strany státu a NGO odmítly půjčit všechny banky v zemi. Být to liberálně demogratická strana, už by všichni řvali cosi o diskriminaci a zneužívání státní moci. Ale u FN účel světí prostředky, že áno

R. Gramblička 24.5.2019 7:51

Re: Rakousko

...křivárna ze strany tvůrců videa

R. Vacek 24.5.2019 7:23

Ono taky kde mají najít zastání strany,

které jsou proti islamizaci Evropy, kterou nám ordinuje Brusel s jejím multikulturním blouznění, že.

T. Wiszniewski 24.5.2019 3:39

Není vůbec důležité co žvanil Strache.

Naprosto zásadní je, kdo Strachemu před dvěma roky nastražil past s falešnou Ruskou. Jednalo se o profesionální provokaci, jakou jsou schopné realizovat pouze tajné služby. Jedno je jisté: nebyly to ruské tajné služby. A zde je obrovský problém: západní tajné služby je možné zaúkolovat ke skandalizaci politiků, kteří se odmítají podrobit diktátu bruselské byrokracie. Demokracie v EU? Ani náhodou, EU je zrůdná totalita.

V. Braun 24.5.2019 1:58

Re: Rakousko

Máte pravdu, však se také Strache k té křivárně přiznal, i když to prý byla jen nerozvážnost.

P. Černoch 24.5.2019 0:23

Rakousko

Ono už slavné video..Strache který ještě přede dvěma roky nebyl ve vládě se opil s falešnou Ruskou a opil se nejspíš jako zvíře a plácal kraviny jak už opilý muži plácají.Někdo tu situaci připravil,natočil a zveřejnil skoro týden před volbami do EU parlamentu.Tomu bych neříkal spolupráce z Moskvou.,ale přinejmenším křivárna.