5.12.2021 | Svátek má Jitka


GLOSA: Kásem Solejmání eliminován

7.1.2020

Z pohledu Izraele patřil k jeho nejzavilejším a nejnebezpečnějším nepřátelům. Proto jeho eliminaci, k níž došlo v noci na pátek (3/1), nelze než přivítat. Jeho tvář byla tváří zla. Podporovatel teroristů dostal, co zasloužil.

Nebyl to akt státního terorismu, ale v kontextu toho, co se na Blízkém východě a v poslední době zejména v Iráku děje, akt vynucené sebeobrany. Americká trpělivost dosáhla svého limitu, sklenice přetekla, ucho se utrhlo.

Web Times of Israel přinesl v souvislosti s likvidací tohoto člověka vzpomínku US generála Davida Petraeuse, někdejšího velitele mezinárodních sil v Afghánistánu a později v Iráku. Petraeus v roce 2010 připomněl vzkaz, který mu poslal Solejmání:

Generále, měl byste vědět, že já, Kásem Solejmání, řídím politiku Íránu ve vztahu k Iráku, Libanonu, Gaze a Afghánistánu.

Slova, která vypovídají o mnohém. O tom, koho Írán podporuje v těchto zemích. Stačí uvést Gazu a její vládnoucí teroristickou organizaci Hamas. A tisíce raket vyslaných s podporou Íránu (jmenovitě Solejmáního) na židovský stát. Však se Hamas íránskou podporou nikdy netajil a do Teheránu adresoval nejhlubší soustrast.

Pásmo Gazy ovládané Hamasem se stalo předmostím Íránu v těsném sousedství Izraele. Toho Íránu, který usiluje o vymazání židovského státu z mapy Blízkého východu jako rakovinového nádoru.

Součástí této zvrácené politiky byl i generál Solejmání. Také proto je dobře, že byl přemístěn do muslimského ráje.

Stejskal.estranky.czAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.