30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

GLOSA: Je plyn bezemisní?

Že je klima příliš rozkolísané, je známo. Právě proto vyspělý svět snižuje emise CO2. To jsou fakta už natolik zažitá, že se učí i na základních školách. I žáci mají chápat prvky základní rovnice.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kain 20.7.2021 12:03

Souhlasím.Viděl jsem hořet pitomou elektrokoloběžku.To byl fičák který se jen tak nevidí.Což teprve požár elektroauta.To nikdo neuhasí a pokud by se to stalo někde kde je frekvence,tak pomáhej pánbůh.

M. Šejna 20.7.2021 11:57

Hm,

a proč se tedy otepluje? On se zvyšuje globální atmosferický tlak?

Proč má studený vzduch vyšší tlak, než teplý?

A proč je vodni pára skleníkový plyn, když podle vás být nemůže?

P. Trojan 20.7.2021 11:26

:-)

J. David 20.7.2021 10:54

Kupte káď, až Vám ten engemét zahoří, tři dny máčet v kádi s vodou.

J. David 20.7.2021 10:51

Nu, furt mne EU a vláda straší a usurpuje. I upšouknout se irituji, abych nějakým uhlovodíkem nanarušil z prdu carbonovou stopu. Covid a vakcinace. Očkovanci řičí proti neočkovancům, ale proč, jsou očkovaní, takže bacila nechytí. Že by ale to byla jiná věc? Imunologové se smi mezi sebou vadí a přou, jak vakcina funguje a která. Je či není očkovanec s bumážkou vakcinace bacilonosičem? Rynair měl pochybnosti, bon. Není lépe býti přírodním bacilonosičem, než očkovancem s mutacemi viru z řecké abecedy? A putyka, u rabies s injekcemi do pupku jsem také do krčmy nesměl, snad to i s Covidem přežiji. Volátko poleji doma a laciněji, než u krčmáře.

P. Pepax 20.7.2021 10:29

Souhlas.

L. Dočekal 20.7.2021 10:05

Bezemisní není ani e-auto.Dokonce zatíží prostředí více než kvalitní diesel.Sice skoro neškodí při provozu,ale při výrobě,hlavně akumulátorů dává přírodě pěkně zabrat.A při životnosti nějakých 160000 km,což je asi osm let,žádnej zázrakA elektřina také nevzniká sama od sebe.A dát si ten samozapalovač do garáže může jen sebevrah

P. Trojan 20.7.2021 9:56

Oprava překlepu: troposféra je oddělena od okolí "tropopauzou".

P. Trojan 20.7.2021 9:54

Chybná je nejen ideologie, ale i věda, na které je tato ideologie založena.

Složení atmosféry nemá na průměrné globální teploty vliv. To už začíná být zcela zřejmé. Dnes už nejde jen o objev Zeller-Nikolov, ale i o skvělé práce Wilde-Mulholland. Plynná atmosféra (jakéhokoliv složení) podle těchto nejnovějších objevů otepluje planetu pouze velikostí celkového atmosférického tlaku. Běžnými meteorologickými procesy - pohyby vzduchových mas. Atmosféra totiž "nabírá" diabaticky za dne teplo od zahřátého povrchu a pak ho adiabatickými procesy "recykluje" v atmosféře. Adiabatický děj je to proto, že zahřátý vzduch se oddělí od povrchu a stoupá, nahoře je pak troposféra oddělena od okolí troposférou. Vzduch energii neztrácí a přenáší ji na vzdálený povrch (v Haedleyho buňce např. z tropů na Saharu). (wiki: Adiabatický děj je termodynamický děj, při kterém nedochází k tepelné výměně mezi soustavou a okolím). Globální povrchová teplota je tedy dána pouze množstvím energie přijaté od Slunce a velikostí atmosférického tlaku. Globální povrchovou teplotu lze spočítat z výšky troposféry, teploty tropopauzy a teplotního gradientu.

L. Písařík 20.7.2021 9:35

Ovlivní asi tak, jak když moucha sedne na mostní konstrukci, ta se sic prohne, ale nepatrně.

I. Schlägel 20.7.2021 9:11

Ano, proces již probíhá. A akceleruje.

F. Navrátil 20.7.2021 8:27

Civilizace, která si sama klade nesmyslná omezení, bude vymazána civilizacemi, které si taková omezení nekladou. Ve skutečnosti je to taková řízená sebevražda.

J. David 20.7.2021 8:06

Zemní plyn CH4 ve sporáku při vaření koprovky (takřka metan). Hoření, oxidace, vodík na vodu, uhlík "kudy tudy kam". Jsem na rozpacích s uhlíkovou stopou, aby kopr v omáčce nenadělal vrásky panu P.Rada (nepřechyluji, prý je to dle EU dienstreglamá konzistentní). Asi budu domácí onikat, neb ono bude míti asi 63 pohlaví, poze hrma bude mít konkávní tvar.

J. Lukavsky 20.7.2021 8:00

I kdyby atomky Temelín, Dukovany a Temelín II. a Dukovany II. byly z USA či Indie nebo Ghany pro každého pravověrného eko-Hujera budou eko-fuj. I když kupodivu sv. Gréta (ta co vidí CO2) se k atomkám vyjádřila skoro kladně... a pak to schytala. J.L. end

R. Langer 20.7.2021 7:58

Samozřejmě.

I. Schlägel 20.7.2021 7:44

Marie Antionetta onen citát jako tehdy dvanáctiletá pravděpodobně nepronesla, ale to není z hlediska "emisí" podstatné. Podstatné je, že při těžbě, dopravě a spalování plynu vzniká přibližně stejné množství emisí jako při těžbě a spalování uhlí. Naštěstí Rusko je strategický spojenec západu, tak že z hlediska bezpečnosti dodávek plynu si nemusíme dělat starosti. Stejně jako u dodávek vzácných prvků, lithia, oceli a dalších strategických surovin z Číny, dalšího přítele západu. Nejhorším nepřítelem západu se stane Jaro, Léto, Podzim a Zima, kvarteto, které svého času tak zle zatápělo nejen československým komunistům.

R. Langer 20.7.2021 7:25

Jako že plyn je Ruska, a atomka je ... z Ruska?

Hmmm... ;-D

R. Langer 20.7.2021 7:24

"Že je klima příliš rozkolísané, je známo."

To je absolutní nesmysl, nic takového známo není. Klima je tak stabilní, jak za posledního půl miliónu let nikdy nebylo. ;-)

J. Nevrkla 20.7.2021 7:20

Ale ona už ta autorem zmiňovaná základní rovnice je ideologická hloupost.

J. Moravec 20.7.2021 6:30

Otázkou zůstává jak půlmiliardová bezemisní Evropa ovlivní tzv. “ Ekologickou katastrofu” řítící se na osmimoliardovou kouli zvanou Zemi. Asi nijak.

J. Lukavsky 20.7.2021 5:47

"Je plyn, který se náhradou za ně dopravuje potrubím do Německa, bezemisní?" No to je špatně položená otázka. Je třeba se zeptat správně: odkud je ten plyn? A hned je jasné odkud vítr vane a proč atomka je eko-fuj a plynová eko-huj. Prostě se na to musíme podívat třídně, jak říkal náš major Kolozub při PŠM (politické školení mužstva). J.L. end