GLOSA: Islámský terorismus je nutné zničit
Vraždění v Paříži je jasným potvrzením toho, že je moderní liberální společnost bezmocná vůči plánovaným akcím islámských teroristů. Terorismus je tak nutné likvidovat v místě jeho vzniku.
Odchod amerických vojáků z Iráku a nyní podstatná redukce americké přítomnosti v Afghánistánu je doprovázena vzestupem islámského terorismu na území Evropy v dosud nevídané míře. Teroristům Islámského státu se vytvářejí nové možnosti výcviku jeho bojovníků. Francouzská policie hodnotí vražedné komando v Paříži jako dobře vycvičené vojáky s plánem na vyvraždění redakce francouzského týdeníku a s připravenou únikovou cestou z místa činu.
Podle posledních zpráv se již jeden z teroristů vzdal francouzské policii. Islámští představitelé mají v záležitostech muslimského terorismu velmi podivné postoje. To lze vyčíst například z rozhovoru na iDnes.cz. Šádí Shanaáh tvrdí, že islámský terorismus muslimská většina odsuzuje a že se jedná o „činy jednotlivců“. Jen tento názor je projevem naprostého nepochopení toho, co se dnes v arabském světě děje. A je navíc hluboce nepravdivý.
Islámský terorismus je především vysoce organizovaný. Popíráním tohoto faktu se Shanaáh dopouští základního nepravdivého výroku. Od toho pak vyplývá celkové zlehčování islámského terorismu jen jako produktu „neřízených jednotlivců“. Současně s tím Shanaáh varuje před islamofobií, kterou vraždění teroristů v Paříži „povzbudí“. Jako by tím říkal, že islamofobie je ještě mnohem nebezpečnější než teroristický čin.
Reálně však současná situace není nic jiného než válka několika islámských organizací proti Západu. Je to válka bez jakýchkoliv pravidel, kde je nepřítel v civilním oděvu mezi svými civilními oběťmi. Tato jeho pozice mu dává obrovskou výhodu momentu překvapení. V časech II. světové války se tomu říkalo na německé straně „banditismus“, na sovětské „partyzánské hnutí“. Tehdy však bandité či partyzáni útočili proti vojákům. Dnešní teroristé napadají zcela bezbranné civilisty. Jako tehdy existuje bojová fronta mezi teroristy Islámského státu a armádami států, kde IS působí. Současné technické možnosti a volný pohyb v rámci EU umožňují teroristům měnit polohu a unikat před tajnými službami. Tím je na činnost bezpečnostních složek evropských států kladen požadavek na dokonalé informační propojení.
Asi před rokem probíhal v Egyptě soud s členy Muslimského bratrstva, který skončil vynesením několika set rozsudků smrti. Tehdy jsem se tomu hlasitě podivoval. Ve světle posledních pařížských událostí se již tak nedivím. Máme co do činění s fanatismem obrovského rozměru a jde nám o přežití, tedy kdo s koho. Jen doplním, že Obamova strategie na Blízkém a Středním východě selhala a islámský terorismus je dnes silnější než kdykoliv dříve. Je čas přijmout patřičná tvrdá odvetná opatření.
www.janbarton.cz
Převzato se svolením autora z JanBarton.blog.idnes.cz