2.12.2020 | Svátek má Blanka


GLOSA: Kateřina Putinová se vdává...

27.4.2012

... a Korea to bude sledovat

Dcera Vladimíra Putina, nastupujícího presidenta Ruské federace, se bude vdávat. Po třináctileté známosti si totiž bere Yonn Joon-wona, syna bývalého vojenského přidělence (a dnes admirála ve výslužbě) Korejské republiky v Ruské federaci. Snoubenci se seznámili v červenci 1999 na moskevské mezinárodní škole. Svatba je plánována na 7. května v Moskvě.

Pochopitelně netuším, jestli rodiče se sňatkem od počátku nadšeně souhlasili, nebo zda byli striktně proti. Jsem si ale jist, že si uvědomovali složité vztahy mezi Ruskem a Koreou. Stačí vzpomenout (nakonec neuskutečněnou) dohodu mezi Ruskem a Japonskem o rozdělení Koreje (Japonsko nakonec zvolilo jako výhodnější cestu válku, kterou v roce 1905 vyhrálo a pět let nato okupovalo Koreu celou), sovětskou podporu Kim Ir Sena za druhé svěrové války (i když SSSR vyhlásil válku Japonsku až 8. srpna 1945), podíl SSSR na rozdělení Koreje v letech 1945-8 a konečně nelze zapomenout na sovětskou podporu KLDR v Korejské válce. Dovedu si tedy představit, že rodiče nebyli vznikajícímu vztahu nakloněni a nemyslím si, že by tento sňatek nějak domlouvali.

Na druhou stranu, nic nepodtrhuje měnící se vztahy mezi Korejskou republikou a Ruskou federací lépe, než tato událost. Obě země dnes spolu velmi úzce spolupracují na věděckých projektech (typicky vesmírný výzkum), ruští studenti studují na korejských univerzitách (zejména z ruského Dálného východu), Korejci investují v Rusku (Hyundai Motor) a rodí se plány na plynovod, který by ruský zemní plyn dovedl do Soulu i Pchjongjangu.

Přeji tedy oběma snoubencům dostatek sil k překonání všech potíží, které svět přináší, a aby byli jeden druhému oporou a prožili spolu klidný a spokojený život.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.