22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

GLOSA: Je Trump horší než Putin?

Když jsem četl první reakce většiny komentátorů a západních vlád na oznámení Donalda Trumpa, že Spojené státy chtějí odstoupit od smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), tak jsem získal dojem, že Trump je považován za větší nebezpečí než Vladimír Putin.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Holíček 26.10.2018 8:12

Špatně položená otázka.

Tenhle slovní obrat nemám rád, protože odpovídající ho používá proto, že se mu otázka nehodí do krámu, k čemuž mohou existovat různé důvody. Tady si ji pokládá Robejšek sám, aby mohl použít připravenou odpověď, kterou použít hodlá.

Přitom o Putina v podstatě až tak nejde, jen je potřeba najít nějaký cíl, od kterého by se dalo odrazit. USA objektivně slábnou, protože lidí přibývá a bude přibývat dál a lidstvu jako takovému i Státům zvlášť, by vyhovovalo, kdyby došlo k redukci. "Geometrický" nárůst se ukočírovat nedá a Rusko na to nakonec stejně doplatí.

Trump se snaží trend zpomalovat na základě zdravých selských úvah, ale sousto je velké a množství opatření, kterých by bylo zapotřebí je převeliké . Tak to zkouší tu a tam a Rusy přitom nemůže pustit ze zřetele.

Má toho dost, hodně nepřátel a zas tak zručný není. Robejšek ho nezachrání. :-))

I. Schlägel 26.10.2018 9:18

Re: Špatně položená otázka.

Ehm, lidí přibývá, ovšem nikoliv v Rusku. K redukci, nejlépe přirozenou cestou, by mělo dojít zejména v Africe, čehož se nejlépe dosáhne vypovězením smlouvy o raketách krátkého a středního doletu. Robejška strčíte do kapsy levou zadní.