6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

GLOSA: Jako ta nezbedná kůzlátka

Není to poprvé a určitě ani naposledy, co nejvyšší „kyjevští“ politici Porošenko a Jaceňuk straší, vyvolávají paniku svými zaručenými zprávami o vpádu ruské armády…

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
30.8.2014 11:06

Re: Zase novej Putinovsky idiot

Vy stará ochechule, jak vás nazvat a neurazit přitom dámské přirození?

P. Ryšavý 30.8.2014 2:48

Cynik

Všichni o tom ví, ne jen Ukrajina, ale pořád doufali, že Putin odejde v klidu a neztratí tvář...

Jenom Cynik se tomu takto může smát. Na čí jste straně?? že se ptám co ??

J. Urban 30.8.2014 0:20

Tak si to trochu shrňme: Rusko není

ve válečném stavu s Ukrajinou, jeho armáda nebojuje na území Ukrajiny. Ti, kdo bojují proti ukrajinské armádě a státní moci jsou tedy jen teroristé, podobně jako jsou teroristy hamásovci v Gaze nebo Islámský stát. Je legitimní a logické, když se stát snaží teroristy zlikvidovat všemi prostředky. Je legitimní a logické, že mu v tom pomůže ten, koho o pomoc požádá. Je nelogické a protiprávní z pohledu civilizovaného Evropana, když někdo teroristy obhajuje či dokonce podporuje. Ukrajina je suverénní, mezinárodně uznaný stát a ani ubohé nadávky na tom nic nezmění.

J. Brunner 30.8.2014 0:50

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Nic není takto jednoduché.

K. Vyšata 30.8.2014 0:50

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Ano, Rusko není ve válečném stavu s Ukrajinou, to máte pravdu. Jestli vycházíte z deseti zadržených ruských parašutistů jako důkazu o vpádu ruského vojska na Ukrajinu, nezbývá mi než v intencích vašeho chápání považovat 400 a více ukrajinských vojáků vpadnuvších na ruské výsostné území jako začátek invaze Ukrajiny. Ale Rusko se zachovalo velmi civilizovaně, nechalo vystrašené a hladové ukrajinské vojáky odpočinout od namáhavého vraždění svých spoluobčanů, dalo jim najíst a poslalo je zpátky bránit fašistickou chuntu. Snad těm vojákům už bude hanba nechat se zneužívat za zájmy oligarchů a pomatených pučistů.

P. Vítek 30.8.2014 1:03

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Hra "rozdel a panuj" bude platit vzdycky.Nenavist k sovetum byla zvolena genialne.Sest much jednou ranou....pekne ve stinu se nepozorovane soudruzi kapitalisti vsech zemi navzajem dotuji z nasich penez.

J. Urban 30.8.2014 1:08

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Jste nám nějak zastydnul, soudruhu, kde máte ty sověty? :-)))

P. Sulc 30.8.2014 1:23

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

No, ten dnesni rusky rezim neni nepodobny tomu sovetskemu. Az tatka Putin jeste vice pritahne oprate, bude i dosti podobny tomu stalinskemu, pomalu ale jiste sw tomu blizi. Ale asi se to tak bratrum Slovanum libi, sami si zrejme neumi vladnout, stejne jako Cesi ale i jini Slovane.Pro hadave, urafane  a arogantni  Slovany je demokracie zrejme skazonosna.

J. Vyhnalík 30.8.2014 15:48

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

A co takhle něco o tom Ukrajinském režimu? Nevzbouřili se lidé v Rusku, ale na Ukrajině!

Informace o hrátkách ukrajinských oligarchů: http://despiteborders.com/mocenske-boje-oligarchov-po-majdane-sa-stupnuju/#32

P. Sulc 30.8.2014 22:22

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Tak vidite, jak si ti bodri Slovane umi ''sami'' vladnout. Nezda se vam, ze ty Slovanske ''demokraticke'' staty jsou prolezle zlodeji, tunelari a korupcniky o poznani vice, nez ty neslovanske?

J. Vyhnalík 31.8.2014 0:18

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Však to USA a EU stálo dost peněz to takhle rozes.at.

J. Vyhnalík 30.8.2014 3:16

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Pro civilizovaného Evropana je nepřípustné bombardování a ostřelování měst raketomety a těžkým dělostřelectvem. Pro civilizovaného Evropana je nepřípustné, když nějaká vláda odmítá řešit nespokojenost vlastních obyvatel demokratickými metodami a nechá je vraždit nelegálními ozbrojenci placenými miliardáři. Pro civilizovaného Evropana je nepřípustné, aby vláda státu slibovala vůči EU jedno a vůči svým občanům dělala pravý opak.

Na východě se nezačalo střílet z ničeho nic. Ti lidé volali po demokracii a samosprávě, jenže v Kyjevě jim nejen vyhnali jejich poslance a ve zfalšovaných volbách pak hlasovali za ně na ukradené poslanecké karty. Odhlasovali jim tak dokonce zrušení ruštiny, která je pro prakticky všechny na východě hlavním jazykem nejen na úřadech, ale i ve školách. Dokonce padl poslanecký návrh na zákaz používání ruštiny na veřejnosti a poslanec, který se pokusil v parlamentu promluvit rusky byl inzultován. Nelegální ozbrojenci Pravého sektoru pořádali nájezdy při nichž "zatýkali" nepohodlné poslance a místní zastupitele. Nelegální vláda jmenovala gubernátory nejbohatší oligarchy, kteří začali nastolovat pořádek svými soukromými armádami. Oligarcha Kolomojskij dokonce vypsal odměnu 10 000 USD na "Moskala" živého nebo mrtvého.

Pak přišel masakr branců propuštěných z kasáren včetně jejich rodinných příslušníků, masakr v Oděse a teprve poté proběhly referenda, ve kterých si oba regiony odhlasovaly nezávislost na Kyjevu. To vše trvalo čtvrt roku a ukrajinští politici sice slibovali v Ženevě jednání s nespokojenými občany, ale ve skutečnosti k žádným jednáním nedošlo, naopak Kolomojského bojůvky dál vraždily civilní obyvatele. První vojenské jednotky vyslané na potlačení vzpoury odmítly bojovat a místní posádky otevřely svoje sklady. Teprve Národní gardy tvořené nacionalistickými dobrovolníky z Pravého sektoru a armádní jednotky ze západní Ukrajiny začaly bojovat a zatlačovat povstalce, kteří na opravdové boje nebyli připraveni. Vláda se dohodnout nikdy nechtěla.

I. Teren 30.8.2014 4:10

Re:Tim ha_jzlom na civilistoch nezalezi

https://www.youtube.com/watch?v=f_FFOS8fvO0

Z. Baldova 30.8.2014 6:23

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Clovece probudte se  Dlouhy clanek jasne ukazuje ze jste nejen pitomec,ale provokater   Me pripadnete  ze jste autor hlavniho clanku  kovanej bolesvik i kdyz barva Vasi kuze  VVas radi nekam  do Afriky a nebo take do Usteckeho kraje

P. Dvořák 30.8.2014 6:43

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

A já se těším na to, jak zase bude Baldovka šílet, až uvidí, že jsem modrý a z toho vyvodí, že jsem rudý :-)) :-))

Z. Baldova 30.8.2014 7:31

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Ale nebojte se  vidim ze nejste modry a i kdyby jste byl zeleny rozhodne silet nebudu :):):)

Z. Baldova 30.8.2014 7:33

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

A jeste dodatek ze se aspon na neco tesite a ze Vam delam radost:):) Hlavne ze nejste  jako ten Vyhnalik cerny jak kominicka koule:):) a kovany rudy bolsevik:)

J. Vyhnalík 30.8.2014 15:51

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Nekrmte trolly ;-)

B. Hamáček 30.8.2014 6:50

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

podpora nepřítele je vlastizrada ! A žádný bolševik to neokecá.

J. Matuška 30.8.2014 10:54

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Vážený pane Vyhnalíku, vždy po přečtení článku v rychlosti přejedu seznam diskutujících. Když vidím Váš příspěvek, nikdy ho nevynechám, protože už ze zkušenosti vím, že se "něco" dozvím. Jsme zřejmě naladěni, jak se říká, na jedné vlně. Nejinak se prezentujete i na ECHO24. Nějakou dobu navštěvuji NP, takže se už začínám v "osazenstvu" orientovat. Diskutující jako Hájková, Baldová, Netzerová aj. mají názory, které nejsou slučitelné s mými. Ctím jiné názory. s čím se ale nemohu smířit, je vulgarita, nenávist, žlučovitost atp. Mám při čtení těch výlevů nepříjemný pocit. Také se mi někdy povede, že "ujedu", ale je to spíše výjimka. Asi svými příspěvky, je mohu i naštvat, ale nadávat někomu do krav, vemen, debilů, komoušů atd.?

Včera v mé oblíbené hospůdce na Císařském ostrově jsem se po čase sešel s lidmi, s ktrými jsem se právě tam seznámil. Přišla řeč i na chatování na Internetu. Důvodem, proč se tito lidé odmítají účastňovat těchto diskuzí, jsou právě ty časté vulgarity. Od pěti let jsem chodil do party kluků na "ulici". Nebo spíš běhal, Stromovka, Troja, Letná, to byl náš ráj. Náš slovník měl hodně daleko k spisovné češtině, pro náhodného posluchače to musela být hrůza. Ale v dospělém věku?

Na závěr: pane Vyhnalíku, pište, pište, pište.

J. Vyhnalík 30.8.2014 15:59

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Děkuji ;-)

Záleží na tom, kvůli čemu kdo chodí na diskuse. Já se chci něco dozvědět a srovnat si myšlenky. Proto mi nevadí, když má někdo jiný názor, důležitá je ochota a schopnost seriózně argumentovat.

Někteří lidé se zase chodí na diskuse rozčilovat a zanadávat si, těch si jednoduše nevšímám.

P. Sulc 30.8.2014 22:41

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

A jak se maji branit povstalcum, kteri jsou ve mestech zalezli jako cerv ve svestce?  A kteri sami zacali s tezkymi zbranemi?  To maji jit ukrajinsti vojaci proti tankum, minometum, delum, raketometum jen se samopaly?  A kde ti povstalci ty tezke zbrane vzali?  Bez Putina by uz davno bylo po valce a problem by se resil politicky. Jenze Putin potrebuje ten vychodoukrajinsky prumysl, o ty Rusy mu moc nejde, stejne jako na Krymu to byla namorni zakladna a ne tamejsi Rusove. Na vychode se delaji letadla, motory a tankove motory. Je to prumyslove centrum Ukrajiny a tudiz bajecna korist, at uz v podobe pripojeni, jako Krym, ci v podobe loutkovych ''spratelelnych'' republik, tim by se to pripojeni jen o neco oddalilo, vidte?

J. Vyhnalík 31.8.2014 0:40

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Žádní vojáci tam nemuseli bojovat, pokud by se vláda v Krymu k těm lidem chovala jako ke svým občanům a nemluvila o nich jako o podlidech.

Ty dva regiony mají skoro tolik obyvatel jako Česko. Jedná se kraj šachet, železáren a chemiček. Vedle vojenských posádek a skladů se na jejich území nacházejí i vojenské opravárenské závody a největší ukrajinská muniční továrna. To k zásobování technikou a municí. Odhaduje se, že v jejich rukou také končí nepoškozená cca 1/3 techniky, kterou armáda ztratila v bojích. Kdyby měli kupce, mohli by prodejem tanků a obrněnců vydělávat.

Rusko Donbas nepotřebuje ekonomicky, ale nemůže ho nechat padnout politicky. Od samého začátku vyzýval k jednání, přemlouval regiony, aby nepořádaly referendum o samostatnosti. Na konec cílem těch regionů není připojení k Rusku, ale vytvoření Novorosie, jak se ta oblast kdysi nazývala. Původně chtěli pouze federalizaci, ale nikdo z Kyjeva se s nimi nebavil. Rovnou poslali střelce.

Hlavní ocelářské srdce je západněji, Dněpropetrovsk, Kirovograd a vědeckovýzkumné centrum Ukrajiny Charkov a jeho univerzita.

Báječná kořist by to mohla být, pokud by oblast nebyla zničená a pokud by nebyl její rozvoj dlouhodobě zanedbávaný. Obnovení zničeného průmyslu bude vyžadovat desítky miliard USD ročně po několik let. Na to nemá ani Ukrajina, ani Rusko. Pro Rusko je obrovskou zátěží už obnova zanedbaného Krymu.

P. Sulc 31.8.2014 3:43

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Takze vam rozumim tak, ze Putin kus Ukrajiny ukrast nechce, nestoji o ni a zadni rusti Rusove tam nebojuji a nedodavaji ani zadne tezke zbrane, ty jsou pouze valecna korist, puvodem od ukrajinske armady. Asi je to tak, ono se to totiz na 100 % dokazat neda. Asi jako kdyz vam na Staromestskem cikanka ukradne srajtofli, ktera ''precestuje za par vterin deset metru k jinemu cikanovy. Cikanka nic nema, je uplne cista. Putin zrejme take.

J. Vyhnalík 31.8.2014 5:35

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Všechny zbraně mají výrobní čísla a dají se tedy vystopovat do výzbrojního skladu, ve kterém skončily naposled.

Na Donbase bojují zahraniční dobrovolníci na obou stranách. Podle posledních odhadů má armáda Novorosie cca 19-23 000 mužů a odhaduje se, že cca 2-3 000 tisíce z nich mohou být dobrovolníci z Ruska. Je dobré si uvědomit, že Donbas je místem se staletými kozáckými tradicemi a Kozáci žili a žijí na obou stranách hranice.

Dobrovolníci byli zpočátku na straně vlády. Byli to nacističtí extrémisté ze Skandinávie, Itálie, Francie a dalších zemí. Podle různých pramenů na straně vlády bojovali i Poláci, lidé z Pobaltí a americké soukromé firmy typu Academi.

Na straně povstalců bojují, pokud lze věřit internetu, i dobrovolníci z Německa, Srbska, Španělska, Běloruska, Česka atd.

Putin nemůže stav za ruskou hranicí ignorovat zvlášť, když se týká lidí ruské národnosti. Jak by se zachovaly USA, kdyby v Mexiku došlo proruskému převratu a hraniční provincie by se proti centrální vládě vzbouřily? Vzpomínám si na invazi na Grenadu a to nebylo zdaleka tak vyhrocené. Rusko povstalce podporuje nejspíše zpravodajsky a jistě politicky. O přímé vojenské účasti přináší svědectví hlavně ukrajinská strana. Pozorovatelé OBSE na místě nic neviděli. Podstatné je, kdo udělal co pro uklidnění situace a kdo násilí eskaloval. IMHO ukrajinská vláda od samého začátku jakýkoliv kompromis vylučovala a ukrajinskou politiku stavěla na protiruských resentimentech.

P. Sulc 31.8.2014 6:31

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Pletete hodinky a holinky, v te Granade byli v nebezpeci studenti, US OBCANE, nikolv nejaci strejci s anglickym jmenem, kteri tam ziji nekolik generaci. Jestli se nemejlim, Rosko garantovalo celistvost Ukrajiny, nevite o tom neco? Samozrejme, o ruske invasi Rusko nemluvi, a pokud nekdo mluvi, dostane nakladacku a je rad, ze jej jeste ziv. A pry z hrobu tech padlych ruskych Rusu zmizela jmena.

J. Vyhnalík 31.8.2014 14:46

Re: Tak si to trochu shrňme: Rusko není

Takže postupně. Na té Grenadě proti intervenci protestovali i ti studenti a jejich rodiny. Já proti té intervenci na Grenadě nic zásadního nemám, jenom je dobré rozlišovat skutečné důvody a mediální mlhu.

Pokud jde Budapešťské memorandum, na které nejspíš narážíte, tak se o právně nezávazné prohlášení zúčastněných. K tomu je dobré připomenout, že Ukrajina si za 23 let od rozpadu SSSR nedala práci s tím, aby si svoje hranice nechala mezinárodně zaregistrovat u OSN. Memoranda jsou obecně prvním krokem při přípravě mezinárodních smluv, kterou následně schvalují národní parlamenty a stávají se tak součástí mezinárodního práva. Budapešťské memorandum má stejnou právní účinnost, jako americko-německý slib, že se NATO nebude rozšiřovat do zemí bývalého sovětského prostoru, kterou dali Gorbačovovi výměnou za souhlas se sjednocením Německa.

Je rozdíl mezi invazí, podporou povstalců, nebo vysláním průzkumné jednotky. Tohle ovšem US administrativa dobře ví. Pokud jde o mrtvé vojáky, tak ti umírají i v době míru. Na každém vojenském cvičení dochází ke ztrátám. Pro informaci tu informaci o mrtvých vojácích do světa pouští NGO placená z USA.